Otsi

​Muutuv eeskiri toob kaluritele püügirahu

Foto: Teet Malsroos
Foto: Teet Malsroos
27.03.2019
Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile kalapüügieeskirja muudatusettepaneku, mille jõustumine peaks tagama peatselt algaval hooajal püügirahu Saaremaa vetes, kirjutas Meie Maa.
 
Saaremaa kalurite püügirahu oli seni häiritud mõrra kui püügivahendi erinevast tõlgendusest kohalike kalurite ja kalapüügi üle riiklikku järelevalvet teostava keskkonnainspektsiooni poolt.
 
Mullu juunis saatis keskkonnainspektsioon ligi paarikümnele Saaremaa kalurile haldusmenetluse hoiatuse, et püügil olevad mõrrad tuleb viia vastavusse kalapüügieeskirjaga. Kalurid asusid toona seisukohale, et nemad eeskirja rikkunud ei ole ja probleem seisneb mõrra osade definitsiooni erinevas tõlgenduses. Saaremaa mõrdadel kasutatakse kahe asemel nelja tiivast, mida inspektsioon mõistab kui lisakariaeda, kalurid aga kui ühte funktsiooni täitvat konstruktsiooni.
 
Täispikk lugu Meie Maas.
 
 
 
01.04.2019 08:16
0
0
/Saaremaa mõrdadel kasutatakse kahe asemel nelja tiivast/,Seletage teistele ka,  mida see lause tähendab või kuidas need tiivased ümber mõrra paiknevad. 
04.04.2019 13:29
0
0
Lihtsamalt öeldes kasutatakse Saares(ja mitte ainult) 2 kariaeda, mille moodustavad 4 tiiba/tiivast(?), paiknevad mõrrapära ja mõrra juhtaia vahel.Mõistlik ostus, huvitav oleks teada, mis sundis mõned aastad tagasi seadust muutma, et mitu kariaeda keelata. Praegusega aga õnneks taastati normaalne olukord.
Palun oota