Otsi
AJAKIRI
 
 
 

Rapala rabab uute keeltega

Autor: Kalale!
Landitööstuse gigant Rapala on oma neljale klassikalisele landile andnud uue näo – täpsemalt uued keeled. Tackle Trade World (TTW) on vaatluse alla võtnud sarja Scatter Rap ja uurib, kuidas Rapala õpetab vanale koerale uusi trikke.

Landiga kalastamisel on kõige tähtsam mäng. Kiire liikumine tähendab rohkem näkkamist – asi on puhtalt selles, kuidas kala üle kavaldada. Sellel põhineb globaalse kaubamärgi Rapala vaim ja sisu. Selle asutaja Lauri Rapala rajas legendiks saanud brändi 1936. aastal, kui lõi esimesed, praeguseks üldtuntud niinimetatud „haavatud kala“ mänguga landid. Tema loomingust sai võrdlusalus moodsatele kõva kehaga lantidele ja paljud tootjad üle maailma matkivad seda. Lühidalt – kui sellise ajaloo ja kogemustega ettevõte esitleb uut kõva kehaga landi kasutamise kontseptsiooni, võite olla kindlad, et tootjad ja kalamehed kikitavad kõrvu.

Sarja Scatter Rap turulejõudmist on pingsalt oodatud ja õigusega – kõiki nelja mudelit saab kasutada viisil, mida õngitsejad ei ole kunagi näinud. Rapala ise kirjeldab Scatter Rapi lanti kui kõige põiklevamat, etteaimamatumat ja agressiivselt liuglevat mängu, võrreldes mis tahes teise kõva peibutisega. Nii et mis selle taga on? Kõik sarja landid on traditsioonilise balsapuust kerega ja nende värvivalik võtab jalust. Kuid tõeline erinevus on keeles. Rapala on loonud täiesti uue keele: Scatteri keele. Siit saab mäng alguse ja ettevõte on selle uue keele väljatöötamisele kulutanud palju aega. Keele ainulaadne kumerus annab Rapala klassikalisele landikerele uue hingamise, mängulisuse, mis avaldab muljet nii kalamehele kui ka kaladele.

Landid on juba USA turule paisatud ja vastuvõtt on siiani suurepärane. Wired2Fish, USA juhtiv harrastuspüügivahenditele pühendatud veebileht, kirjutas: „Ahven ei ole kunagi midagi sellist [Scatter Rap] näinud, nii et oleme päris kindlad, et teid saadab seda kasutades püügiõnn.“ Järgmine peatus innovaatilisele landisarjale on Euroopa, kus Soome landigigant seda esitleb Viini EFTEXi messil.
Tooted on juba tekitanud palju elevust ja on tõsi, et nii oluline esitlus selliselt tegijalt nagu Rapala on harv. Me veel ei tea, kas landid vastavad ootustele, kuid TTW on kindel, et Rapala teab oma kogemustest, kui nad on õigel teel. Tuntud ja armastatud landid on läbinud muutuse ja see peaks rõõmustama kõiki.

Scatter Rap Crank
Rapala kinnitab, et see kompaktne peibutis ärkab vette sattudes otsekui ellu. Vilgas ja väle, tundlik liikumine meenutab täpselt paanikas põgeneva peibutise hakitud liigutusi. Lant on mõeldud loopimiseks või trollimiseks ja tekitab ettearvamatu ja liugleva mängu, millele ükski röövkala ei suutnud katsetes vastu panna. Saadaval on 14 värvi.

Scatter Rap Shad
Rapala ise promob seda lanti järgmiselt: „Ülima vormiga lant on nüüd omandanud „paha poisi“ suhtumise“. Landi küljelt-küljele liikumine annab ridva tipus vibratsioonina tunda – suurepärase landi tunnus. Lant muudab järsult suunda ja liikumist, kui röövkala tal kannul on. See on ettearvamatu ja põiklev mäng, mis käivitab rünnaku. Lanti võib kasutada loopimiseks või trollimiseks ja see on saadaval 16 värvitoonis.

Scatter Rap Minnow
Haavatud kala on klassikaline kuju, mida uudne „keelekasutus“ veelgi võimendab. Rapala kirjeldab selle landi liikumist graatsilise ja loomuliku värelusena, mis sobib suurepäraselt rafineeritud kalastamiseks. Scatter Rap Minnow sobib ideaalselt kõigi looduslike kalade püüdmiseks ja selle manöövreid peab nägema, et uskuda. Saadaval on 16 värvitooni.

Scatter Rap CountDown
Scatter Rap CountDownil on kerge lisaraskusega balsapuust kere, mis vajub sujuvalt soovitud sügavusse. Hakake lihtsalt lanti välja tõmbama ning see hakkab kohe ettearvamatult ja ahvatlevalt röövkalade toidupiirkonnas liikuma.
Lant on universaalne, seda võib loopida ja trollida ning otse loomulikult meelitab selle mäng kohale igasuguse kuju ja suurusega kalad. Ka seda lanti on saadaval hämmastavas 16 värvitoonis.

***

Telli ajakiri Kalale! siit:
www.kirjastus.ee/kalale/
.
31.10.2014
Palun oota