Otsi

Kenad haugid enne talve tulekut

Foto: Estlant
Foto: Estlant
11.12.2017
Estlandi mehed panid tutimütsid pähe, käpikud kätte ja tegid enne külma tulekut tiiru merel.

Estlant facebooki lehelt saab lugeda, et meeste viimane päev merel kuulus vaieldamatult selle aasta top 5 hulka. Võibolla mitte kalade tükiarvu järgi, mis paadist läbi käisid, vaid pigem keskmise kaalu poolest.

Oma kalalkäiku kirjeldavad mehed nii: „Plaanisime Kristoga neljapäeva merel mööda saata, sest reedeks oli mul üks kokkusaamine planeeritud. Suureks kurvastuseks olid hommikul ärgates taeva luugid valla ja lõõtsus korralik tuul, no kohe kuidagi ei kutsunud selline ilm merele. Lükkasime mineku järgmisesse päeva, kuid, sellega seoses kerkis üles kohe uus probleem, varem kokkulepitud kohtumine. Kuna, mul oli infot, et ka Karl on kalamees, siis helistasin ja tegin ettepaneku, koos meiega merele tulla, saaks jutud räägitud ja päeva mõnusalt sisustatud. Karl oli pikemalt mõtlemata nõus ja nii me järgmisel hommikul kolmekesi merele suundusimegi."

„Juba neljanda-viienda viskega oli Karlil kala taga, pisike, silma järgi nii umbes kilone poiss aga ikkagi kala. Viie minuti pärast sain mina pooleteise kilose haugiga käe valgeks. Kulus veel natuke aega ja siis paitas kõrvu vaikne siduri kärin, mida tekitas Karli rull. Jätsin kerimise pooleli, ühe käega hoidsin oma ritva, teisega tõstsin landikasti kahva pealt ära, kulunud oli 5-6 sekundit, kui tundsin, et miski tahab vetesügavustes ka minu ritva omale saada. (Koheselt meenusid ühe vana kalamehe sõnad, et hilissügisel viska lant vette, tee üks sigaret ja alles siis hakka kerima). Natuke närvikõdi ja Karlil oligi paadis 3,3kg ja mul 3,9 kg haug. Peale seda duublit läks lõbusaks, olime pesa üles leidnud ja iga natukese aja järel oli kellelgi kala taga, vahel ka mitmel mehel korraga. Korraliku suurusega haug oli umbes jalgpallistaadioni suurusel platsil koos. Kokku käis paadist läbi 35-40 kala, neist 16 olid vahemikus 3,3-4kg, suurim 5,41kg. Püügiaega said Saare Slaideri Särg, Sinine-Valge, Mudil ja Punane-Roheline."

Vaata postitust ja pilte siit.
12.12.2017 03:22
0
0
Kas seda 5,4kg ka pildistasite ?
Palun oota