Otsi

KARM REAALSUS: mädamuna ja kassipissi hais ning sadestused

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
27.02.2018
Reporterid käisid Soomes Äänekoskis, et uurida, kuidas sealne tselluloositehas kohalike elu mõjutab ja kas Äänekoski saatus võib olla meie ülikoolilinna tulevik?

Tartlastele ja teistele eestlastele on viimasel ajal suur muret tekitanud teadmine, et varsti võib Emajõe ääres laiuda suur tselluloositehas. Inimesed on olnud mures teadmatusest, mida täpsemalt võib selline tegevus kaasa tuua keskkonnale ja ümberkaudsetele inimestele.
 
TV3 Seitsmeste Uudiste kohaselt tuuakse ühe eeskujuna rahvale pidevalt Soomes Äänekoskis tegutsevat moodsat puidurafineerimistehast. Seitsmesed sõitsid Äänekoskisse, et uurida, kuidas sealne tehas kohalike elu mõjutab ja kas Äänekoski saatus võib olla meie ülikoolilinna tulevik?

Vaata kohalike elanike arvamust siit

Veel 7 päeva on võimalik allkirjastada avalikku pöördumist kavandatava tselluloositehase asjus, mis kirjeldab, et potentsiaalselt suurte keskkonna- ning sotsiaalmajanduslike riskidega eraettevõtte rajamine Emajõele seab ohtu Tartu linna ja selle ümbruse loodus-, elu- ja akadeemilise keskkonnaga seotud avalikud huvid. Riiklik eriplaneering ei võimalda Tartu linnal oma huvisid piisavalt kaitsta. Seetõttu nõuame, et Tartu linn taotleks riikliku eriplaneeringu tagasivõtmist. Teeme ettepaneku, et Tartu linn nõuaks kogu protsessi korrektset taasalustamist, kaasates kõiki asjast huvitatud pooli, sh Tartu linna.
28.02.2018 14:40
10
24
Ei tselluloositehasele !
08.03.2018 15:40
5
9
Kindlalt olen tehase vastane,ei maksa rääkida kaasaja tehnoloogiatest.Üks vääratus,mis on projekteeriate poolt normikohane aga elusolenditele mitte ja ongi kõik.Peipsi järv ,mis on tunnustatud ökoloogiliselt üheks puhtamaks siseveekoguks peab siis muutuma katsepolügoniks.Piisab Velikaja jõest,mis venemaalt sisse voolab.Minu teadmise järgi on siiani teadmata,kui palju igat saasta sealt sisse voolab,sest vene pool ei lase uurimisi teha.
Palun oota