Otsi

10,98 kilo isast havi!

Autor: Alar Viidu
Ehkki selle kalalkäigu peaeesmärk oli saada särge, pani õhtule ilusa punkti ELU KALA - peaaegu 11 kilone isane haugijurakas.

Ühel kenal õhtupoolikul püüdsime kuivatamiseks särge. Ühtlasi oli sees ka üks õng elussöödaga. Särg millegipärast ei võtnud ning kell 20.30 olid kõik õnged juba kokku pandud...

Kerisin viimasena välja elussööta, kui kaldast umbes 4 meetri kaugusel keegi rabas. Loomulikult haakisin valel ajal, aga õnneks oli naine mõni aeg tagasi saanud ühe väikse särje, pikkusega nii umbes 13cm.
Panin selle otsa ja viskasin õnge umbes 5 meetrit eelmisest võtukohast kõrvale. Põhimõtteliselt kohe toimus võtt ja tundus, et siit tuleb vast 5kg ära... Hirmus oli aga ehmatus, kui kui keegi õnge käest ära tahtis vedada!

Õnneks jõudsin siduri lahti keerata ja kui lõpuks kala nägin, oli üllatus suur. Kokkuvõttes toimus kala väsitamine 5 minutit. Selle sisse mahtus kolm tõsist sööstu sügavusse ja väike rabelemine kaldal, kuna kahv oli loomulikult ununenud autosse.

Tegu oli meessoo esindajaga, kaaluga 10,98kg. Veel pärast sisikonna eemaldamistki oli elukas priske, kaaludes siis 9.4kg.


 
***
 
NB! Kui tahad OMA elu kala lugu teistega jagada, pane lugu kirja ja saada koos pildiga Kalale! toimetusele aadressil kalale@kirjastus.ee
 
Parimad lood avaldatakse ajakirjas Kalale!
 
 
**
 
11.11.2014
08.05.2015 23:15
0
1
yesyesyes
Palun oota