Otsi
AJAKIRI
 
 
 

VIDEO: Kas päästevest segab kalapüüki?

Statistikast nähtub, et päästevesti lihtsalt paadis hoidmine ei ole kuigi efektiivne viis vältimaks uppumist. Kalurite peamiseks argumendiks on: Vest on kohmakas ja ebamugav.
 
Ajad, mil päästevest tähendas korkidest kõva koorikut keha ümber, on aga ammu möödas. Täna on olemas erinevat tüüpi päästevestid – lastele, kaluritele, sportlastele jt, oluline on leida just enda vajadustele sobiv ja õiges mõõdus päästevest.

2016. aastal uppus Eestis 47 inimest. Päästevest oli nõuetekohaselt seljas vaid ühel hukkunul. Iga kolmas inimene uppus järves. Seega on oluline meeles pidada, et päästevest pole mõeldud vaid avamerel seilamiseks, vaid kasutamiseks ka jõgedel, järvedel ja  väiksematel veekogudel.

Vaata videost, mida arvab asjast professionaalne kalur. 


Päästeamet
31.07.2017
31.07.2017 19:09
0
2
Kas mitte vähemalt kahel hukkunul ei olnud seljas päästevest? Mõlemal uppunud Haapsalu piirivalvuril oli ju paukvest seljas.
01.08.2017 14:47
0
2
Kui aus olla siis segab liigutamist küll tavaline päästevest. Eriti kui pead tegelema võrkudega, kus võrgulina takerdub pidevalt päästevesti nööride ja luku külge.Samas kaitseb tagant puhuva külma tuule eest.
04.08.2017 09:56
0
0
Kalur võib käia merel töö-/sportvestiga, ja need ei takerdu kuskile, pole rind puhvis ega midagi. Mis aga puudutab hukkunuid, siis on vaks vahet, kas leitakse vähemalt külmunud või uppunud laiba või ei leia üldse kedagi. Mõnikümmend protsenti ta ikkagi suurendab ellujäämisvõimalust ja üsna palju suurendab laiba leidmise võimalust. kohalikke päästejaamu tekib üha juurde ja reageerimisaeg on üha paranenud, seega vest üha enam ja enam tähendab ka paremaid võimalusi ellu jääda, viimati reageerisid meie kandi päästjad 9 minutiga(st. olid sünmuskohal 9 minutit peale väkljakutset), kahjuks paadiga ümberminejal polnud vesti, arvan, et ta oleks vesti kandes täna elus.

 
jtk
image

04.08.2017 14:52
0
1
Vest on kindlasti positiivne aga on vaks vahet kas lased vaikselt võrku või kisud mõrra pära ning nooda vaierit.Mõistus peab merel esikohal ikka olema.Endal külmemal ajal ujuvkombe kasutusel aga soojemal ajal küll vesti ei kanna.
05.08.2017 10:53
1
1
Õige mees ei pane autos ka turvavööd peale ta ju tööl.
Palun oota