Otsi

Süvendaja sulges Riguldi jõe suudme

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
06.11.2018
Süvendatud Riguldi jõe suue lõpeb roostikus, kust kalad läbi ei pääse, kuigi keskkonnaamet kulutas seal kalade kudemistingimuste parandamiseks 34 000 eurot.


Selle, et jõesuue on kinni, avastas kohalik kalamees, kes ei taha oma nime leheveergudel näha. „Kala ei pääse jõkke sise,” kirjeldas kalur. „Mõnikümmend meetrit oleks pidanud veel kaevama, Kui pilliroog oleks läbi kaevatud, siis oleks teine asi.”

„Projekti ja ehitusjärelevalvega pandi puusse, sest jõe suue jäi avamata,” ütles keskkonnainspektsiooni Läänemaa büroo vaneminspektor Meelis Kaustel. „Pääs vanasse suudmesse lõigati süvendamisel ära. Lõhe ja forell end pilliroost läbi ei murra. Kõik, mis mööda jõge allapoole ujub, takerdub pilliroo taha ja sinna tekib tamm. Milleks oli vaja vana suue kinni toppida, kui uut korralikult ei tehtud!”

Kausteli sõnul on Riguldi jõel käinud vaatlusi tegemas ka kalateadlane Gustav Lauringson, kes on seisukohal, et läbi pilliroo ei pääse Riguldi jõkke ei lõhe ega forell. Haug ja särg ehk, aga suuremad kalad mitte.

Täismahus artikkel on loetav siin

Palun oota