Otsi

Sindi paisu ehituseks laekus 8 pakkumust

Foto: Jarko Jaadla
Foto: Jarko Jaadla
09.05.2018
Teisel mail saabus tähtaeg, milleks valdkonnas kogenutel ning pädevatel ehitusettevõtetel oli võimalik esitada pakkumus riigihankes „Sindi paisu avamise ja tehiskärestiku rajamise ehitustööd.“ Hanke eesmärk on leida Keskkonnaagentuurile partner, kes lammutaks Sindi paisu ning rajaks selle asemele loodusilmelise tehiskärestiku, avades sellega Pärnu jõe kaladele vabaks rändeks.

Põllumajandus.ee kohaselt teatas Keskkonnaagentuuri projektijuht Külli Tammur: "Ühe riski – et ei esitata ainsatki pakkumust – saame seljataha jätta. Kokku laekus 8 pakkumust ehk konkurents on tihe, huvilisi on nii Eestist kui lähinaabrite seast,“ 

Ehitustöö on keerukas, suure avaliku tähelepanu all ning mastaapi arvestades Eestis küllalt erakordne, mis seab lepingupartnerile kõrged ootused. „Hanke tulemustest on veel vara rääkida, konkreetseid nimesid ja maksumusi ei luba seadus hindamise kestel välja tuua".

Artikkel loetav siin
14.05.2018 00:00
1
1
See on hea, kui konkurentsi jagub. Probleemiks võib osutuda asjaolu, et pakkujad hakkavad teine-teist kohtusse kaebama ja nii võib ehituse algus venida taas aastakümnete taha.
STF
image

18.05.2018 14:57
0
0
Pealkirja järgi võiks arvata, et hakatakse paisu ehitama.
Palun oota