Otsi

Üks Eesti suurimate ja ilusaimate ahvenate peidupaik

Foto: Igor Nael
Foto: Igor Nael
Foto: Igor Nael Foto: Igor Nael Foto: Igor Nael
27.02.2018
Igor aka Ixa võttis järjekordselt suuna Viljandi järvele. Miks? Eks ikka sellepärast, et üles otsida need Eesti kõige kõigemad - ilusad triibulised ahvenad. 

 
Igor avaldas oma facebooki lehel järgneva kirjelduse ilusast püügipäevast: 

Sai täna varakult järvele sätitud, et mitte mingil juhul hommikust võttu maha magada. Ja nii oligi, kui üldse võttiski kellelgi, siis see toimuski ennelõunat hommikupoolikul.

Kõigepealt takerdus mul kohe esimeses mulgus lant augu serva taha kinni, mille tagajärjel lasin kenas mõõdus järvepätsi minema (silma järgi selline +- 1 kilo). Aga edasi läks lõbusamalt. Kõigepealt tabas Gunnar kirbule 410 g kaaluva triibulise ja mingi aeg hiljem sain mina oma esimese korraliku pätsi jääle . Siis oli mitu tühja mulku enne, kui mul toimus võtt ja jälle kena triibu jääle sain. Küll oli alles omale landi kurku kugistanud.

Sellist ahvenapoolset landi allakugistamist polegi mul veel kunagi olnud! Kõik konksud konkreetselt kurgus kinni!!! Oli tegemist, et nad lahti saada! Vahepeal oli Gunnargi mulle külje alla jõudnud ja mõne kirbuõngega ahvena väljameelitanud. Minu viimane kontakt kalaga oligi nõks enne keskpäeva. Ühtäki oli korralik mauk taga, mis pärast mõningast omavahelist jõuvõttu lõppes landi nahkapanemisega. Korralik haug, mis muud. Kuna trossi ei kasuta, siis seekord oli õnn tema poolel! 

Ka teistel hobimeestel ei miskit erilist. Mõni havipulk ja peen ahven. Ei team kas ilmamuutus pani kalal suu lukku (päike, pilves, lumetuisk, jne)! Lõpuks muutus ilm väga viluks ja poole kolmest me Gunniga jäält lahkusime.

Saagiga jäime mõlemad rahule!

Selged pildid,

Ixa

Ixa ilusad pildid on nähtavad ka siin
 
01.03.2018 15:01
1
1
Mis, kannatas paljaste kätega toimeteda või !?
Palun oota