Otsi

Põltsamaa jõgi, Potaste kant

04.05.2016 10:52
Sai eile veits seigeldud, ja mindud ühe vana postiruse järgi Potastele. Tädi oli tore ja lubas autoga kenasti läbi hoovi. Kolm tundi ja täiesti null, ei olnud isegi mingit liikumist näha peale jõe voolu. Proovisin muidugi ahvenat elusaga viidikaga. Seega paluksgi teada, kas hiljuti on sealt kandist keegi miskit saanud. Vesi tundus väga madal ka seal
05.05.2016 11:12
0
0
Sõitsid siis Laashoonelt (sild) Potastele (talu päris jupp maad sillast allavoolu)?
Sealkandis enam-vähem kõiki kalu liigub mis Emajõeski, aga ega
väga suurt asustustihedust küll pole. Vahel üsna korralikke saake saadud, aga kesisemaid ja peaaegu nullitamisi ka üsna sageli ette tuleb. Jõgi muidu üsna ilus ja kaldalt pääseb päris pikkadel lõikudel püüdma. On nii kärestikke kui ka sügavaid auke Pede harudeni välja. Too tädi seal silla lähedases talus(vana metsavahikoht) mulle üsna tuttav ja nagu sugulase moodi tegelane. Kui viisakalt suhelda, siis saab kenasti hakkama, aga kui keegi sigadusi suvatseb teha, siis ... üsna karm ka oskab olla
06.05.2016 16:15
0
0
Seal kandis mulle väga meeldib kalal käija. Peamiselt püüan paadist. Tuleb nii haugi, turba, säinast ja ahvent. Nulli peale jääb väga harva aga eks ma käin kah ainult suvel. Öösiti olen saanud mikro lutsu, angerjat veel trehvanud ei ole.
14.04.2017 10:50
0
0
sai eelmine aasta ka potastelt paat sisse lastud, ja peaaegu pedjani välja triivitud, mitte ühtegi võttu, tagasi üles tulles trollisime, kaks alamõõdulist haugi tuli ainult. ei tea kuhu see kala sellest jõest kadunud on. Paar nädalat tagasi kohtasin linnavahel ühte papit kes püüdis tabada pöörlevaga säinast haigla vastast. rääkis et kõvasti kunagi säinast olnud sellel lõigul. Kuidas külmoja kandis kala liigub?
05.05.2017 09:25
0
0
viimastel aastatel ei ole väga kevadist suurvett olnud. See võib olla üks põhjus miks kala vähe. Eelmine nädalavahetus just proovisin kaldast miskit kätte saada. Väike viidikas oli aktiivne ning mõned särjed ja väiksed ahvenad käisid ka kaldal ära. Lõpuks tuli söödaplatsile havi tiirutama ja proovis ussi maitset. Koos haugi suhu jäänud konksuga kadus väikse kala võtt ja oligi aeg auto nina peaküla poole sättida.
19.06.2017 18:37
0
0
mulle on jäänud selline mulje et peale särje ja viidika polegi seal kedagi teist, vähemalt ma pole kohanud, aga külmojal käib rahvast palju, ja eile üks papi sai päris ilusa jõeka , kaalu tal polnud, kaalusin enda omaga 950g ilus paksuke, muidugi tuli ussi ja põhjakaga. Ise olen saanud sealt ainult ühe turva ja kogulugu
Palun oota