Otsi

Kätesoojendaja – kalamehe asendamatu abimees!

Autor: Kalale!
Kätesoojendajad kuuluvad külmal ajal iga kalastaja kohustusliku põhivarustuse hulka. Tegemist on ideaalse abivahendiga just kõigile neile, kes viibivad looduses või külmas järjest pikki tunde ning teavad, mida tähendavad tõelises meretuules külma saanud käed. 

Pole sugugi tavatu, et just kalamehed satuvad oma retkedel tihti silmitsi olukorraga, kus kätel või jalgadel hakkab meeletult külm. Tuleb ju mitmeid tunde ühel kohal paigal seista ja sellises olukorras võtab pakane just kõige sagedamini näpust või varvastest. Looduses liikudes või kalapüügiga tegeledes ei ole tavatu, et vajalik on kindad käest võtta ja juba seisamegi külmaprobleemiga silmitsi. Kord juba naha vahele pugenud külma ei ole aga sugugi kerge sealt välja saada. Samas polegi külmatunde tekkimiseks tihti tarvis ainult suur pakast. Isegi varakevadel ja hilissügisel avastame tihti, et ilm on muutlik ja meie riietus ei pruugi olla just kõige sobilikum loodusesse minekuks. Pole midagi hullemat kui see, et oma lemmikhobiga tegeledes tunned äkitselt ebamugavust ja külma ning punetavaid ja pakitsevaid käsi vaadates liigub peas vaid üks mõte – tahaks juba sooja! Samas on aga juba kaugele tuldud ja narr oleks püügipäev vaid kehva varustuse pärast lõppenuks lugeda.
 
Nüüd on selleks aga ootamatult uus ja põnev lahendus, mis muudab paljud olukorrad, kaasarvatud kalastamise, tunduvalt sümpaatsemaks ja mõnusamaks. Üks võimalus ebameeldivast olukorrast välja tulla ja külmatunnet leevendada on kanda endaga kaasas pisikesi padjakesi, keemilisi soojendajaid, seda just nii-öelda hädajuhtumiteks.
Tegemist on iga kalamehe unistusega, sest soojendajad ei ole kallid ega kaalu palju.
Näiteks kätesoojendajate kaal on vaid 43 g paar. Mis peamine – mõni minut õhu käes hoitud soojendaja saavutab taskus või kinnastes keskmise temperatuuri 57°C, maksimumtemperatuuriks võib olla aga lausa 69°C.

Lisaks kätesoojendajatele on Only Hot tootesarjas olemas ka spetsiaalsed jala-, varba- ja kehasoojendajad. Viimased võivad õigesti kasutades anda sooja kuni 12 tunni jooksul. Spetsiaalsed kätesoojendajad annavad sooja vähemalt seitsmeks tunniks, nad on 100% naturaalsed, ei sisalda ohtlikke kemikaale, pole ei toksilised ega tekita allergiaid. Keemiline soojendaja sisaldab spetsiaalset kemikaalide segu, mis on pakendatud õhku läbi laskvasse mikropoorsesse kotikesse. See hoiab kemikaalide segu pakendis ja reguleerib hapniku juurdepääsu selleks, et tagada optimaalne temperatuur. Kemikaalidest nii palju, et soojendajad sisaldavad rauda, söögisoola, vett, aktiveeritud sütt ja vermikuliiti. Viimane on looduslik mineraal. Nagu loetelust juba näha, on kõik koostisained naturaalsed ja võiks isegi öelda, et looduslikud. Mikropoorne kemikaalide kott on omakorda pakendatud hermeetilisse kilepakendisse, mis takistab hapniku juurdepääsu tootele ja seeläbi väldib toote enneaegset „käivitumist“ ning hoiab tootes olevat vett seal kinni.

Kätesoojendajat võib kasutada vahetus kontaktis nahaga. Samas ei soovitata seda hoida pika aja jooksul samas nahapiirkonnas. Teiste toodete puhul tuleks kindlasti vältida otsest kontakti nahaga, näiteks jalasoojendaja pannakse saapasse, kusjuures soojendaja ja naha vahele peaks kindlasti jääma sokk.
Kehasoojendajat ei liimita mitte nahale, vaid alusriiete välisküljele.
Lisaks juba eespool mainitule, on kindlasti märkimisväärne, et kätesoojendajate hinnaklass on sama, mis tops kuuma kohvi või kakaod lähimast bensiinijaamast, seega tasub nad pikemal retkel kalale või lihtsalt loodusesse kindlasti kaasa võtta.
 
Jaapanis toodetud Only Hot soojendajad on müügil hästi varustatud kalastuspoodides nagu:
Kalastuskeskus, Salmo-ga kalale, Bo-bo fishing, Türi kalastuspood, jt.
Lisainfo ja hulgimüük: Vipfish.oy@eesti.ee, tel. 53097201 
   
02.12.2014
05.12.2014 21:56
0
0
uus asi jah!
13.12.2014 23:23
0
0
Täitsa olemas selline asi,aga katsetanud veel pole,sest maikaväel ikka praegu kalale ei lähe.
  Aga kaasas on küll nii igakskümneksjuhuks.
Palun oota