Otsi

Jääkirme kiuste Emajõel jigitamas ja trollimas

Autor: Ixa Nael
23. oktoober 2014. On hommik, kell näitab kaheksa läbi ja autos termomeeter -5 c' välistemperatuuri. Sõidan sõber Taivole järgi, kellega olin kokku leppinud kalalemineku Emajõele, et ahvenat jigitada.

Niisiis - Taivo ja tema kalastusstaff autosse ja sõit Jõesuusse ( http://www.joesuu.ee/ ) ning sealt Suur-Emajõele võib alata. Kogu sõidu ajal termomeetri pügal ei muutu, ikka see -5 c' . Ja nii kohalejõudmiseni välja.

Alus vette, mõned fotoklõpsud kaldal tehtud ja võtame suuna vanadele headele ahvenakohtadele. Kuna ilm on meeldivalt vastik, puhub paras idatuul ja sõites hoog veelgi võimendab seda külmatunnet, siis jookseb mõtetest läbi küsimus: kas see on ikka õige mida me teeme !?

 

Ok , jänes kaarte ei mängi ! cool Varsti olemegi esimesel püügikohal, milleks on üks poolenisti jääga kaetud vanajõesopp. Viskame siiski jigid vette ja katsume kuidagi vabas vees hakkama saada, kuigi õige koht on seal JÄÄ ALL ! angry

Mõni aeg tulutult loobitud, otsustasime kohta vahetada. Järgmise koha peal on sama seis - jälle jõesopp peaaegu üleni jääs surprise ja õiged punktid jää all. Viskame siiski ankru sisse ja alustame loopimist, kuid siis selgub tõsiasi, et ridva rõngad on sõidu ajal korralikult täis külmunud ja väljavise ei õnnestu.

Lutsutame rõngaste küljest jää ära blush ja saame oma toimetusi edasi teha. Ütlen veel ära, et püüdsime mõlemad jõhvidega, kuna nööriga püügil oleks peale rõngaste külmumist ka see pulka läinud ja nii poleks üldse saanud visata (nöör imeb vee enda sisse, see omakorda jäätub).

 

Lõpuks saame siiski jää ning vaba vee piirilt oma esimesed triibulised kätte, kaaluga nii +-300 grammi kanti !

Kiired klõpsud kenas päikesepaistes kaladest ära tehtud angel , jätkame püüki. Aga jama on selles, et vähe sellest kui rõngad külmuvad - pildistamise ajal said käed kala hoidmisest märjaks ja hakkasid külmetama. Ühesõnaga oli ebameeldiv ja väga külm  frown (kätel) jigipüüki jätkata ja seega otsustasime, et kuna nagunii on enamus ahvenakohti jääkaane all, siis läheme üle haugi trollimisele.

 

Võtsime trollingutokid välja, sidusime vooblerid otsa ja labakud ilusti käes, jätkasime hoopiski haugipüügiga. Kuid mõne aja pärast selgus ka see tõsiasi, et trollingupüük pole samuti kõige mõnusam, kuna jõgi oli korralikult kuivanud puulehtedega kaetud. Need kleepusid mööda liini libisedes landi külge ja takistasid tema ahvatlevat mängu röövikutele. cryingSiiski sai Taivo kuidagi ühe suhkruhavikese õnge otsa, kes usside järgi seljal otsustades oli paikne ja oli arusaadav, et havi selles vesikonnas ei ole eriti aktiivne, vaid istub põhjas paigal.

 

Selle seisuga - Taivol 1 ahven ja 1 havi ja minul 1 ahven ja muud ei miskit – otsustasime päevale joone alla tõmmata. Asjad kokku ja suund kodu poole!

Kui paadi lasime hommikul sisse Jõesuu turismitalu http://www.joesuu.ee/ (Jaanuse ja Piia ) slipist (vastaskalda slip ei võimaldanud seda normaalselt teha nii, et auto tervaeks jääks), siis tagasi tulles avastasime, et Jõesuu slippi ( http://www.vortsjarv.ee/vortsjarve-kulastuskeskus ) on vahepeal parandatud ja ka visuaaselt paremaks/sõbralikumaks muudetud yes (eks esimesel võimalusel testime ta ära).

 

Lõpetuseks mainin ära, et jigitasime Wake ja Trapperi kummiluttidega ning lanti vedasime Westini ja Rapala voobleritega.

Ja lisaks veel niipalju, et tõepoolest ei ole kehva ilma vaid on kehv riietus ehk valearvestus nagu seekord meil.

Niisiis piirdusimegi ainult fotodega, sest kino polnud millestki vändata.

 

Parimate soovidega,

Ixa

24.10.2014
24.10.2014 23:34
0
2
õige kalamees.cheeky
26.10.2014 11:16
0
0
Ma ei tahaks õel olla, aga vaadates Ixa pilte ei näe ma paadil kuskil aere, millega vanajõesonnides liigelda, sest Alam-Pedja looduskaitseala piires mootoriga vanajõgedes sõitmine keelatud!
26.10.2014 18:03
0
0
Tere Raivo !

Vastan su jutule järgmist .Kuna oman aastaid juba Pede jõel kalatamiseks luba ja tean ka seepärast seal alal liiklemis piirangutest , siis võin rahustada sind ja ka teisi , et püük käis mitte vanajõgedes vaid soppide ja sonnide otstes , kuna sopp oli jääkaaneall ja kui olekski sonn jäävaba , siis selleks on progressi aerud alati mul paadis kaasas . Kõike võib juhtuda , mootor ütleb üles või liigelda vaja kus mootoriga ei tohi , jne..

Ja ma ei ütleks , et sa nüüd õel oleks , pärisid õiget asja yes

Kõike paremat soovides,

Ixa  
26.10.2014 20:58
0
0
Tere, Ixa!Seda on väga hea kuulda  ja ausalt õeldes ega ma eriti ei kahelnudki Sinus! Aga panen südamele paljudele teistele kaaskalastajatele, kes sellest kinni ei pea. Olen ise korduvalt meeste tähelepanu pööranud kehtivatele piirangutele, aga see mis toimub tänasel päeval vanajõgedel, ei ole enam normaalne. Järelevalve on ligilähedane nullile ja 80% meestest tõmbab seal mootoriga ringi.Mõni on isegi märkuse peale keskmist sõrme näidanud! Mis võiks olla lahendus ?

 
27.10.2014 11:17
0
0
Ahoi !Ega siin miskit muud ei saagi ISE praegu teha, kui teatada keskonna-lühinumbrile " 1313 " . Omal pole MEIL mingit õigust  surprise.?
Palun oota