Otsi

Paadimootori sõukruvi dift katki?

28.06.2006 01:50
Kas keegi teab, kust saaks osta paadimootorile sõukruvi difte. Sõitsin Kasaril viimase puruks, kes käskis ülesvoolu madalasse ronida.

Mootor ise DERHI 5 hj, (Valmet) mu mere kummikale veidi võimas aga ajab asja ära. Ma ei jaga laksu välja seni oli neid vase diftid paranduskomplektis olemas.

Veel üks küsimus, et mul seisab selline Derhi 3,5 hj aastaid ja mõtlesin et võiks korda teha. Sellega oli selline kamm, et Mustjala all sai sellega aliul käidud ja niisama poterdatud kaldalähistel vees. Hakkas teine aga neid difte lõhkuma, kivi ei saanud, rohtu ei jäänud ja iga kord läks ... Hilej saime jälile, et vahel läks tagurpidi nagu käima või lõi tagasi matsu. Kas sellest võib olla see viga tingitud.

Kas on kedagi kes just paadi mootorite remondile spetsialiseerunud on?
28.06.2006 08:38
0
Parim on veneaegne nael, piisavalt tugev ja samas ka vint suudab ta läbilõigata. Ise kasutan eterniidinaelu nende valmistamiseks.Niisama lähevad puru tihti selle tõttu et vint ei ole korralikult kinni tõmmatud ja loksuga tambib difti ära.
28.06.2006 09:43
0
Eterniidi naela kohta ei oska midagi öelda aga tavalise naelaga on reduktorist lahti saadud küll. Naela materjal on sitke ja löögi puhul ta ennem paindub kui puruneb. Soonitan puuri keermeta osa. Neid Hiinas toodetud odavaid puure on saada küll. Kui 2-takti mootor tagurpidi käima läheb, siis on süüde varajane.
jaz
image
28.06.2006 13:46
1
Tihvte semu kes poolpäriskalur ja tihti madalas vees angerjarüsadega ringi põristab vasest hoopis teeb. Siis pidada plastvindi ka terveks jätma, see eeliseks. A tegemist imepisikse päravurriga, miskit paari jõune ma arvan... suuremal mootoril ilmselt oleks siuke "käik sisse ja uus tihvt" variant

A tihvtid on topitud miskit augustatud plastribasse mes nigu padrunivöö piki motoori kapoti serva veetud, üks raudnael kah seltsis millega võllist kinni jäänd tihvti jupp välja surutakse.
05.07.2006 14:38
0
Ei noh, ei olegi tänase päeva seisuga kuskilt leidnud. Netis vaatasin paadimootorite müügiga firmasid ja paari helistasin, põhimõtteliselt saatsid kuu peale, kui pole nende brändi tagavaraosa.

Tuleb siis ise mingist materjalist kokku punnida. No on ikka jama, mul homme vaja Muhus veidi merel lanti loopima minna.

Kust saaks neid difte - spindleid. seibe vms. ma ei tea kuidas neid nimetatakse OSTA?

Keegi mainis siin Hiina puure, see on hea mõte, kuna need on tõsti jube haprad ja teevad sama välja mis vasest diftid, mis originaalina kaasas olid. Samas kui asi on veidi kõvem, siis isa mul põrutas vastu kivi ja ei läinud kruvi puruks vaid murdus difti hoidmis krempel üldse kruvi küljest ära.
05.07.2006 16:13
0
Mul mure sihantne, hammustas "krokodill kivi" kruvi külgest tüki välja. Õnneks mitte väga suurt tükki. Kas ja kus neid fixitakse kui üldse. Need sellid (Kavor) kellest siin foorumis eelnevalt sügisel juttu oli ei tee, vähemasti praegu mitte. Mootor selline: 30 hp, 3 cyl. (496cc) 2-stroke. Aastat ei ole suutnud siiani välja nuhki eks ta 94-96 vahele jääb.Või ostan sihantse kruvi mis sellele tüübile sobib. Tutikas on a´1800- 2000. Ehk on kellegil laialt käes. Tahas ikke odvavamalt saada ja kasutatud võib ka olla - kooner nagu ma olen
05.07.2006 16:13
0
Jäi mainimata mootor on Yamaha.
05.07.2006 19:22
0
Vaal,kui kruvi on alumiiniumist siis võin selle terveks teha.
25.07.2006 12:30
0
Vaata, esiteks selle asja nimi TIHVT on. Teiseks võta ja mõõda pikkus ja läbimõõt sellel ära. Kolmandaks mine Baltic Bolti, Mercantilesse või Würthi ja osta DIN 1 või DIN 7 (ei mäleta täpselt) silindertihvti. Minu omad maksid 100 tk 25 eeku, 3,2x22 mõõduga Honda 2HP-le. Paadipood küsis 2tk eest 60 eeku!!!! Samast saad ka splinte jms kama, kui vaja.
25.07.2006 12:41
0
dynamit, mis kandi mees oled. Mul oleks ka vaja kaks yamu vinti ära lappida.
25.07.2006 17:15
0
Mingi küla sepp võib sinule neid vasest terve portsu teha kui vana tihvtitükk alles on ja kui mootoril need tihvtid niisama puruks hakkavad minema ju siis vinti pead hakkama vahetama kuna selle sisepuks on lapergune ja loks on sees.
Jõudu katsetamisel.
17.10.2019 22:04
0
Tere,

oskab keegi öelda, kus Tallinnas sõukruvi tihvte müüakse? Peaks olema 5x35 suurus.
17.10.2019 23:00
0
Veidi ülevalpool on ju kirjas, kust võiks otsida. Tehakse ka keevituselektroodist. Enamustel uuematel vist ikka enam tihvte ei ole, vaid on kummipuksi peal.
18.10.2019 07:44
0
Tööriistamarketist vaata
Palun oota