Otsi

Havipäev Suur-Emajõel ! ‏

Autor: Ixa Nael

16. oktoober. Väljas on kuldne sügisaeg ja Emajõel kätte jõudnud suurte haugide võtmine. Võtsin kätte ja käisin Emajõel katsetamas "Westini " vooblereid.

Arvestades praegust veeseisu sai otsa seotud nii "Jätte" kui ka "Deep Runner", millest viimane nimetatud mudel tõi ka kala kätte  .

Seegi kord ei käinud ma üksi omi asju ajamas, vaid ikka oma semu Üloga, kes oli abiks nii fotoklõpsude tegemisel kui ka kino väntamisel.

Jõele jõudsime lõunaks, kuna algselt ei olnudki plaanis sel päeval veele minna. Kuid sees hakkas hommikul kripeldama, et lasen veidi tuulise, aga kena sügipäeva asjatult kaotsi minna ja nii saigi Üloga see spontaanne kalatrip ette võetud.

 

Paadi lasime sisse Reku slipist ja põrutasime 15 km allavoolu Kärevere poole. Siin paat jälle ninaga vastuvoolu ja suure havi trolling võis alata.

Esimest kala ei pidanudki kaua ootama, kui mu õngeotsa jäi 1 kg+ latikas. See tegi ühtlasi meele heaks, aga teistpidi ka kurvaks, kuna olime ikkagi tulnud SUURTE ja veel SUUREMATE vetehuntide püügile laugh .

Kajalood näitas kala vähe, aga kui näitas, siis paksult (arvatavasti olid need latikaparved ). Edasi kulgesid asjalood nii, et mina kerisin välja spinnaotsa jäänud kalu , aga semu Ülo vahetas järgemööda oma landikesi.

Sel päeval eelistas kala ilmselgelt "Westini" toodetud lante, kas siis selle landi mängu või värvi lahenduste pärast. Kuna Ülo arsenalist nimetatud tootja landid puudusid, siis ta jäigi sellel päeval kuivale, kui mitte arvestada ühte otsas olnud ja nõks hiljem plehku pannud tegelast (kes võis ka vabalt olla latikas ).

Kokkuvõtteks võib öelda, et selle püügiajaga - ca 4 tundi - oli mul päris korralik tulemus: 4 haugi, kellest 2 sai kaasa võetud. Neist suurema kala (1,85 kg) loovutasin Ülol, et tal oleks kah sel õhtul midagi pannile panna.

Lõpetuseks julgen soovitada Westini lante, kuna olen sel aastal saanud nendega kala nii Pärnu lahel koha püüdes kui ka Viljandi järvel ja Suurel Emajõel haugi taga ajades.

 

Kõike paremat ja meeldivamat soovides,

Ixa

17.10.2014
17.10.2014 15:09
0
3
Siin tln-s arvuti taga istudes ajab ikka närvi küll... ja tundub, et vesi on veel langenud või vähemalt need vihma dpole miskit abiks olnud...
17.10.2014 15:41
1
0
Mis teed haugidega mis kaasa vötad?
17.10.2014 16:48
0
5
Nagu jutus kribasin läks suurem vetehunt lohutuseks semu Ülole ja allesjäänud kalakesed leiavad täna tee esialgu praeahju , ning hiljem anname perega head maitsta
26.11.2014 22:09
0
0
Kenad havid, kas on mingi variant sinuga kunagi kalastama ka minnna?! H.
19.12.2014 16:46
0
0
Hea saak ja päev korras.yeskui tihti mees kalal käib?
Palun oota