Otsi
FOOKUSES

Uus ajakirja nr: Sindi paisu langemine

Nüüd on aeg süüdata kaminas tuli, keeta soe tee ja maitsta lusikatäis mett. See on hea eeldus haaramaks kätte värske ajakiri, mis sisaldab Eesti viimaseaja üht uhkeimat tegu kalade ja kalameeste heaks. 
1

Sukles küsib Matsalu kalameestele püügilubade eelisõigust

Haapsalu linnapea Urmas Sukles saatis keskkonnaministrile kirja, milles palub Matsalu lahe ääres elavatele kalameestele eelisõigust landipüügilubade taotlemisel.
1

Kuum suvi üllatas kalureid enneolematu ahvenasaagiga

Saaremaa kaluritel olid möödunud suvel käed-jalad kuhjaga tööd täis, et tuua merest välja ahvenasaagid, mille sarnaseid ka vanemad kalamehed ei mäleta aastakümneid.

Riigikohus keelas Kunda ajaloolisel paisul hüdroenergia tootmise

Riigikohus jättis esmaspäevase lahendiga jõusse keskkonnaameti korralduse, millega keelduti AS-ile Generaator vee erikasutusloa andmisest hüdroenergia tootmiseks kunagise Kunda tsemendivabriku paisul.

Galerii ja video: Jändja kalapais sai valmis

Türi vallas Jändjal lõppesid paisule kalapääsu rajamiseks tehtud tööd.
2

SAAREMAA Ahvenatripp 2018

Tänan õnne, et sain ka lõpuks Saarde püüdma, sõpradega tripile!
 

Veeteede Amet puhastas Emajõe Muuge kanalit ohtlikest puudest

Äsja lõppenud ulatusliku operatsiooni käigus eemaldas Veeteede Amet koos partneritega Emajõe Muuge kanalist ohtlikud ja laevaliiklejatele ebamugavust põhjustanud puud. Madala veetaseme tõttu toimus osa operatsioonist külmas sügiseses vees supeldes.

Toitumisteadlane selgitab: miks peaksime sööma erinevaid kalu ning lõhega mitte liialdama?

Kala on suurepärane toiduaine, ent eestimaalane kipub rohkem sööma kalakasvatusest pärit ning poeletilt saadavat lõhet-forelli, harvemini muid kalu. Miks on oluline hoida kalatarbimine mitmekesisena ning millised ohud võivad sealjuures varitseda, seda selgitab TTÜ toitumisinstituudi emeriitdotsent Tiiu Liebert.
6
961
3.2

ja pidu läheb lahti Eestimaal

snäkk käis lõbureisil STOCKIS ja tõi sealt mullegi midagi.
4
1021
5.0

Emajõe koha

Elu esimene koha. Täpselt 1.000kg. Samal päeval täpselt sama suur ja samast kohast veel. Mõlemad viidika tükile, tonkaga. Latikapüügi käigus :)
8
1129
5.0

trulla

kes oli juba söögi peal väljas
11
1318
4.3

Käsitöö II

Tellimustööna valminud trofee 9kg haugist.
2

SAAREMAA Ahvenatripp 2018

Tänan õnne, et sain ka lõpuks Saarde püüdma, sõpradega tripile!
 

Eesti Suurim Ahven -Vobla Ahvena Karikas 2018

Eesti Suurim Ahven läks korda!

Üle 20 haugi päevas Saadjärvel!

Järgnevas räägime sellest, kuidas me Saadjärve võistlusel ülekaalukalt võitsime, kuidas me püüdsime üle 20 haugi päevas, kuidas trenni tegime ja kuidas meil see kõik õnnestus.
1

VIDEO: Rebime haugi! Mis oli parim püügitehnika?

Kuidas leida see õige presentatsioon, mis kalale meeldiks?
1

VIDEO: nii sirguvad kanged Saare naised

Üheks suurimaks Estlandi fänniks on kindlasti minu seitsme aastane tütar. Iga kord, kui kalalt koju jõuan, on just tema see, kes uurib, kas ma püüdsin ka mõne suure juraka kinni ja millal ma tema ükskord kalale kaasa võtan, kirjutab Meelis Estlandi blogis. 
1

VIDEO: Norra ookeanipüük 2017. II osa

Pool reisist on läbi ja kõige paremini pole Ragnaril läinud. Kala on saadud, aga ei midagi erilist. Ja siis, ühel päeval, tabab Ragnar naelapead...

VIDEO: Norra ookeanipüük 2017. I osa

Videoblogijad kanalilt RaivoT on hakkama saanud esimese osaga videosarjast, kuidas Ragnar "AMDhaug" Norras esimest korda ookeanil kala püüdis. 
1

VIDEO: Voobleri valmistamise põhitõed III. Landi mäng.

Landimeister Martin Reeder näitab voobleri valmistamise järjeloo viimases osas, kuidas anda isetehtud landile soovitud mäng. 
Palun oota