Otsi

​Uuring Inglismaal: veeande süües manustad kokaiini ja taimemürke

​Uuring Inglismaal: veeande süües manustad kokaiini ja taimemürke
​Uuring Inglismaal: veeande süües manustad kokaiini ja taimemürke
06.05.2019
Kui me sööme kohalikest vetest püütud kala ja veeloomi, siis võime ühtlasi süüa soovimatut „boonust“, ehkki küll väga väikses mahus. Nimelt avastasid Ühendkuningriigi teadlased kohalikest mageveekrevettidest illegaalsete narkootikumide, ravimite ja isegi põllumajanduspestitsiidide jälgi.
 
Uuringu viisid läbi Londoni King’s College’i ning Suffolki ülikooli teadlased. Uuriti seda, kuidas erinevad mikrosaasteained mõjutavad elusloodust (krevetid) 15 Suffolki maakonna eri piirkonnas.
 
Teadlased leidsid oma üllatuseks Inglismaa maapiirkonna proovidest illegaalsete narkootikumide jälgi – kõigist krevettidest leiti kokaiini ja väga sageli ka ketamiini.
 
„Illegaalsete uimastite nii korrapärane esinemine eluslooduses oli üllatav,“ sõnas Leon Barron Londoni King’s College’ist. „Võiksime eeldada seda linnapiirkondades nagu London, aga mitte väiksemates ja rohkem maal asuvates valgalades.“
 
Barron lisas, et teadlased leidsid proovidest ka fenuroni jälgi. Tegu on pestitsiidiga, mis on Ühendkuningriigis juba ammu keelatud. Teadlaste sõnul pole selge, millistest allikatest pestitsiid pärineb.
 
„Kuigi kontsentratsioonid olid madalad, suutsime tuvastada koostisosi, mis võivad ohustada keskkonda ja kujutada riski elusloodusele,“ sõnas Thomas Miller King’s College’ist.
 
Juba varem on Londoni reoveest leitud suures koguses kokaiini jääkainet. Lisaks on probleemiks mikroplast: näiteks kaladest on leitud tillukesi plastmassiosakesi ja mullu avastati esmakordselt mikroplasti ka inimeste väljaheidetest.  

Allikas: CNN.
 
Palun oota