Otsi

Jõelähtme vald: Linnamäe elektrijaama ei tohi lõhkuda nahkhiirte pärast

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
03.01.2018
Linnamäe hüdrojaama säilimist sooviv Jõelähtme vallavalitsus tellis uuringu, mille järgi ei tohi nahkhiirte kolooniate kaitseks muuta Linnamäe piirkonnas pika aja jooksul väljakujunenud veekogude süsteemi.

Uuritud alal tõestati viie nahkhiireliigi arvukas esinemine. Kaardistati mitu poegimis- ja elupaika, nahkhiired kasutavad Jägala jõge koos paisjärvega ka liikumiskoridori ja toitumispaigana.

"Kahjuks riigi institutsioonid on seni seda aspekti ignoreerinud, kuid vallavalitsuse tellitud uuring näitab, et Linnamäe piirkonna paisjärved on äärmiselt tähtsad nahkhiirte elu- ja toitumisalad, ning paisjärved koos väljakujunenud looduskeskkonnaga  tuleb igal juhul säilitada," ütles Umboja.

Täismahus artikkel leitav siin.
03.01.2018 22:44
4
35
No see on küll nonsenss. Muidu ollakse siin maal valmis üle sõitma korraga mitmetest liikidest ja elupaikadest, kuid nüüd on järsku üks liik ja tema kunstlikult tekitatud elupaik nii tähtis. Enne käisid ikka lõhelised seal kudemas, kui tekitati nahkhiirtele elupaik. Küllap nahkhiired suudavad leida uue elupaiga või kohaneda. Peaks ikka lähtuma algupärasemast olukorrast.

Minu jaoks tundub see otsitud põhjus ja pigem on tegelik põhjus kellegi muudes huvides kinni.
05.01.2018 00:57
3
26
See sama seltskond väidab ka seda, et paisjärv on eesti kultuur. Ka seda saab lugeda, et lõhe saab Norrast, aga eesti kultuuri ei saa Norrast tuua. Hmm...ja 2000 aastat rannakaluri kultuuri, pole eesti kultuuri osa? Küll viseldakse ja tõmmeldakse betoonplätserdise nimel, et see on tohutu eesti kultuuri sümbol. Aga vahest ongi. Need nn eesti kultuuri hoidjad korraldavad ka sümfoonia orkestri kontserte rabades. Loomulikul sel ajal, kui loodus pisipere kasvatab.
17.01.2018 12:44
1
2
01.02.2018 17:02
1
2
Nahkhiirtel sellest probleemi küll ei teki, kohanevad ümber ja lendavad uute paika kui toitu väheks jääma hakkab vms... lõhelised kahjuks ei lenda ega pääse ka ülesvoolu. Kui kuskil Norras v Rootsis oleks veel mõni pais või muu betoonist jurakas jõel, siis mitte keegi ei köhiks ka nahkhiirte pärast. Hiir on hiir, olgu siis tiibadega v mitte- näriline. Ja seni kui jagub toitu neile pole vahet kas ta lendab mööda paisjärve v jõesängi, ega ta streikima ei hakka ise vabatahtlikult nälga sure. Siin mingi muu põhjus, tasuks vb isegi radarisse v pealtnägijasse vihje anda, et keegi asja uuriks, vb käin juba mingi rahade kantimine.
Palun oota