Otsi

Püüa jääl rohkem kala!

Kalale minekuks ei pea ootama kevadet. Talvisel kalapüügil on omad võlud karge looduse, vaikuse, meeled erksaks näpistava külma ja miks mitte ka saagirohkusega. Suure saagi saladus seisneb nii kogemuses kui ka nutikas kalaleidjas, mida kavalamad jääpüügil kasutavad. 

Kalapüük on omaette kunst ja teadus. Õiged kalade meelitamistaktikad töötavad kindlamalt kui lootus heale õnnele. Püügistrateegiat annab tänapäeval hõlpsamalt valida targa tehnika abil. Sonar ehk hüdrolokaator annab informatsiooni vees toimuva ja sealhulgas kalade käitumise kohta.
 
Jääpüügis on iseäranis edukas abivahend kaasaskantav sonar Deeper Pro+. Kui algupärased versioonid töötasid Bluetooth´i abil, on Deeper Pro+ kontrollitav Wifi kaudu. Traadita internet trumpab sinihamba järjekindlalt üle nii stabiilsuse kui ka signaalitugevusega. Lisaks on Deeper Pro+ väga lihtne kasutada. Pärast vastava aplikatsiooni allalaadimist nutitelefoni või tahvlisse tuleb vaid veenduda, et kaks osa, millest sonar koosneb, oleksid omavahel korralikult ühendatud. Deeper´il puudub sisse ja välja lülitamise nupp ning puutudes kokku veega, käivitub see automaatselt. Enamik nutitelefone ja tahvleid sünkroniseerivad ujuva sonariga samuti automaatselt. Kui mitte, saab selle seadme seadistuses lihtsasti aktiveerida.
 
Vee pinnal ujudes annab Deeper informatsiooni all olevatest struktuuridest, taimestikust ja mõistagi mööda ujuvatest kaladest. Enne Deeper´i jääauku asetamist tasub kinnitada see õngenööri külge, et teada ka hiljem, kus sonar asetseb. Amplituudi ulatuse režiim võimaldab Deeper´il ajada isegi väikseimate kalade ja sööda liikumise jälgi. Lisaks annab seadistada informatsiooni kogumise tundlikkust ja raadiust, mis saab eriti kasulikuks, kui kalastada väga madalas ja rikkaliku taimestikuga vees.
 
Deeper´i aplikatsioonil on ka kalender soovituslike kalapüügi päevadega, põhinedes erinevate kalastuskohtade kuufaasidel. Samuti on aplikatsioon varustatud automaatse ilmateate, kaamerate, kaartide, ajaloo logiraamatuga ning oma märkmete sisse kandmise võimalusega.
 
Iga kord ei ole jääpüügis lihtne õnnestuda, küll aga avardab Deeper Pro+ selle võimalusi. Kui enne tuli kulutada aega sügavuse mõõtmiseks ja puurida jäässe mitmeid auke leidmaks õiget kalastuskohta, teeb osav sonar selle töö oluliselt kergemaks ning kalastaja asi on püüda rohkem kala ja rõõmustada saagi üle.
 
30.01.2017
31.01.2017 16:19
0
8
Ilus pilt, taustal lumised Eesti mäed
31.01.2017 22:14
0
2
Ei ütleks küll et vähem puurid enne vähemalt püüdsin nüüd solgutan seda junni ja puurin
01.02.2017 08:41
1
0
Huvitav kuidas selline pall toimib, on sellest kasu ka nàiteks peipsil vòi pàrnu lahel?
01.02.2017 13:50
1
0
Nii nagu kommisin. Ütleme nii talipüügi resiimis töötab ainult 290kz see sagedus pole tajutav aga kui lülitada tava resiimis saab sagedust muuta 90kz siis on juba pingimine kuulda. Ma alles katsetab seda hupstuki.
07.02.2017 20:03
1
3
Omal see junn olemas. Suvel paadist allavoolu lastes peab kalaks kõike mis liigub.

​ Pärnus ja peipsil jääsetingus mingit kala ei näita. Aga kirve liikumise põhjas ja ka muska liikumise näitab ilusti ära.

​  saab isegi mälust vaadata hiljem.

​ Kui paned mitte jää vaid tava setingule jääugus. siis peab kirvest kalaks.

​ Proovisin peipsil igaseid varijante setingutes, kui ahven oli konkreetselt otsas. Ei see loll näinud mingit kala.

  Tegu veel mingi köige kangema varijandiga mingi prod ja plussid.

​  Läheb rsk prügersi.
10.02.2017 23:26
0
0
Võin ära osta  kui tahad lahti saada .
11.02.2017 18:44
0
0
Katsed näitavad sama mis Vanakalavana kirjutab .Tuleb splint lahti tõmmata ja suurekaarega metsapoole saata. Selline tunne et mängib ainult simulatsooni a sügavust näitab küll mõõtsime lindiga üle.
11.02.2017 18:48
0
0
Ja veel varsti peaks Hiinast camarad tulema siis ajan need kah jääalla ja vaatan mida see jupstuk tegelt kah näitab või kuvab

 
11.02.2017 18:52
0
0
Eh eh  panin jääl olles selle jupstuk 90kz oip selline tunne nagu vett poleks ainult kalad.
Palun oota