Otsi

Pärnumaa rannikul surnud kalad – mis toimub?

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
06.06.2018
Õõvastavas vaatepildis, et meri on rannaliivale kandnud sadu surnud ja lagunevaid kalu, pole midagi ebatavalist. Pigem on see probleem iga-aastane.


SL Õhtulehe artikli kohaselt on tänavu kevadel Pärnumaa elanikele silma jäänud koletu vaatepilt – piirkonna rannad on täidetud sadade surnud kaladega. Mõned on nii ära lagunenud, et alles on jäänud vaid paljas luustik. 

Eesti mereinstituudi Pärnu osakonna kalateadlane Heli Špilev rahustab kõiki: toimuvas ei ole mitte midagi ebatavalist. See on iga-aastane olukord. Samuti ei piirdu see Pärnumaaga, vaid surnud kalu võib leida terve Eesti rannikualalt. 

„Meri puhastab ennast, kevaditi on ka surnud hülged rannas ja seda sarnastel põhjustel. Meist keegi ei ela igavesti, me kõik sureme,“ selgitab Špilev. 

Kalateadlase sõnul ei ole kõik rannaliivale jõudnud kalad just viimaste päevade jooksul surnud. Nimelt kannab meri randa kõike, mis aja jooksul põhja kogunenud. „Mõnel aastal tuleb rohkem, vahel jälle vähem. Või üldse mitte, sest pole vastava suunaga tuult,“ lisab ta.

Täismahus artikkel leitav siit

 
06.06.2018 10:35
11
15
Vesi lahes läks oodatust varem soojaks ja kalurid ei kontrolli omi mõrdu piisavalt tihedalt ja sinna need kalad surevadki.
Siis kui avastavad, siis ju lihtne kaluril üle mõrraseina surnud kalad merre valada.
Palun oota