Otsi

Hiina politsei vahistas pioneerirätiga kalal käinud sotsiaalmeediastaari

Hiina pioneerid, foto on illustreeriv. Foto: Pixabay
Hiina pioneerid, foto on illustreeriv. Foto: Pixabay
10.04.2019
Edela-Hiinas pidas politsei kinni naisterahva, kes postitas sotsiaalmeediasse video endast kala püüdmas, kaelas punane rätik. Et punast rätikut seostatakse Hiinas tänini pioneeridega, siis tõi kaelaräti kandmine naisele süüdistuse lugupidamatuses kommunistlike kangelaste ja märtrite vastu.
 
Riikliku väljaande Global Times teatel postitas Tangi-nimeline naisterahvas endast otsevideosid voogedastusäpi Kuaishou kaudu. Pioneerirätiga kalapüüdmise video osutus väga populaarseks: see sai rohkem kui kolm miljonit vaatamist, vahendas CNN.
 
Selgus, et Tang oli paljudes alates 2018. aastast postitatud videotes kandnud punast kaelarätikut. Äsjases teadaandes ütles politsei, et see teguviis oli lugupidamatu, sest rätik „esindab punalipu nurka ning sümboliseerib revolutsioonilisi tavasid“.
 
„Tangi käitumine on tõsiselt rüvetanud patriootlikke kangelasi ja märtreid, pioneeride organisatsiooni hiilgust ning inimeste armastust riigi vastu, mida punane rätik sümboliseerib, seeläbi avaldades ühiskonnale halba mõju,“ teatas politsei.
 
Naine võeti märtsis 12 päevaks vahi alla. Pärast vabastamist pidi ta maksma umbes 120 euro suuruse trahvi ja kustutama oma kontolt kõnealused videod.
 
Palun oota