Otsi

​Kalamees pussitas norija kruvikeerajaga surnuks, kuid mõisteti õigeks

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
15.02.2019
Austraalias Perthis läksid 2017. aasta jõulude eel kalamehed neile märkuse teinud seltskonnaga tülli: ajendid olid nii kalapüügialased kui rassistlikud. Vallandus kaklus, mille käigus üks mees sai surmava löögi kruvikeerajaga. Kohus nõustus äsja kruvikeerajat hoidnud kalamehe väidetega, et tegutses vaid enesekaitseks – ning ta mõisteti õigeks.
 
Surmaga lõppenud tüli toimus 2017. aasta 23. detsembril Lääne-Austraalias East Fremantle’is Swani jõel. Äsja astus kohtu ette 35-aastane hobikalamees Andrew Doan. Teda süüdistati Iiri päritolu kahe lapse isa John McCarthy (32) mõrvas või tapmises. Äsja vabasta kohus aga mehe mõlemast süüdistusest. Ühe lapse isa Doan aga oli enne õigeksmõistmist juba veetnud enam kui aasta trellide taga, kirjutab Daily Mail.
 
Andrew Doan ja tema sõber Tien Vu Huynh olid tol jõulueelsel päeval jõe ääres ilma suurema õnneta kalastanud umbes kaks tundi. Nende kalastamiskohta saabus John McCarthy oma abikaasa Nicole’i ja sõbra Jason Mikel Curraniga. Viimane tegi Aasia päritolu meestele märkuse, et nood võivad oma saagi pärast sattuda kalastusinspektoritega pahuksisse.   
 
Süüdistaja kirjeldas märkust vandekohtule kui lihtsalt targutamist. Ent Doan pidas lauset rassistlikuks, kuna levib stereotüüp, et „kõik asiaadid püüavad alamõõdus kalu“.
 
Jõulude puhul napsutanud kolmik hakkas minema kõndima, kuid kaine Doan järgnes neile ja tekkis sõnavahetus. Korraga sai Doan aru, et on end nurka mänginud: tema sõnul ajas McCarthy „õlad laiali“ ja hakkas tagasi tema poole kõndima, käed rusikasse pigistatud.
 
„Paistis, et ta satub pöörasesse raevuhoogu,“ rääkis Doan kohtus.
 
Kohtualune väitis vandekohtule, et ta sattus paanikasse, tõmbas välja kruvikeeraja ja tõstis selle pea kohale, öeldes „Tõmba tagasi, muidu pussitan sind“.
 
Doan taganes oma auto poole, McCarthy ründas ja tahtis teda lüüa – kuid torkas end selle käigus ise kruvikeerajaga läbi.
 
Doani väitel oli ta silmad sulgenud ja tõstnud käed, et oma nägu kaitsta – unustades, et tal on nimetatud tööriist käes. Kohtualune jäi sündmuspaigale, ütles politseile „see olin mina“ ja rõhus enesekaitsele.
 
 
22.02.2019 22:14
2
1
Mingi kriminurk siin kalale.ee-s lahti tehtud või !?
02.03.2019 14:07
0
1
Vot kus lugu. Ja meil on kõik hirmsad matchod, kes lubavad röövpüüdjaid ja ka "röövpüüdjaid" hirmsasti karistada, kui juhtuks nägema. Pole pikka juttu, kruvikas pähe ja ongi selleks korraks kõik. Loos on väike moraal olemas.
21.03.2019 04:35
4
0
Sa Venno oled ikka endiselt naturaalne idioot. Et siis röövpüüdjad on head inimesed ja teised, kes pingutavad, et meie loodust ja kalavarusid kaitsa, neile tuleks kruvikas pähe lüüa? Jumala ausalt,sulle omale oleks kruvikas pähe puhas pääsemine, sinu kommentaarid muutuvad aastatega aina valusamaks. Vanasti räägiti, et aastatega tuleb mõistus, kuid see oli vist vana teadmine, saab ka vastupidi juhtuda. 
21.03.2019 10:19
0
3
Miks sa niimoodi räägid ja idioodiks sõimad? Läbi aastate olen märkanud, et kui kusagil on röövleid nähtud ja keegi sellest siia kirjutab, siis kõik lubavad kohe(internetis), et kui näevad, siis taovad ära ja löövad igasugu asju neile persse. Mina seda mõtlesin, et nüüd on olemas reaalne näide, et võib minna nii, et ütleja lüüakse maha, heal juhul antakse lihtsalt peksa. Nagu päris elus asjad käivad, mitte nii, nagu filmis, et tuleb keebiga matchoja annab pahadele pasunasse. Kus sa loed seda kiitmist vms??? Pole ju. Ma ütleks siis vastu sedasi, et see lõhede kaitsmine mõjub loetust arusaamise oskusele pärssivalt vist.
Palun oota