Otsi
AJAKIRI
 
 
 

Team Favorite blogi: ahvenad ja tõugjas Emajõelt

Läksin täna jõe äärde testima uut Leedu söödavat silikooni Apetito Baits. Tean ühte kohta, kus seisab tihti ahven, kirjutab Facebookis Team Favorite blogis Alexander Andrusenko.

Lante palju kaasa ei võtnud, mõned pakid Apetito Baitsi, väike karp tšeburaškasid ja mõned rakendatud jigid, millel on offset konksud küljes. Juhtus nii, et minu kott, kus on mul kõik konksud, trossid, fluorokarbonist lipsud, lõksud jne, jäid paati, millega me Saadjärvel võistlesime. Aga ei jää ju selle pärast koju, kuidagi peab ikka kalale saama. Õnneks leidsin vana 0.28 mm monotamiili, leidsin ühe landilõksu, võtsin Favorite New Spirit ridva testiga 5-21 g, Daiwa Caldia rulli ja läksin.

Ridva võtsin meelega veidi võimsama, sest esiteks on hetkel Emajões päris kõrge veetase, ausalt öeldes ei mäletagi nii kõrget vett septembri alguses. Teadsin ette, et püüdma peab vähemalt 6 g tšeburaškaga. Teiseks juhtub vahel Emajões, et tuleb juhuslikult otsa turb, säinas, tõugjas või koha, seega peab ridval olema piisavalt resurssi, et vastuvoolu 2-3 kg kala jõuaks tõmmata. New Spirit koos Daiwa J-Braid #1.0 nööriga sobib selleks väga hästi. Ridva pikkus 2.13, et saaks ka puude all vabalt püüda, liiga pika ridvaga ei ole seal mugav.

Läksin oma lemmikkohta ja hakkasin alguses proovima kalda lähedal, seal võib ahven kogemuste põhjal seista kolmes erinevas kohas – kas täitsa kalda lähedal või kaugemal kahes kohas. Kalda lähedal kala ei paistnud olevat, hakkasin kaugemaid kohti läbi loopima ja varsti tuligi sirpsabaga esimene ahven. Talle järgnes kohe teine, kolmas jne. Ahven läks päris leili ja võttis iga viskega, kui õnnestus täpselt õigesse kohta visata. Tundub, et Apetito on ahvena jaoks apetiitne küll, hea lõhnaga ka. Suureks plussiks on ka selle hind. Kallist silikooni mõnes kohas kasutada ei raatsi, sest paari tunniga võib terve pakk ära minna, sellisel juhul sobivad väga hästi odavamad variandid. Proovisin samas kohas ka Keitechi, mis on kõvasti kallim, aga tundus, et Apetitot võttis isegi paremini. Võib-olla oli värv ka sobivam, ei tea. Ahvenad lasin muidugi tagasi.

Otsustasin kohta vahetada, sest hakkas igavaks minema. Kõndisin umbes 25 m eemale, tegin ühe viske ja sain mingi ebamäärase toksu. Tavaliselt toksib niimoodi selles kohas säinas. Tegin veel ühe viske samasse kohta ja keegi suurem tegelane neelas luti alla. Kohe tundsin, et tegemist pole ahvenaga – kas turb, säinas või tõugjas. Kala oli tugev, üritas kohe allavoolu põgeneda, aga piisavalt tugev nöör ja korralik ritv ei andnud talle võimalust. Kui kala lähemale sain, nägin, et tegemist on tõugjaga. Kala tegi veel viimased sööstud enne, kui ta kaldasse sain. Kiire fotosessioon ja lasin tõugja vette tagasi. C&R! Tegin veel mõned visked ja koju, aeg sai ka otsa.

Igatahes, tänasest püügist tegin järelduse, et alati ei peagi kõige kallima silikooniga püüdma, mõni odavam on ka täiesti tegija.

06.09.2016
06.09.2016 22:56
0
0
minu sortimendist on veel tõugjas puudu !
Palun oota