Otsi

Käisime Peipsil Vobla hankimas

Sillerdav päike ja soe ilm olid andnud endast parima, et rahustav särjepüük Peipsil võiks alata. 


Kohe alguses mainin ära, et pole minu silmad ja mu semude omad veel näinud selle paarikümne aasta jooksul sellist rahvamassi ja laulupidu, kui seda oli nüüd reedel - 30.03.2018 Peipsil! Eks vaba päev ja kena kevadilm andsid ka selleks oma panuse. 

Käisime siis semudega oma vobla varusid koguma. Selleks otsisime loomulikult särge. Aga võta näpust. Kohe mitte ei söönud punasilmne kala meie pakutut ja tema tabamiseks pidi ikka väga kurja vaeva nägema. Enne võisid tabada miljon kiiska ja micro ahvenat, kui särjepoiss end ilmutada kavatses. Ei tea ka see rahavamass ja laulupidu pani kalal suu lukku.  Või mängis rolli päikese käes paisuv jää ning selle praksumine ja võnklemine nii, et mulgust vett õhku viskas! 

Oma esimesed kaks särge tabasin kohe hommiku esimeses peatuskohas ja siis kuni kella kaheni minul kala võtu puhul igasugune tegevus puudus. Sai vaid kelgutatud kenal ja siledal järve jääl ning heas usus otsides seda õiget mulku.

Ja ohh õnne, saigi leitud üks kalaga "täidetud" mulk! Tuli kohe mitu tükki järjest (18 tk)!!! Nüüd, et mitte vastu õhtut jälle rändama ja kala otsima minna, söödastasin kogu kaasas oleva +-3 kg söödaga koha korralikult sisse! Et kohe mitte ükski "särglane" ei paneks mu augu alt minekut. Sain!!! Mitte küll meeletult ja palju, aga selle päeva võttu arvestades oma jagu, kui nii öelda võib.

19 särge ja üks ahven, mille hiljem Gunnilt särje vastu vahetasin.

NB! Tegelt, lootsin, et Gunn annab ka ülejäänud oma tabatud särjed mulle, aga tahtis teine teha nendest kotlette. Ok! Pole hullu, saan hakkama. Emajõe käsika püük veel ees ! 

Ühesõnaga kena kevade jätku ja olge ikka terved !

Selged pildid,

Ixa

PS! See kordsed pildid on klõpsatud uue ülilainurk objektiiviga.

01.04.2018
01.04.2018 18:23
0
2
Ma ei saa aru, miks te seda sööta sinna alla pillute?Paps on sellel hooajal välja võtnud 35kg valget kala ja kõik lämmilt. Seda siis laudatagant korjatud sõnnikuussi peale, paistab , et kalale meeldib kodukootu uss aga mitte mingi kummine  poolakas.Ise ma pole ka  Peipsil ja Lämmil kunagi söötnud, seal on see täiesti ebavajalik tegevus.
01.04.2018 21:10
0
2
Valge kala puhul toimib alati söötmine ja uss pole mitte ta lemmik sööt mis konksule panna aga söötma peab õigesti,et kala oleks aktiivne.Pannes liiga suure koguse sööta võib see samuti kala aktiivsust maha võtta kõik peab paigas olema ja alati konksu otsas toimib sääsevastne.Soomuskarp kui oleks keegi teine su vanamehe kõrval õigesti söötnud ja püüdnud räägiks sa teist juttu aga kui kala väga palju augu all siis vahet tõepoolest pole aga kui rahvast palju siis tuleb see kala söödaga enda alla saada ja veel parem kui teed teatud vahedega kolm sööda platsi ja kui ühes lõpetab siis nopid teisest ja nii ringiratast liigud.

 
01.04.2018 21:11
0
2
Ma pigem arvan,et Igor tegi ühe söödaplatsi ja söötis liiga palju,et ei saanud nii hästi jooksma.

 
02.04.2018 13:10
1
1
Ei ole ma kunagi Lämmil ja Peipsil sööta kasutanud,kunagi võiks ju huvipärast proovida, et kas teeb paremaks võtu.See hooaeg olen ainult ühe korra spetsiaalselt särge püüdnud, ülejäänud aja olen koha ja ahvenat tagaajanud.Tookord särg tõuku ja sääske ei võtnud väljaarvatud väike särg, paps võttis ussiga 11kg,loomulikult ei saa sellest ühest korrast midag järeldada aga üllatus oli suur.Nädal hiljem Mehikoormas sõber püüdis ilma sööta kasutamata  tõugu ja mõlli kombole ajavahemikus 12.30-16.00 13,7kg särge.

Ma ei väida, et sööda kasutamine on vale tegevus, lihtsalt ma ise pole sööta kunagi kasutanud ja ei näe sellel mingit vajadust. See siis minu isiklik arvamus.Edu kõigile kalahuvilistele kalavetel!!!
Palun oota