Otsi

VIDEO: Ausõna viimane vise ja siis lähen ära

Autor: Olari
MÕTTETU jõgi, rohkem edasi ma küll ei lähe! Järgmine hetk näen kala, kurat, ikka vaja natuke edasi pressida. Jälle pikalt, mitu tundi järjest ühtegi kala ei näe, isegi voolus pole maime. Ikka sumpad edasi, samal ajal kirudes, et raudselt järgmise nuki peal lähen koju, ja siis käib kõmmmm.
Mul on sellel suvel võetud selge eesmärk - tahan läbi käia võimalikult palju erinevaid jõgesid. Teen seda kahel põhjusel: esiteks soovin leida suure kala peidupaiku, mis paiknevad looduslikel lõikudel (mitte kraaviks kaevatud), teiseks juhtub uute lõikude avastamisel paratamatult rohkem sündmusi ja see loob oluliselt rohkem emotsiooni. Nendel lõikudel, mida sa külastad juba mitmendat korda kaob ära teatud võlu - jah, teada tuntud paikades saad kala rohkem, kulutad vähem kütust, jne. See on igav ja ei paku pinget!

Laupäeva hommikul võtsin rahulikult kuna eelmine päev oli väike istumine, siis sain 5h magada - pole paha. Asjad on mul 24/7 koos, ukse juures, juhul kui peaks tekkima spontaalne mõte kalale minekuks. Õnneks jõekapüügiks on vajalik varustuse kogus üsna väike - ridvakott, 1 seljakott ja suur kilekott kahlade jaoks. Kui jätan veel hommikusöögi kodus ka vahele ja võtan võileivad Circle Kst, siis stardile kulub maksimum 20 minutit. Jõudsin ala 10ks jõe äärde, mis tähendab muidugi päeva kuumimat aega ja väikseimat tõenäosust saada kala - vahet pole hakkame püüdma juba!!! Vaata edasi VIDEOT…

17.06.2018
Palun oota