Otsi

M:Pääsküla jõgi

1
2
05.02.2015 13:02
1
0
Koerapöörirohtu tuleb ussitainale sisse segada, siis lähevad kalad hulluks ja njäkivad nagu vanakuradid. Ja ise sakuskaks kasutades kulub vähem viina ka
05.02.2015 14:04
0
3
Meil on ju nüüd oma kodulehekülg kaa. Äsja valmis.
21.02.2015 23:42
2
2
Kuna Somaalia särg on see aasta varakult kohal ja jää pealt on teda lausa lust püüda, siis seadsin sammud Pässa jõe poole. Sapakaga ei saanud minna, kuna öösel oli keegi jälle määramata ajaks akut laenanud. Tean ka kes laenas akut just praegu, sest Somaalia särge saab püüda ainult jää pealt või aku abiga. Ma ei hakka siin nime avalikustama, kuid jube tore oleks kui aku tagasi tooksid, eelmine kord pidin aku ise jõe äärest tagasi tassima. Said aru, Tony?
Suurimaks üllatuseks oli püügi käigus konsu otsa sattunud kohalik virtsaviidikas, mis on viimasel ajal suht haruldane. Kõige paremini saab teda kätte spets ussikestega, keda leidub ohtralt Pääsküla prügimäe idasektoris, kuhu omal ajal maeti kõige vingemad ohtlikud- ja keemiajäätmed. Usse kaevates on neid lihtne märgata, kuna nad päris tugevasti helendavad helerohelistes ja helesinistes toonides. Helerohelised mekivad virtsaviidikale rohkem, kuid helesinised on ohutumad kätele, kuna neid paljaste sõrmedega puudutades ei jää näppudele happepõletusarme.
Tegin pildi ka, sest ei tea ju, millal teda jälle kohtab. Nagu pildilt näha, on antud virtsaviidika isend suht väike, pikkus ainult 12,6 tolli. Pässa jõe kalu mõõdetakse tollides, kuna selles jões on kaladel väga rammus ja rikkalik toidulaud ja kalad kasvavad uskumatult kiiresti ning sentimeetritega mõõtmisel lähevad numbrid liiga suureks ja keeruliseks.
21.02.2015 23:52
0
0
Pullballitl hea tulemus. Kuidas kala näkikib, mehed?
22.02.2015 09:58
1
2
Mida sa ajad, krt? Seda akut mõtlesid või? See pole sinu aku. Zil-i pealt võtsin. Sapakale see ei mahukski. 
22.02.2015 10:13
0
5
Nooremad kalamehed pole vast näinudki. Vaadake, see ongi see tollipulk, millega Pässa peal kalu mõõdetakse. Rootsist vanaonu kunagi tõi koos Gotlandi käiadega.
28.02.2015 19:45
1
4
2 päeva kõva võitlust bullpalliga kahekesi. Varsti tuleb ka pilt koljust.
28.02.2015 20:52
0
4
Pässalt.
28.02.2015 21:30
0
2
Õlle võiks ikka täis olla, saku щука mitte a.le coq

01.03.2015 11:13
0
1
Oi, rsk, no see on elukas. Ja vaata, kus petab ära. Ma algul vaatasin, et ongi haug.
02.03.2015 12:31
1
0
Kohalikud on ilged kadedikud ja veesogajad. Muudkui vadistavad siin igasugustest sealsetest prügikaladest. Ja mitte ükski ei kõssagi avalikult, et Pässa jõgi on tegelikult ainsa väga arvuka ja elujõulisuse säilitanud  atlandi tuura loodusliku populatsiooni kude- ja talvitusjõgi maailmas. Ma juhuslikult eelmine suvi avastasin. Jõe keskjooksul, seal kus see kanepiistandus on, selle valvur Petka (kutsutakse Kisselliks), see lobises pilves peaga juhuslikult välja.
02.03.2015 15:03
0
1
Kas sa jätsid nüüd midagi meile veel rääkimatta? 
02.03.2015 15:54
1
0
Eee-ei. Mina aind püüdsin sealt sügavikest helendavaid tuumaelektriangerjaid tragida ja korjasin palgalisaks tühje kahelidraseid plastpudeleid. Sain juhuslikult ühe väikese, 352kg-se tuura kätte. Vaadasin ringi, et näe, männiistikuid kasvatatakse ja läksin valvuri putkasse kala kaaluma. Et ega juhuslikult alamõõduline ole. Seal selguski, et misistandus on ja miskala ma sain
07.03.2015 21:30
0
3
Pässa silla alt. Päevitas päikese käes ja söödatopsi nähes rabas koheselt. Väsitamine 2,3 kuud.
08.03.2015 07:55
0
2
Oli ka eile kange tahtmine minna. Astusin Slaaviku poolt läbi, see istus köögis, joogitops ees, näost kaame. No küsin, et mis värk on, mees. Ei saa sõna suust, kögiseb midagi, aru ei saa. Siis tuli tal eit koju ja rääkis, et olivad pesu taht pesta ja Slavka olla ämbriga jõest vett tooma läind, tükk aega olla ära olnd ja kui tagasi tuli, siis polnd vett ega ämbrit. Et sellest ajast istubki, hullupilk näos. Ei teagi, mida seal nägi või mis oli.
1
2
Palun oota