Otsi

Piusa Jõgi

09.03.2019 23:48
Tere!
Plaan on minna Lõuna-Eesti ühele minuarvates põnevaimale jõele (Piusa)!  Olen uurinud sealsete kalavarude kohta ühelt kohalikult kalamehelt! Tema püügitulemusteks on harjus, haug, jõeforell, särg, turb, lepamaim, koger, luts, ahven, rünt ja trullig.
Kuna Piusa jõgi on suhteliselt pikk (109km) ja mingi osa sellest on ka kaitseala, kus kalapüük keelatud! Äkki mõni targem inimene oskaks öelda kuhu püüdma saaks minna ja kus oleks võimalik ka midagi kätte saada? 
10.03.2019 00:33
4
Panen siia oma arvamuse. Mul äi/ämm värska kandist ja seega omajagu ja seal kandis. Korra proovisin ka värska taga piusa lõiku. Noonii.. Olles harjunud rohkem ahjal käies forkat taga ajamas, siis lootused olid kõrgud. Aga reaalsus oli väheke teine. Jõgi ja jõe kaldad(vees olev ala) olid mudased niiet vajusid kohati põlvini kinni. Vesi ise oli kevadiselt suurvee pruun(käisin vast augustikuus). Kalaga kontakti ei saanud,järgi ujumisi ei olnud ja ausalt õeldes tundus nagu solgikraav suurvee aeg. Samas rahvas on kala saanud ja isegi mingi "keenia" printski sinna ära uppunud. Kindlasti käi ära ja kindlasti saad ka kala aga enda kogemus antud lõigul selline kehvapoolne
10.03.2019 04:14
0
Mis lõigus püüda soovitate?
Millega püüda?
10.03.2019 18:47
3
Praegu vesi kõrge ja must pole lotustki midagi saada. Ise tana käisin forelli taga ajamas aga mitte piusal vaid uhel teisel lõuna eesti jõel. 
11.03.2019 12:46
1
Piusa on piisavalt kiire vooluga, ehk kaldalt püüda on paras kepp. Kõrged ja järsud kaldad. Ligipääs keeruline, ainult jalgsi.
Püügivahendina tonka või spinning. Viimase otsa on tulnud forell, harjus, haug. Tonkaga luts, ahven, särg.
Ise olen püüdnud alamjooksul, maantesillast ülesvoolu.
Kala võtab seal ainult siis, kui ise tahab, ehk midagi ei ole garanteeritud. Pigem jääd ilma kui et saagiga koju tuled.
18.03.2019 17:06
0
On keegi piusal käind ka?
01.04.2019 18:15
0
Kuidas piusal veeseis on?
Palun oota