Otsi
AJAKIRI
 
 
 

11,3 ehk minu elu kala lugu

Autor: Esmar Sosare
Minu elu kala püügipäeva algus oli päris nutune, sest pisikest söödakala taliunna jaoks ei leidnud ma kohe kuidagi üles. Õnneks trehvas lõpuks üks pisike ahven ja und lendas jäisesse vette... 

Peale kahte tundi surmvaikust hüppas lõpuks lipp püsti! Jooksin ligi ja mõtlesin, et nii kui kala seisma jääb, nii haagin... aga oh ei! Tamiil jooksis ja jooksis muudkui maha. Vaatasin, et asi kisub hapuks ja haakisin. Põmm! Selline laks käis, et jube ja tamiil jooksis edasi jääauku... haarasin uuesti tamiilist kinni ja hakkasin sikutama.
Nagu traktor! 6 meetrit sisse ja 7 välja... 10 sisse ja 6 mmeetrit välja... ja nii oma 7-8 korda. Vahepeal oli tunne, et nüüd ta läheb. Vesi oli sogane ja kala suurusest sain aimu alles peale eelviimast sööstu. Esmalt paistis olevat kindel 4 kilo, siis üle 7 ja lõpuks oli tunne, et ikkagi on 10 kg ära, kui kala jääaugu alt läbi ujus!

Lõpuks oli veteröövel augu all - käsi järgi, lõpustest kinni ja kala auku... Aga oh põrgut! Tuli tõdeda tõsiasja, et 130 mm vene puuri auk on sellele elukale liiga väike... õnneks olid läheduses teised kalamehed, kes omasid kirvest. Ca minutit- kaks hoidsin kätt augus ja hoidsin kala kinni enne kui abistaja pärale jõudis. Järgnes kiire kirvetöö ja august väljas ta oligi!

Imestus oli suur ja kogu kodutee palusin taeva poole, et palun, havikene, ole üle 10 kg! Sest mu eelmine rekord oli 6,6.
Koju jõudes krabasin kaalu järele ja oh sa püha v***!!! Kaal näitas uhket 11.3 kg! Õnn missugune!
Püügiriistaks oli sedapuhku taliund 0.4mm tamiiiliga ja üheharuline konks nr 6. Söödaks aga 7cm ahven.

***
 
NB! Kui tahad ka OMA elu kala lugu teistega jagada, pane lugu kirja ja saada koos pildiga Kalale! toimetusele aadressil kalale@kirjastus.ee
  
*
29.12.2014
29.12.2014 20:28
0
2
Korras jutt yes ja soliidne mammi .
29.12.2014 21:23
0
2
Ilus,tuleb tõdeda,nähtud  küll oma silmaga ,aga  hea ikke vaadata.yes
08.04.2016 17:52
0
1
Maq vöix RAHUS surra kui sellise kala saax!
Palun oota