Otsi

Suured ahvenad

23.04.2021 21:38
Pilt sellest kevadest 6.04, kaal peale verestamist 1538.
Vastuseks ühele Eesti spinninguspordi liidu juhatuse liikmele, kes kirjutas FB-s sellele pildile asjatundmatu ja labase kommentaari: sellel ahvenal praktiliselt puudus mari ja vanus oli 13-14 aastat.
Enda harimiseks peaksid lugema väikest kokkuvõtet kalastaja ajakirjast.
http://ajakiri.kalastaja.ee/?1,19,74
Kes pooldavad kalade vabastamist võistluste ajal, need peaksid  tulema võistlusjärgsel päeval järvele ja ära lugema surnud kalad kaalumise-mõõtmise-vabastamise piirkonnas.........alles peale seda kirjutage oma kommentaarid.
24.04.2021 08:18
47
Selline tootja tuleks peale klõpsu tagasi lasta!!Ahtõ gniida,nagu öeldakse.
24.04.2021 08:30
3
Miks su sõrm tal perses on?
Aga enamus peale tagasiviskamist surevad ära küll
24.04.2021 08:31
0
Korralik monster
24.04.2021 12:14
4
Umbes kolmandikul üle 1,3 kg ahvenatel puudub mari või on taandarenenud. 
Kui kala kohe vabastada, siis on tema ellujäämise tõenäosus väga suur, kui aga solgutada ,nagu võistlusreeglistik ette näeb, siis enamus on surmale määratud.
Peale Eesti suurema ahvena võistlust on kaldaäär  ja paatide aLa surnuid kalu täis.
Enamasti vinguvad tagasilaskmise eest need, kes ise suuri ei saa. 
Näiteks paar päeva tagasi tuli sadamas üks klähvima, et talle ei meeldi minu suurte ahvenate püük, ise aga kiusas(C&R) madalas vees kudevat kala.
24.04.2021 12:27
50
Mis suunalist arutelu sa kalaõli siin näha tahad ?
Kas neid FB-s või kuskil  sadamas juhtunud asju ei peaks lahendama/ignoreerima seal, kus asi juhtus?
Ise kahtlustan, et varsti tuleb sexatleet ja paneb siia teemasse Põrmu kalapüügi ja slaavitaride pilte.
24.04.2021 12:43
4
No fbs ühes grupis käib praegu kõva arutelu kodujärve suurde ahvenate üle.
24.04.2021 12:52
41
Olles üks kahest korraldajast võistlusel Eesti Suurim Ahven, siis paluks kalaolil mitte levitada tühja juttu. Võistlust sai korraldatud 2 aastat. Kui oleks olnud probleeme surnud kaladega, siis vaevalt keegi oleks teist aastat lubanud korraldada ja andnud vastavaid lubasid. Avastades surnud kalad võistlusjärgsel päeval oleks pidanud kutsuma kohale Keskkonnakaitse ja dokumenteerima antud rikkumise. Pole kuulnud ka ühegi kohaliku kalastaja käest, et kaladaäär või paatide ala oleks võistlusjärgselt surnud kalu täis olnud. Prooviks kõik ikka siia Eesti nimelisse konnatiiki ilusti ära mahtuda, tegeleda oma hobidega ja natutida ilusat loodust ja kalastamist. 
24.04.2021 13:24
11
Rain....olen ise näinud neid ja sellest teavad paljud kalamehed.
Su viimane lause on väga õige aga enne tuleks vaadata peeglisse. Sa tead väga hästi, mis seltskonnast on alguse saanud mittemahtumise probleem.
Järv on kõigile ja mina olen ilusasti hakkama saanud kõigiga.....ka nendega, kelle lant kukub otse minu paadi kõrvale, kes sõidavad täis gaasiga mõne meetri kauguselt mööda, kui jigid ahvenat. Ka lante on trollides otsast ära sõidetud......see on kalapüük...saame hakkama.
Kui aga mingi seltskond hakkab mõtlema, kuuidas teised tohivad kala püüda ja seda peale suruma, siis see on juba liig.

Täna järvel.....10+ haugi, kõik kudenud ja üks ca 500 ahven, kudemata. Kõik kalad ujuvad edasi.
29.04.2021 16:28
37
Sulev, ega keegi ei ütlegi sulle et sa ei tohi neid suuri ahvenaid püüda, sest keegi ei saagi öelda kuni asi on seaduslik. Lihtsalt sulle tahetakse selgeks teha, et suured ahvenad on väikejärves väärtuslikumad kui söögilaual. Suured ahvenad on väga tähtsad „sanitarid“, täpselt nagu ka suured haugid. Esiteks nad hoiavad mingil määral lepiskalade arvukust tasakaalus, aga veel tähtsam on see, et suurematel kaladel on suurem absoluutne viljakus, suuremad marjaterad (nö toekam "starditoetus" kooruvale kalale suurema rebu näol). See aga tagab omakorda selle, et marjast koorunud maimud kasvavad kiiremini, nad õpivad kiiremini sööki otsima ja jahti pidama. Nendest kasvaks palju tõenäolisemalt suured ahvenad, kui vaid inimene ei sekkuks. Loo moraal ei ole kedagi maha teha ega ainult püüa&vabasta püügiviisi propageerida, üldsegi mitte! Et järves säiliks elurikkus ja suurte, tugevate ning heade geenidega kalade populatsioon, siis tuleb anda neile võimalus kudeda! Jah, suur kala on saanud juba kudeda mitu korda, aga ikkagi on mõistlik ta tagasi lasta, sest ta kasvab veel suuremaks ja annab veel rohkem järglasi. Lihtsalt mõistvat suhtumist palun. Sa oskad neid suuri püüda, sellesmõttes müts maha. Igaüks ei oska ega saa neid, aga oleks väga eht kui sa näitaksid eeskuju just suurte vabastamisel. Selge see, et ahven on maitsev söögikala, aga jätkusuutlikkuse mõttes oleks mõistlik suured vabastada ja näiteks 300-500g ahvenad toiduks võtta. Olgugi, et võistlusel on õilis eesmärk lasta kalad tagasi, siis võib tõesti mõni kala hukka saada, sest kõikidel ei ole veenõu aereerimise võimalust ja väikses vannis saab kiirelt õhk otsa. Aga see selleks, sest tegelikult on tähtis ju suhtumine, mitte see mis oli ja mis tehti või kes tegi. Ära võta seda juttu kui rünnakut enda pihta vms. Lihtsalt mõtle populatsioonile ja selle säilimisel ning miks mitte ka suurendamisele? Kui spetsiaalselt käia ja tappa just neid suuri, siis üsna varsti see asi ammendub, kahjuks. Pigem tasub võtta söögiks keskmise mõõduga kala ja suurest teha endale kihv klõps mälestuseks. yes
Palun oota