Otsi

Peipsi koristustalgute esimesel etapil eemaldati järvest 352 nakkevõrku

Foto: Keskkonnainspektsioon
Foto: Keskkonnainspektsioon
31.05.2018
Keskkonnainspektsiooni korraldusel toimuvad Peipsi järvel järjekordsed koristustalgud.Talgute esimesel poolel eemaldati Peipsi järve lõunaosast 352 peremeheta nakkevõrku, mille kogupikkuseks võib arvestada ligi 24,6 kilomeetrit.


Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektori Ivo Kase sõnul on tulemus tavapärane: igal aastal jääb järve triivima enam-vähem sama hulk püüniseid. Osalt on tegu jää ja tuultega paigast liikunud nakkevõrkudega, osal juhtudest on arvatavasti põhjuseks püüdjate hoolimatus. „Kuna võrgud ei maksa kuigi palju, siis ei vaevuta neid igakord püügi lõppedes järvest välja tooma,“ märkis Kask. Tõenäoliselt on järves triivivate võrkude hulgas ka ebaseaduslikke, ilma loata püügile pandud nakkevõrke.

Kahe päevaga (29. ja 30. mail) puhastasid keskkonnakaitseinspektorid koos abilistega veeala Mustveest peaaegu Piirissaareni välja. Inspektoritele olid abiks Keskkonnaministeeriumi ametnikud ning kohalikud kalurid ühel päeval nelja ja teisel päeval kolme paatkonnaga.

Koristustalgute teine etapp on planeeritud soodsate ilmastikuolude korral 7. ja 8. juunile. Siis toimub tragimine Peipsi põhjaosas, Mustveest ülespoole.

Vanade triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need ohustavad kalu, on ohuks ka veeliiklusele ning lõhuvad veesõidukite mootoreid ja kalastajate püügivahendeid.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve risuvõrkudest puhastamist alates 2006. aastast.

Ettevõtmist toetab rahaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Keskkonnainspektsioon

01.06.2018 17:49
2
2
Vaevalt et kõikide võrkude pikkus oli ca 70 meetrit. 24 km on ikka ilmselt liialdus.
05.06.2018 20:35
0
0
Röövikud ju põhiliselt hiinavõrke kasutavad ja need tihti 90m.
Palun oota