Otsi

Uued püügipiirangud Emajõel

Foto: Igor "Ixa" Nael
Foto: Igor "Ixa" Nael
15.03.2017
Keskkonnainspektsioon tuletab kalapüügihuvilistele meelde, et 2017. aastal on Emajõel kalastamiseks kehtestatud mitmeid uusi piiranguid.

 

Ühe püügikitsendusena on keelatud 15. märtsist 10. maini kasutada Emajõel kalapüügil konksu, millel on rohkem kui üks haru. Samuti on kalapüügieeskirjaga kehtestatud aastaringne keeluala Emajõe lähtest (muulide Võrtsjärve poolseid otsi ühendav sirge) kuni Jõesuu maanteesillani (uus maanteesild).

Lisaks tuletame meelde, et 1. aprillist 30. juunini on Emajõe vanajõgedes ja sootides (alates Pedja jõe suudmest kuni Kärevere maanteesillani) ning 1.maist 15. juunini on Emajões suudmest kuni Koosa jõe alguseni kalapüük keelatud.

Emajõgi läbib Alam-Pedja looduskaitseala, kus kaitse-eeskirjaga on kehtestatud nii kalapüügil kui ka muudel tegevustel (mootorsõidukitega sõitmine ja parkimine, lõkke tegemine, inimeste viibimine jne) mitmeid piiranguid. Näiteks kaitsealal olevates loodusreservaatides on kalapüük ja inimeste viibimine aastaringselt keelatud. Alam-Pedja looduskaitseala Põltsamaa raba sihtkaitsevööndis olevates sootides on 1. veebruarist 30. juunini kalapüük keelatud ja Emajõe luha sihtkaitsevööndis olevates sootides on 15. aprillist 30. juunini kalapüük keelatud. Samuti on keelatud inimeste viibimine eelpoolmainitud sihtkaitsevööndites.

Täpsemate piirangutega tutvumiseks võib pöörduda Keskkonnaameti poole või tutvuda veebikeskkonnas (www.riigiteataja.ee) kättesaadavate õigusaktidega (kalapüügieeskiri, kalapüügiseadus, ajutised püügikitsendused, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarv harrastuskalapüügil 2017. aastal, looduskaitseseadus, Alam-Pedja looduskaitseala kaitse-eeskiri).

Keskkonnainspektsioon
 
15.03.2017 20:43
1
14
Kas mulle üksi tundub või teema kipub ametnikel vähe käest ära minema?Kas ja kuidas üldse suudetakse neid käske ja keelamisi kontrollida ja mis selle mõte on?Ei saa ju eeldada,et kogu kalastajate seltskond enna jõele minekut Riigiteataja iga kord läbi lappab,et mis nüüd jälle keelatud on.Eriti vanema põlvkonna kalamehed/naised.
16.03.2017 14:12
6
3
Seaduse mitte tundmine ei vabasta sind vastutusest.
16.03.2017 15:16
0
7
Jah,ilmselgelt nii see on.Ja tundub,et aina enam ja enam sellele rõhutaksegi.Seda enam on sellistel käskimistel ja keelamistel s..a maik mann.Justkui otsitakse üha uusi nippe riigikassa täitmiseks.Ei ole siiani küll kuskilt kuulnud mingeid väga mõistlike põhjendusi paljudele keeldudele.Tegelikult pole üldse põhjendatud,rääkimata mõistlikusest.
16.03.2017 19:10
0
9
Muudkui aga trukime harrastajaid. Aga elektrikud, salavõrgutajad, Pärnu lahel kutselised--andku aga hagu.
16.03.2017 21:56
0
5
Vahet pole kas kutseline või harrastaja, Juristi harid(t)ust oleks mõlemil ammu vaja. Sisuliselt tulebki enne mereleminekut igaks juhuks Riigi teataja läbi töötada, seda adekvaatselt tõlgendada-tõlkida ja juristiga nõu pidada, et mis ikkagi on lubatud ja is mitte, vanema põlvkonna kaluritel on "pilt" ikka väga kirjuks ja segaseks muutunud. Lisaks ei tea ka ametkonnad päris hästi kõike ja tõlgendusi on seinast seina nii ametkondade, kui kalameetse endi keskis ja sedasi väärinfo ka kergelt kipub levima.
23.03.2017 10:19
0
0
Lisaks tuletame meelde, et 1. aprillist 30. juunini on Emajõe vanajõgedes ja sootides (alates Pedja jõe suudmest kuni Kärevere maanteesillani) ning 1.maist 15. juunini on Emajões suudmest kuni Koosa jõe alguseni kalapüük keelatud.Kärevere maantesillast kuni Jõesuu sillani võib jõel paadist püüda aastaringi ikka?
28.03.2017 12:23
0
0
Jões võid püüda aastaringselt Jõesuust kuni Koosa jõe alguseni.
Palun oota