Otsi
AJAKIRI
 
 
 

Kulla kalamees, miks ometi?

Enamus kalastajate jaoks on iseenesest mõistetav võtta kalaretkelt kaasa ka selle käigus tekkinud prügi. Väike osa kalastajaskonnast eelistab selle siiski jätta teiste hooleks. Selle viimase elavaks tõestuseks on RMK Emajõe Suursoo külastuskeskuse juures paar päeva tagasi tehtud foto. Seejuures pole selline vaatepilt kaugeltki mitte esmakordne, vaid praegusel aastaajal pigem tavapärane, kirjutab kalastusinfo.ee.

Head kalamehed, ärgem laskem ühiskonnas süveneda kuvandil kalamehest kui risustajast ja muidu amoraalselt käituvast tegelasest. Just seepärast ongi meie ees suletuks jäänud juurdepääsud mitmetele headele kalastuskohtadele, sest maaomanikud on sellest lagastamisest lihtsalt viimseni tüdinenud. 

Võta oma prügi kaasa ja püüame selle sammuga näidata üles soovi selle kildkonna maine taastamiseks. Osaleme prügistamise lõpetamise sammuga "Teeme ära" talgutel juba tänasest. Teemegi ära ja jätame talgulised tööta!

Risustajatest võid teada anda ka Keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313.  

Edasise risustamise jätkumisel kaalub RMK juurdepääsu sulgemist Emajõe Suursoo külastuskeskuse juures asuvale paadislipile. Jälle üks kalastuskoht vähem!

Selline vaade avanes 17.04.2017 Emajõe Suursoo külastuskeskuse infotahvli juures.

26.04.2017
26.04.2017 22:39
12
18
Loomulikult ei pruugi pildil olev prügi tekitatud olla kalameeste poolt. Teades kohta, siis vabalt võis mõni samal teel elav majaomanik, kel pole lepingut prügiveofirmaga (selliseid elukohti on eestis tohutult) toonud oma prügi sinna. Sama kehtib ka looduskaunites veesilmade- jõgi, järv ja mere äärsed kohad, kus rämpsu ja prügi lademetes,,,,, Kas seal käib ainult kalamees??? See kes selle teksti kirjutas on ajupuudega tõenäoliselt!

27.04.2017 10:31
2
13
Risustamise teema on ka venekeelses foorumis üleval. Olgem ausad, osa kalastajaid jätab põhimõtteliselt oma prahi veekogu kaldale. Ussi ja tõugutopse ning viinapudeleid kohalikud külamehed vaevalt sinna vedamas käivad. Ei pea silmas pildil olevat kohta ainult. Lahendus on ilmselt inimeste kasvatamine ja ka muukeelsete kalastajate kaasamine sellesse protsessi. Viisakalt väljendudes saab asja kohapeal ära lahendada kui juhtud nägema. Pakun, et kui selline ``lahendamine`` saab normiks, hakkavad ka risustajad oma tühja taarat koju vedama.
27.04.2017 11:38
1
11
Ise käin mere ääres kalal ca 30 aastat. Ranna äärde sissesõidu tee nurka pandi ühel aastal prügikonteiner, et suvitajad saaksid oma väikese  prüginatukese sinna panna kui rannas käivad.Mis juhtus. Ümbruskonna suvila omanikud täitsid selle kasti kiirsti ja hakkasid oma prügikotte lihtsalt konteineri kõrvale maha poetama. Ja mitte ainult olmeprügikotte vaid ka ehitusprahti. Lõpuks nägi randa viiv tee nagu tee prügimäel. Vald likvideeris selle konteineri. No on ikka inimesed lollakad ja hoolimatud. Nii kui mingi prahihunnik kuskil on, kohe tuuakse sinna juurde. Ometigi käib prügiauto graafiku alusel kogu aeg külas. Miks küll nii !?
27.04.2017 22:49
4
2
Ma näen pildilt, et infotahvli alla on pandud viisakalt kinniseotud prügikotid ja loomad on neid vahepeal rüüstanud. Kas kajakad või mõned neljajalgsed, aga täitsa kindlalt loomade poolt laiali tassitud. Mitte ükski ka kõige tobedam inimene ei hakka oma käsi määrima, ei pane kinniseotud kilekotis prahti maha ja siis lisaks osa sellest prahist sealt kotist ümberringi laiali loopima.

Linnas on tihtipeale nii, laiskvorstid ei viitsi prügikonteinerikuuri ust avada ja laovad oma prügikotid ukse kõrvale. Hommikuks on prügimägi sissekäigu ees, kajakad on kõik prügi laiali tassinud.
28.04.2017 00:45
2
6
kui mööda jõe ja järve kaldaid käia kalastuskohtades, siis need kohad on alati täis lagastatud kalastajate poolt, jäetakse kõik maha, mida pole vaja koju tassida, alates ussi karpidest, taara ja kilekotid takkaotse,,,selliseid tonte on palju palju.
28.04.2017 09:29
1
6
mina veedan ca 2x nädalas aega mõne veekogu ääres. Vahel kaugemas, vahel kergemini ligipääsetavas kohas. Sellest aastast alates hakkasin iga kord 2 plastikpudelit, mis jõe ääres vedeleb, kaasa võtma. Seni pole kordagi "tühjade kätega" tagasi tulla õnnestunud - olememata kandist. Kuigi mõnes piirkonnas tundub tegu olevat lootusetu ettevõtmisega, siis õnneks on kohti, kus 2-3 käigu järel ehk polegi enam midagi kodus prügikonteinerisse paotada. Tegelikult algas selline ettevõtmine minul väga omapärasel moel:

olin jõekapüügil ja komistasin kellegi ürgvana plastiludeli otsa, mis oli otsapidi maasse külmunud. Mõtlesin, et see pudel ilmselt jääb siia ka tulevastele põlvedele jalgu ja otsustasin selle maast välja urgitseda ning seljakoti välisosas asuvasse võrktaskusse panna. Ca 4-5 viset hiljem sain 2kg jõeka. 
28.04.2017 17:53
0
3
Tänapäeval asi nii lihtne,maksad raha arvele ja oledki kalamees st.püügiluba olemas aga see,et Sul kõrvade vahel ulub tuul ei huvita kedagi.Seda prügistamist on palju ehkki kalamees peaks olema pigem etaloniks teistele selles asjas.
mel
image

03.05.2017 14:15
2
1
tundub olema tormi töö.
04.05.2017 02:42
0
3
mul oli 1 kena kogre nokkimise tiik ....1 koht oligi kus sai hästi kalda äärde ...keegi idioot vedas mitu koormat koduprahti tiigi kaldale ...püüki ei mõjuta aga enam sinna ei taha minna ka.

 
Palun oota