Otsi

Tänasest piiratakse liikumist Lämmi- ja Pihkva järve jääl

Foto: Tõnn Laos
Foto: Tõnn Laos
21.12.2017
Kuna nõrgal jääl viibimisega kaasneb oht inimeste eludele, piirab politsei- ja piirivalveamet 20. detsembrist liikumist Lämmi- ja Pihkva järvede jääl.

Inimelude kaitseks on jääle minek jalgsi ja mootorsõidukitega üheaegselt nii Lämmi- ja Pihkva järvel kui ka Pattina, Vaniku, Pabra ja Kriiva järvedele piiratud.

„Praegune jääkate on veel liiga nõrk, et inimest kanda, kuid näha on, et uljamad kalastajad sellest end heidutada ei lase. Inimeste elu kaitseks seamegi keelu nõrgale jääle minekuks,“ selgitas Saatse kordoni juht Arvi Suvi, kelle kinnitusel teevad piirivalvurid pidevalt jääluuret ning annavad aegsasti teada, kui piiriveekogudele tekib püsiv inimest kandev jääkate.

Kordoni juht selgitas, et ohutu jääleminek on tagatud, kui jää paksus on ühtlaselt 7-10 sentimeetrit. „See, et mõnes üksikus kohas kalda ääres võib jää juba inimest kanda, ei tähenda, et samm või paar edasi oleks jääl viibimine ohutu.“

Infot jääolude kohta saab lähimast kordonist. Piiriveekogul hätta sattudes helistage kohe hädaabinumbril 112.
22.12.2017 14:51
0
7
Kas ei ole vahet piiramisel ja keelamisel. Kui on piiratud jääleminek, siis kellele on lubatud? Kui keelatud, siis ei saa keegi peale.
26.12.2017 13:56
0
2
piirivalvele on lubatud!

 
17.01.2018 23:52
0
0
See Peipsi piirivalve võib poti laadale minna. See kas kalamees läheb jääle või ei lähe pole piirivalve asi, seni kuni ta pole piiri ületanud. Selge inimõiguste piiramine. Paneb imestama, et Peipsi ääre kalamehed neid valvureid kuulavad.
Palun oota