Otsi

Magerøya saar, Norra

01.01.2019 19:52
Plaan sel suvel, augustis teha üks kalapüügi retk sellele saarele. Püük toimub Gjesvaeri ümbruses. On keegi seal käinud ja tahab, oskab selle piirkonna kohta natuke kogemusi jagada? 
03.01.2019 21:00
0
2
Ma konkreetselt Magerøyal pole käinud, ülevalpool 70N sealt idapoole omajagu. Millist kalapüüki sa silmas pead, kaldalt ookeani või/ja järvi või mida ? Paadiga ookeanipüüki tean mitmeid, kes seal käinud. Kaldapüügi kohta vaevalt ka teiste maade kalameeste hulgas mingit infi leiad. See koht sobiks lihtsate päevaretkede tegemiseks aga selliseks järvest järveni kalastusmatkaks on mastaap liiga väike.

04.01.2019 07:18
0
0
Paadist on plaan püüda. Huvitaks eelkôige, mida augusti teises pooles sellest piirkonnast üldse oodata. Kas on vahet teiste, natuke lõuna pool asuvate piirkondadega (Senja, Soroya jne)? Kui keegi Gjesvaeri ümbruses käinud, siis kuidas seal püügikohad ja vahemaad?  Kas tasuks eelistada mõnda konkreetset püügiviisi jne?
04.01.2019 08:07
0
1
Suhteliselt lähedal on Havoysund, kus asub Nordic-Sea-Angling kalabaas, youtube on videoid täis sellest, seda kohta nimetatakse paltuse paradiisiks.
04.01.2019 12:11
0
1
Tuttav on käinud Mageroyal ja ei arvanud suurt midagi
Havoysundi taanlaste baas oli küll väga hea, paltuseid oli palju a tursk väike(3-5kg) ja vähe.
04.01.2019 12:13
0
1
Havoysundi pead 2 aastat varem bronni tegema et üldse ligi pääseda

04.01.2019 14:22
0
1
See, et Gjesværi ees palju madalat vett annab võimaluse paltuse trollinguks ja väga hea on ka jigitada. Tegeleda võiks ikka sellise püügiga, mis omale kõige rohkem meeldib.
Augustis on niigi kasskala osakaal tokimeestel olematu aga mu meelest kirdepool ongi kassi vähem. Seal on küll see sinine koletiskass aga seda saavad tokimehed vähe. Ma mingid aastad tagasi rääkisin Varangeris ühe profikaluriga ja too oli huvi pärast pisikese süvavee traaliga püüdnud ja ütles päris mitmed olid 15-20kg vahel ja mainis ka ära, et teda nad ei huvitanud, kuna neid kohalikud ei osta.
Palun oota