Otsi

SALMO Haug 2018

1
2
28.08.2018 20:51
13
11
Rumalad kiunujad, kas keegi antud võistlusel eksis kuidagi seadustele?  Et nagu Kike pühib oma suurt peffi parema käegam siis kõik ülejäänud peavad sama tegema? 
Olen juba varem rääkinud, et väiksete kogukondade õnnetus ongi see, et varrem või hiljem paljuneb õde vennaga või sugulasega. Ja tulemuséks ongi maailmaparandaja Saaremaalt, kes kisab ja teab kuidas õige, aga miskit mõistlikku öelda ei suuda. a la ,,,võiksime, peaksime jne,  tule taevas appi....no on ikka rumal inimene küll.
Lõpetuseks seda, et ma viimasena kogunemise platsilt lahkusin, et prügi jm maha ei jääks ja ohimet, ühtegi haugi vedelemas küll ei näinud-leidnud.
Järgmine aasta kohtume.
28.08.2018 21:02
12
13
Ei no, härra täitsa endast välja läks nii, et kirjaoskus lonkama hakkab.See, et sa Jurakas kõik koju tassid on ju ammu teada, aga seda propageerima ja normaalsuseks pidama hakata on minu arvates lihtsalt vale.See on minu arvamus.Nii lihtne ongi!
Õe-vennaga teooria on muidugi tase omaette, järgmiseks pakun koomaeelse staadiumi seisundit mida sa suudad delegeerida.

28.08.2018 21:06
16
9
Tubli Kike, aga mine räägi nüüd OMA arvamust oma õele-naisele ka. 
Näete, mul oligi õigus

28.08.2018 21:14
2
11
Kike kõik toimus seaduse piirides, keegi midagi ei rikkunud. Tahad päästa kalavarmusid, siis tegele päris probleemidega.
28.08.2018 21:24
0
12
Egas siis ainult võistlustel kala püüta.Iga jumala päev tassitakse merest haugi välja,ka Saaremaal
28.08.2018 21:25
13
7
Rahvas ärge tehke Kikest välja, tegemist rumala inimesega kes "teab" rääkida, et ma kõik kalad ära võtan. Tema teab, mismoodi sa Kike seda tead?  Tubli Kike, verepilastuse tagajärjel sul iq 32 kandis, mitterohkem

Räägib Kike minust, kes ise on labane võrgupüüdja ja koju tassib kala mis ei võta ega söö, vaid lihtsalt ujub võrku.  Kas selline kala on tublil ja eeskujulikul harrastuskalamehel eetiline koju tassida?
Et nagu teise mehe pindu näeb silmas, endal palki mitte!?
Lõpetuseks tuletan meelde ühte valemit Kikele ja rahvale
et kui kunagi koos võistlesime, siis meie tulemuse edukus jäi 3-2 minu kasuks ja seda Kike enda koduvetel.   Aegajalt ikka seltskonnas seda valemit mult rahvas küsib ja meenutab

Kike minu püügioskused on seal kuhu sina never ei ulatu ja tänu sellele on mu saagid nii meeletud, et ma enamuse pean lihtsalt tagasi laskma, ausalt

28.08.2018 21:31
5
0
Nää-nännänää-nnää!!!
28.08.2018 21:32
7
11
Pole väitnudki, et seadust rikuti.Seadust tuleb muuta 3 haugi peale per/nose päevas.Pered oleks kõigil söönud ja kalavarud säiliksid.
Päris probleem ongi selles, et teatud kontingent tapab kõik mis kätte saab, mõtlemata sellele, et järgmisel kalalkäigul või järgmistel aastatel tahaks ka saaki nautida.2000 a. alguses käisid ka hordid läbi, taastumine võttis 5 aastat.Täna internet annab oma osa, info liigub, 1 mai polnud kohta kus paati sisse lasta, kui kogu see mass kõik välja korjab oleme paari aasta pärast samas seisus, et meri tühi.
28.08.2018 21:40
7
5
Kas ka need 70 haugi, millega kekkasid Jurakas?
28.08.2018 21:40
10
6
Pole väitnudki
  Eespool ilusti kirjas sul ju muu.
Kike mine solgi mõnda muud teemat, mees kes 2 korda aastas korraldab haugipüügivõistlust ja vigastab sadades haugi meres, aga näete ta teab ja ta on eetiline

Kike mine loe maailma kalastusfoorumeid, C&R ei  peeta juba ammu süütuks püügiks.  Palju kala saab viga, eriti haug, kes haarates lanti nii, et konksud lõpustes või neelus ja kala vigasena tagasi lastakse.  Kui keegi väidab et seda ei juhtu on väga kalastuskauge isik.  Mina juba aastaid tagasi rääkisin ministeeriumile, et kvaliteetkaladele tuleb luua tükiarv per päev.  Ja nüüd siin teeb endale odavat populaarsust rumal saarlane!?
Tema teab, tema oskab, temal on õigus.... Kike mine sokuta võrgujada parem merre, rumal inimene.
28.08.2018 21:42
5
3
Saaremaalt
28.08.2018 21:53
4
12
Läheks laseks jah, aga aega pole.Erinevalt sinust ei hakka ma solvanguid pilduma, õppinud pole sa aastate jooksul midagi.Kui pead õigeks kõik kala tappa mis püütakse siis on see sinu õigus.Miks sa seal ministeeriumis siis üldse jahumas käid.
28.08.2018 21:56
19
11
Eks emmal-kummal on kõvem kui kummal-vemmal... Tra- tunnustage tehtut või olge vait- eestlased on sellised huvitavad- ise keegi ei tee ja kui keegi teeb ja dai bohh- õnnestub, siis hakkab kohe mingi närimine- minu ettepanek: tunnustage tegijaid või olge vait või tehke järele ning kui suudate siis paremini, aga muidu- tõmmake kõik nahad tagasi... aga muidugi- kosmos ei lubanud mul enam kommendaarida- seega- palun väga: olge lahked oma kisades... Jurakas- Sulle soovin edu, ehk mõned asjad on võimalik mõnedele sobivamalt lahendada- aga edasise vaimuvirguse huvides- ei ole virgutav igale kisale reageerida- oled teinud hea ja huvitatuile meeldiva töö ja kui kellelegi ei meeldi, siis meil on piisavalt mitte midagiütlevaid ega kedagikõnetavaid üritusi- loksuge nendel kaasa ja hoidke ome väärtushinnangud kiivalt kaitstud... See Kaali metoriit oleks võid Tunguusi mõõdus ola- oleks sealkandis vaiksem...
28.08.2018 21:58
14
7
Ehee, meteoriit oleks võinud suurem olla jah

29.08.2018 08:53
0
2
Ja läkski lammutamiseks...
Läheks asjalikumaks tagasi - mis landid paremini kala tõid? Plekid või jergid või silikoonid või pöörlevad või vooblerid? Kas mõni lennukamees ka oli?
29.08.2018 09:02
3
3
Lennukameest polnud. Kala tõi nii plekk kui jerk. Värve ei uurinud.
29.08.2018 11:14
5
5
Rootsis on aastaid C&Ri ja C&R võistlusi tehtud ja effekti suuremate kalade näol on näha. Soomes kus palju eestist pärit inimesi käivad on kohalikud üpris pahased et kõik kala ära tapetakse ja vaakumis koju veetakse. Eestis kus on osade indiviidide arust C&R mõttetu et miks ikka kalale minna kui mitte söögi pärast ja kala ei pidavat ellu jääma kuigi enamus arenenud riikides kas ei võeta midagi kaasa või siis mõistlikult paar kala söögiks. Ei saa aru miks ei või teistelt õppida vaid peab korra veel kala ära kaduma.
29.08.2018 11:22
0
4
Alahindate kala võimekust ellu jääda, eks jah teatud tingimustes nõrgendatud organismiga kaladel (näiteks kudeajal) on ellujäämus peale CR-i väiksem, aga kõik ilmselt oleme näinud ära hammustatud "nokaga" hauge, kel haavad paranenud ja jätkuvalt jahti peab. Olen ise kohanud nokata hauge ja siigasid ja lõhesid ja forkasid, kel kunagi tükk kellegi poolt välja hammustatud (ühel juhul pea terve üks kehapool kellegi poolt ära hammustatud) ja see vigastus on paranenud ja kala on oma elu edasi elanud.
29.08.2018 13:11
0
4
Kala kadus 90-ndate keskel ära mitte sellepärast, et spinnamehed CR-i ei teinud, vaid ikka sellepärast, et ühtäkki leiti meeletud turud, kuhu kala müüa ning tõmmati töönduslikult kala välja ja fileeks ning sõna otses mõttes microcateni välja... Saaremaal fileevabrikud töötasid nii et vähe polnud! Tõsi küll, suuremaltjaolt olid ohvriteks ahven ja koha, mitte haug.
CR-ist rääkides, siis näiteks Saksamaal (kah ju edumeelne rikas Euroopa riik) on keelatud CRi mõttega kala püüda nii et võta siis kinni, kellest eeskuju võtta.
Kõvemad mehed krabasid alates 10 kg haugist püüdja kohta - ilmselgelt üsna palju, aga võibolla Jurakas orgunnis liigsed kalad näiteks mõnele lastekodule või muuks heategevuseks.
29.08.2018 13:23
1
13
Abiks oleks seegi kui sellistel võistlustel haugi miinimum mõõt 60cm oleks. Vaevalt et esikolmik muutunud oleks, aga kindlasti oleks kaalumisel vaatepilt ilusam olnud. 50cm haug meres on hale nolk.
29.08.2018 15:03
1
2
Rügenis, mis asub Saksamaal ja kus käiakse elu hauge püüdmas ikkagi ei anta kollidele nuga. Video tõestus: https://youtu.be/E3ITKN0oZ0M?t=6m18s
29.08.2018 15:12
11
7
C&R propageerijad, saage juba ükskord aru et selline püük on täpseltsamuti elusorganismi PIINAMINE. Selline tegu pole kuskilt otsast süütu. Ja palju kala siiski vigastatakse selle käigus ja ta peab piinlema väga pikka aega. Osades kohtades-riikides vaadatakse juba aastaid väga viltu c&ri peale. Peetakse võrdselt ebaeetiliseks eluskalaga püüki. Mitte et ma nõus olen et iga kala tuleb kotti toppida, aga antud teemas tõrsti nii, et üks süütuke (omaarust) mustab-õpetab teisi kalamehi. Naljanumber eimuud.
29.08.2018 15:28
5
8
Sa Jurakas, kui maailma kõige kõvem kalamees peaksid nõustuma, et vaid 5% haugivõttudest neelus-lõpustes.Üldjoontes mokast, väljast jne.
Proovi siis ikka ilma solvanguteta arutleda "alaarenenud kloun" on vägagi värvikas väljend.
Ei mina samale tasemele lasku.
29.08.2018 15:43
14
4
Pole siin miskit arutada ju. Lihtsalt taheti mind paika panna ja läbi selle ennast maailmapäästjana näidata. Aint Kike, kui sul vähegi aru peas oleks, siis oleksid sa ammu aru saanud, et minuga sul see läbi ei lähe. Pole kunagi läinud ja ega ka seekord. Võrgupüüdjast maailmapäästja
29.08.2018 15:47
4
9
Kasutajatingimustega nõustumisel annab kasutaja nõusoleku kasutada Portaali üksnes seaduslikel eesmärkidel ning selliselt, et tema tegevus ei kahjusta teiste isikute õigusi. Sealhulgas keelab Kalale.ee kasutajatel saata postitusi, mis ei vasta sisult headele tavadele so teemad või kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu, kutsuvad üles ebaseaduslikule tegevusele vms.
29.08.2018 15:47
6
4
Aga mida siis teha kui on hirmus tahtmine kala püüda aga vajadus kala järele puudub? See suvi Tartus kümneid turbasid püüdnud. Mida nendega peale hakata? Samuti suve alguses kümneid säinaid. Kõik ujuvad edasi. Või tuleks ridvad peenrale hernekeppideks panna ja mingi hummaansema hobi valima. Jahipidamisel vähemalt selliseid probleeme pole. Pauk ja valmis.
29.08.2018 15:50
2
4
Offtopic-una soole Jurakas väike meeldetuletus
29.08.2018 15:57
1
4
Ja , kui mööda lased on c&r laugh
29.08.2018 15:59
7
3
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta. Teil karbimeestel tuleks püük päevapealt ära lõpetada.
29.08.2018 16:40
6
7
626 sa pead mingi muu hobi endale leidma

29.08.2018 16:43
6
7
Mul üks hull eluaegne jahimees keeras ära, eluaeg oli kõvasti sõrme kõverdanud metsas, siis järsku kiiks käis ja nüüd ainult fotokaga metsa läheb.  Vot see on respekt ja tõsine areng.
29.08.2018 16:57
6
3
Mul neid hobisid teisigi peale kalastamise. Jaht isegi rohkem meelepärane. Aga küsimus seisnebki selles ,et mida teha kui kalal meeldib käia aga otsene vajadus kala järele puudub. C&R ju kalapiinamine.
29.08.2018 17:17
4
5
niitaonjah

29.08.2018 17:19
14
12
Jurakas jätab "alaarenenud kloun" jne väjendid edaspidi endale ja suhtleb teistega viisakalt. Vaatamata teiste seisukohtadele, mis ei pruugi Sinu omaga kattuda...
29.08.2018 17:23
6
13
imelik miks jurakale ainult hoiatus tuleb
29.08.2018 19:33
1
4
Jurakas, kas ürituse pilte oleks võimalik meilile.
29.08.2018 20:21
5
17
Enamus sai ju alla 10kg võistleja kohta. Naahui siin siis iniseda? Ühe nädalavahetusega, ma arvan, kistakse kordades rohkem kala välja ju merest. Pole ju suur kogus see.
29.08.2018 23:18
3
5
Jann saada mulle sõnumiga meiliaadress või veel parem Messenseri kaudu saan lopelt saata.
30.08.2018 09:42
4
0
Soomuskarbile- jahis on C&R kui jätad laskmata- vale loom, ohutus pole tagatud, limiit täis, peale lasku ei ole võimalik kätte saada......
30.08.2018 12:47
1
6
See, et Saksamaal mingis kalastusvideos kala tagasi lastakse, ei tee seda tegevust legaalseks, lihtsalt see on selline seadus, mida 100% kontrollida ja ellu viia on praktiliselt võimatu, kuid sellegipoolest on see olemas ning kalale minna CRi mõttega ei tohi (väikeseid ja/või keeluliike võid ikka tagasi lasta). AGA, nagu sakslased isegi on öelnud: "kalad on ju ühed libedad elukad, hoia mis sa hoiad, ikka "libiseb" ära".
Parem link kui youtube video: http://fishinglicence.eu/germany - vajutage ctrl+f ning otsige forbidden.

30.08.2018 13:45
5
4
Kroom justjust.
30.08.2018 16:00
6
0
kaua te mõmisete sellest
08.09.2018 03:41
0
1
Pole kaua käinud, kuid sellise teema korral tunnen end suht koduselt! Edu kalakotkad!

08.09.2018 22:37
0
0
Mul töötas väga hästi punane Salmo slider.
15.09.2018 19:39
3
0
Krt, armastusest, tiine on see teema siin... ja selles lauses on armastus üte!
1
2
Palun oota