Otsi

Keila Jõgi vol 105.

1
2
3
4
5
6
7
8
06.06.2020 18:40
10
Selge SEE  ,et igalühel  uma walik! Sa unustasid 1. "WÄISE"  kala mu  püügihasardist   - L I N A S K I ,Sir!!!?  Seda kala jahin  kasvöi ilma jalgateta ratastoolis kuni viimase hingetömbeni!  "WAESEMEHE ANGERJAT"  siis! coolangelkiss Kas Keila jöes on PALJU linaskit muidu??? enlightened
06.06.2020 18:53
14
Siin liinu sama haruldane nigu kuuvarjutus,kuid kordaläind aasta,kui kasvõi 1-2 tk ära võtad.Ooh sind,kui öökimisisu,aeg sotsinärudega ühineda,sääl karjas juba öökijaid ees. Siinpool ikka kestab kilekotiga seenejaht edasi,samuti särjepüük - seegi rohkem  lõbuks.Mul pole vahet,kus ja millega saak metsast koju tuua. Lihtsalt see eriti suur pole,ma jaksa palju enam rännata ja ei müü iial oma saaki,et sel kaubanduslik nägu oleks - kõik kohe tükkidena külma või pannile. A edu ja tervist söörile,vananeme siis koos,eakaaslased nigu me oleme
06.06.2020 22:35
9
No oli täna aga õhtu,panin lausa 3 tunniks viiekate ette taas tasahilju kohta söötma ja passima,samas,kus eilegi. Täna nii jahedaks viskas,et peaaegu oleksin vahepeal koju pagend tuhhavaika järele. Paks riie oli üll ja selline rõvedus,nina kiskus tatiseks ja käed siiani veel puha kohmas.Mitte ainukest sääske kuskilt,kardab raip jahedat. Nüüd oli ka ühepäevikuga kööga,pold neid enam kuskil siputamas. Täna isegi mõned kalad otsa meelitasin,1 suur särjeloom,2 keskmiksärge ja 1 väiksema kh lasin tagasi. Lõpus veel alla 10 cm mikrotriip ka arvas,et mu kivipurukas on maitsev.Kala eriti mingit laksu seekord ei eksponeerinud,juba tärkava rohusupi keskelt mõned ikka eri juraka särjelooma laksud - a krt mu  purukatest 20-25 m kaugusel,lähemale ei tuldud.Ja ikka see eelnevatest aastatest tuttav karbikoll sees taidleb. Just koju sättisin,pani augu keskel sellise sumaka ja poole kehaga pooleldi veest välja - lained kaua mõlema kaldani levisid.Juba kisub hämaruse poole,vene kiriku taga surnuaia suurtes puudes ablas kakupoeg alustas kiiksumist,kõht ju tyhi - vahest peagi mõni hiireke või muud suhu topitakse.Iga aasta nad mitmes  kohas paarikesi kiiksund,tänavu vaid 1 häälitses. Hommegi kuhugi jõele,mis sa ikka eriti muud oskad teha,kodus eri töödega vehkind - hea jõel taastuda.
06.06.2020 23:43
14
Mu ainukene ääremärkus oli see, et miks sa särje arvad, et minu kala vigalast (vist) pärit. Mind absoluutselt ei huvita, kus sa kalal käid ja mida sa saad. Mingit kasari harude kalakohtade tutvustust võid mujal teemas teha, kui keila jõe teemas. Ma ise neid harusi püüdnud 50 aastat ja siin kolkas elan kah juba 30+ aastat, natuke tean kus mis on ja kõige targem tegevus omale tundub suu kinni hoidmine selle koha pealt. Karitsu mikrolomp, kaiu mehed luxijaanuse eestvedamisel panid linaski sisse kodulähedaseks õngitsemiseks, no mis põhjusel on vaja plära ajada ja sinna õnneotsijaid ja "väljapüüdjaid" . Iseeneseliku reguleeringuga käivad mõned kohalikud ja mõned turistid ja nii võiks igal pool olla, et koormus jaguneb. Isegi soomes pole vaja ühte kaldalõiku mustaks talluda. Soomes on selle asja nimi kalakohtade põletamine. Kui ajakiri või interneedus ühe koha esile tõstab, siis põletatakse seda paar aastat ja siis võetakse järgmine koht ette. Järgmine aasta küsin juurika käest, et mis koht kohilas põletamist vajab, lähen teen paar ridva ja sumbaga pilti seal ja siis kaevan arvutist 400+ särgede pilte ja hakkame põletama seda kohta, kõigepealt kaldad mustaks, siis prügist kate peale.

07.06.2020 22:34
17
Ilus puhkusepääva õhtu,mis sest,et oli natsa sompus ja pilvealune . Selline peen üliniru hõre sadu,et isegi uruhiireke sellise  vihma naeraks välja.Kogusin enne kodus jõudu heast ninaesisest ja panin täna rattal kohe ülespoole Kase tn auku - seekord siis idakaldasse.Sööt alla ja mingi 1,5 m sügavuses rajalt 3 tunniga 19.00-22.00 käest mingi skoor läbi isegi käis. Ooh, 1 suur  kohe otsast pinnas lahti sai ja edasi tuli juba reaalselt suure köögipapperi kamakaga pidevalt kalalima kätelt pühkida.Tagasi lasin 1 suure,4 keskmiksärge ja mingi 10 kond väiksemapoolset,lõpus  ka 1 mingi 10 cm ja natsa üle ahunanooruk.Kuskil 20 st augu kagunuka sonniotsast,kus juba võimas rohutihnik sirgub kordi väga suure särjelooma sumakaid. Ei saa sinna ligi,kaldad selline soo,johhaidii,upu või ära.Siis juba esimesed kerged sajuhood,lupsak kadus nigu s..t ihust,jõgi vagane nigu tankis.Kell 21.16  sellise elamuse taas sain,siingi eri jurakas karbikoll augu kagunuka juures suure sügavuse kohal megasumaka koos veest väljahüppe ja võimsate lainetega esitas. Kella 22 ni peen sajumoodi asi aina,enam mingit lupsu ega võttu kuskil aga sääl veeall tian ju,selline kobe kala kuskil taidleb. Hing rahul tänaõhtuse elamuse eest. Teel koju  juba kooli juures kuulen vagases õhtus,et paari pääva eest siiski mu kõrv eksis.kui surnuaia poolt  1 kakupoja kiiksu kuulsin. Täna kuskil samas särjesööklas taas puudes kordamööda ja kohati kooris 2 kakupoega toidu järele kiiksusid
Toomeõie aroom juba möödanik,kuid kus oli meeletult ja jalustrabavalt kaiff mööda  pikka Välja uulitsat kodupoole vändata. Iga eraka õues viljapuud ja sirelid just õitsevad - selline aroom,et mine lõika kasvõi noaga ja  naudi. Inimesed - selliste kenade hetkede nimel tasub ikke elada !!!
08.06.2020 15:22
13
Täna lõunaaeg käisin koeraga jalutamas ja kaks haugi tulid kogrepeale kotti! 720g ja 950g.
10.06.2020 21:49
11
Eile kaua kodus püksikummi venitasin,plaan alles õhtuks oli kuhugi Haageni võpsikutesse ronida,seal ju hiljuti kohti söödetud. Vaatan välja,mingi kerge sadu,asfalt juba must - jäigi retk ära,mida sa sinna märga rohtu ja võsa alla ligunema ronid. Täna pääval oma tütrele koos lastega Harakapesa nim kohalikus söögikohas supper söömaaja tegin välja - krt,oskavad ikka kauni ja maitseka koha teha,mulle väga meeldis.
Ilm ja tuju kena,juba 19 st samasse viiekate ette Talli augule,kus hiljuti kohta tasahilju sisse söötsin. Sain kohe 1 keskmik ja 1 väiksema särje - rsk all selline aktiivne koeravorst keeramas,2 tundi enam kellegi võttu. Nii need allamõõdu peded su püügikoha üle löövadki
Kala õhtul oli väga aktiivne,kaugemal rohusupi seest korduvad juraka särje laksud,augu keskelt kh laksati mehemoodi.No ei saa ju sinna millegiga ligi seltsimeestele
Juba 20 st 2 kakupoega piiksusid kooli juures istutatud kuusikust ema ja  toidu järele.Väljas puha veel valge 21.11,just helepruun ema hääletu lennuga vene kiriku poolt saabus üle jõe poegade juurde. Üks kiiksuja kohe vakka jäi,teine edasi undas - selline see loodus ja elu on.Eks minulgi vaja taas uus koht otsida,järjekordne hauekaabakas söödetud koha lõi üle.
12.06.2020 12:00
8
Mis need juraka särje laksud on, kas vallatleb või sööb midagi, päevikut on kohilas ? Ma eelmine aasta käisin päeviku ajal uurimas särje huvi päeviku vastu, ülemjooksul mõned pokumaad ja aasad, kus päevikut palju aga ei koorudes ega õhtul vette minnes särjel igasugu huvi puudus nende vastu. Mingite teiste jõgede peal olen näinud, et särg sööb nagu loom päevikut.
12.06.2020 17:12
9
Teil siis mingi paranormaalsed särjed sääl ülemjooksul

Siin,kui päevik veel taidles,kõik oli selle ahmamise pääle väljas,viidik,särg,ahun.
Särg vahel hommikul,suurem jagu õhtuti,lõbuks kena laksu paneb - eriti just sügiseti.Nõrganärviline sügisepoole õhtul jõele sattub,julgelt võib südari saada,vahel ikka eri suur loom laksab ja hulgi. Vana spets aga kohe näeb ära,kus sööta tasahilju ja kena looma tihti pimedani saab kotti koukida....laksutavad oma lemmikkohtades ju.Siis kottpimedas sissesöödetud kohas ujukil valguspulk ikka tihti kena 30 cm ja üle kavailamat punasilma isegi ära petab,need ju eriti targad.Mingi raamatus kirjutas,et 30 cm ja üle särg mingi 15 aastane - pole ime,et sellised on kavalad ja kogenud.
13.06.2020 23:13
9
Nu nääd  siis,uus jama kaela kukkus.Mõne pääva eest külmakirstu sulatasin ja kiskusin selle puzle põhjani välja. Heeh,a kui asju tagasi panin,enam ei klappind kokku ja kirst rohkem täis tundus.Krt ,mul sääl all puravikke,õunu ,rabarberit,rohkem tohigi sisse juurde neid hankida. Nüüd ruumi veel vaid maasikale ja muule söödavale ,kuhu kala panna,siiani  ei tiagi.Ma ju talupojatarkusega koroona aeg ka kogusin sinna sigaliha ja igasugu vorstikesi - a ei saabunudki maailma lõppu,ikka edasi elame.Eile 2,5 tundi Haagenis lepavõpsiku all ,selle vettelangend suure lepa ees. Juba kapsad põhjast üles kasvavad - pole enam selline lope püügikoht nagu kevadel või  hilisem sügis,kui kapsas mädand.. Sa mu meie, sääl selline sääsk,et tahtsid raiped mu vägise maha murda.Vahepeal küll idatuule hood,siis oli kaiff elada,abs sääsevaba. A siis jälle selline pärmihaisu lebra igalpool,see tuulega Salutaguse pärmivabrikust aina levis.Lagedas vees isegi ohtra sööda abil vaid 1 väikesärg. Istus bande selle lepa all ja sellesse kogund risuhunniku varjus. Suure surmaga säält vahetult risuhunniku eest  sain veel 1 väikse 1 keskmiku ja 1 suure juraka särje.Täna juba 3 tundi Kase tn. augu sisenukas ,seal idakaldas. Siin 2m sügavuses söödarajalt mingi 20 ne väiksema särje seeria,2 keskmiksärge ja  lõpus enne kojutulekut 1 kena jurakas eksemplar.Oleks lõdvalt kauemaks võind jääda,purgis veel viimased purukad,sööta kah oli,a ma nii riides nigu hilpharakas,päev kena ja suvine tundus. Juba 22 ks nii jahe  hakkas,et tudisedes pagesin kodupoole jalgrattal. Kala kõik jões edasi kosub ,mul tõega pole kala kuhugi panna,liha ikka maitsvam,ei kisu kohe praekala pääle moment.....mõne aja möödudes kindlasti  isutama taas hakkab.
15.06.2020 09:14
7
Andke mulle vanamehele andeks,kui eksin ja siin kas öökulli- või kakupoegi sassi ajan. Lihtsalt 1 tuttav kindlalt väitis,et need kes kiiksuvad hämaras  ja isegi pimedas on ööka pojad,just teine semu  hiljuti arvas,et kindlalt kakupojad...ma oskagi täpselt öelda.Eile kaua jõeleminek viibis,saatsime koos naisteperega elujõus meesinimesed taas üle lahe tööle.Mu väi ja tema väi kh ,uus nv taas koju ootame.Siiani hästi läheb,tööd pidi küll olema,jaksa äragi teha.
Samasse särjesööklasse astusin kella 20 ks - plaan täna oli minna el.liini  alla,kuid sääl juba vene poiss ees.Jäin allapoole,peaaegu Silionu nim.kivi kõrvale. Kuni 22 ni abs masendus,all keeras hauenaga pääle söötmist ja viidikasaluute,et vahepeal isegi veest välja viskus. Loomulik,et selle kaabaka nina alt vaid vaevalised 3 väiksemat ja 2 keskmiksärge vaid ära meelitasin.Kella 22 ks  reo maha rahunes ja vastaskalda rohutihniku juurest veel mõned sööstud ,sumpsud näitas.Nüüd siis  kuni 00.00 ni mulle kotti 3 kena jurakat särge,a suurte vahedega.Keskel isegi keskööks veel mega särjelaksu  Talli augu keskelt kuni vene kiriku käänuni vahel demonstreeriti. Jahenev ilm ei meeldind sääsele,hilisemad tunnid kadusid kõik ,hoopis hulgi erinevaid ööliblikaid vee kohale ja kaldarohtude kohale saabus siputama. See aasta enam mitte ainukest nahkhiirt kuskilt pole näind - ja ööliblikas paljuneb ning rasvane nigu kindralid staapides.
Miks neist ööka poegadest juttu alustasin,eile kuni kojutulekuni nad mu ees mingi 25 m kaugusel vastaskalda suure hõbepaju jurakal kõrvalharul mulle piiksu kahekesi pakkusid. Aina täpse pilotaashiga ja hääletult lendav ema kaugemalt  käis neid kord 1 kord teist vaigistamas ja miskit suhu toppis
Esimest korda tegelasi lähedalt oma silmaga nägin - karvased ja  ümarad sellid,nagu noore kana suurused juba
Kaaspüüdjal kah miski kotti tuli,kuid peenem kala,püüdis ta saiasisust kuuliga ja sisse söötis seda,mis suus natsa  saia läbi järas ja püügikohas peibutuseks saatis. Üle pika aja sai miskit koju tuua,aina kas 1 või mitte ainsatki jurakat särge ma vaid ära petnud.....peent ja keskmikkala selle eest külluses tulnud meelt erutama.
17.06.2020 10:40
9
Kindel märk,et aeg laiskusest jagu saada ja kaugemad ,kuid edukamad püügikohad ette võtta.Eile taas  Siilionu nim.kivi juures sitsisin vanas kohas. Kogu selle 20 - 00. ni aja sees vaid 3 väiksemat ja 2 keskmikku punasilma tagasi. Allles 23.30 kuskil söödetud kohast 1 kena särjelabidas ,mingi 30 cm pikkune ainsana rõõmustas.Veelgi suuremat "rõõmu"  valmistas ikka sitkelt kohal istuv hauenaga. See juba selliseid trikka tegi,et kord püsti veest ,kord saba ees veest välja lendas söödapilve ja viitjadekarja keskel.Särg and end üldse enam näole,kaugemal keskel ikka harvad megasumakad suurema särjekolli poolt esitati.Ööd ju valged,vastaskaldas need kakupojad taas mu lähedal emale kiiksu andsid,kuid paar valjuhäälset korvidesse ufoloopijate seltskonda nad kuhugi eemale peletasid. Viimati neid veel  Hepa bensuka juures oli kuulda,siis juba kuskil eemal Harakapesa söögikoha poolt miskit veel kostus.A ma ei nurise,taaskord kena ja armas, sume  ja valge hilisõhtune kvaliteetaeg jõekaldas sai veedetud.
19.06.2020 00:11
12
Eile ikka korra kodulähedusse 21 kuni 00 ni olin allpool Popi saart vene kiriku käänus. A siin läänekaldas ju selline soo,vaevu üldse seal sai vee lähedale.Krt elamine all õõtsus ja mulises ning kohises,vaevu ma sisse ei vajund. Kuid asi oli ikkagi riski väärt. Krt tunniga kohe 12 väiksemat särge ja 2 keskmiksärge tagasi. Siis mats suure rasvase kivipurukaga rakendus sügavusse - hehe,selle aasta suurim siiani 25 cm matrossik välja ja kotti. Kohe veel 1 mingi 10 cm triip järgi,selle saatsin ikka uuesti kosuma. Siis oli kohal järjekordne hauenaga,lõi koha nii keema,et isegi viitjad säält plagama panid - abs 0 võttu  kojutulekuni.
Täna siis rattal venitasin end Teemeistri alla.  ma sääl 22- 00 peaaegu söötsin ja sitsisin. Kohe terve partii pisisärge ja 1 keskmiksärg. Vahtisin,mis noored klounid tuleka ees supelsillal teevad,vaatan ,ujukit kuskil enam pole. Rsk pinda võimas särjelabidas, paar metra enna kallast tuli õhku tõsta,suureks kasvand veeputked ees.Koll tegi sabaga vonkat-vonkat ja ilge sumakaga nina alla kukkus tagasi. Mingi kutt sealsupelsillal tyhjaks söödud arbuusikoore toppis pähe,pani piakat ja sel mõra sees. Rsk selline kisa,naer kaldas,et vähe pole - "koljule" oli mõra sisse tulnud. Rahvas minema ning peagi katkine arbuusikoor minust mööda allavoolu reisis juba.Minu pidu kah sai peagi lõpu,alla kuskilt oli ilmund korralik haug. Pööriste ja keeramiste järgi juba kindlalt mõõdukala,ma imekombel veel kotti 2 jurakat särge veel ridva ägisedes tirisin ja aeg oli koju tõmmata. Mu juttudest on saanud monoloogid,teen suurema vahe,las ka teised pajatavad midagi.
19.06.2020 01:33
15
Segaks ka veidike Juurika lugudele vahele. Lugesin siin Juurika kirjutisi männikust vareste tõrjest...kui paar nädalat tagasi hommikul vara haraka tänava otsas sitsisin ja loodust sisse hingasin, siis see varestekisa seal oli võimas. 4 tundi jutti kannatasin lakkamatut lärmi. Kõrvad juba virtsa välja ajasid. Tänasin mõttes vallavalitsust "hea" töö eest. Ok kalajuttu ka. Sai lõpuks ka päris UL kaigas endale muretsetud, ikka mõttega seda triibulist taga ajada.Seni aga rohkem haugikütiks sellega olnud. Esimene proov uue kaikaga oligi seal haraka tänava all. Esimene võtt ja peale haakimist ainult nöör tagastati. Selge, mingi haug nüüd uue mokakaunistusega vee all uhkeldab. Teine katsetus...olin lohult mõõda sõitmas ja otsustasin tammi juurde vaadata. Nähes lõhkist tammi ja madalat jõge tuli pilt silme ette kui aastaid tagasi sealt ainsast madala veega jäävast august lepamaimuga ilusat ahvenat ja haugi välja võtsin. Pildusin siis microjigi seal kui korraga mats kuskil kinni ja siis hakkas sidur kärri laskma. Umbes 10 minutit oli ritv rullis ja sidur kärinas.Havi üritas ikka kõiki võimalusi kasutada pagemiseks. Õnneks päris rohust suutsin ta eemal hoida. Lõpuks parkis end betooni äärde ära ja redelit mõõda alla ronides korjasin ta ära. 2kg haugi UL ridvaga on ikka päris kaif sikutada. Kuna haugi isu on nüüdseks sel suve alguses täis saanud, siis edaspidine eesmärk kodujõel on võetud linask.Raske ülesanne siin kuid mitte võimatu
Lasen nüüd Juurikal jätkata juttu
21.06.2020 23:03
10
No  mida sa pimeloom jätkad,täna sai kodus aknaid pesta ja igasugu muud asja liigutada - suvi tuleb,häbi,kui läbi aknaklaasi õuegi enam ei näe.
Juba 20st kokukakohta - krt selline vaikus jõel, nigu tankis,mitmes kohas pinnas vaid viidikaringid ja kogu moos.Pääle 21  vastaskalda rohutihnikute servas vastu sügavust jurakas liinu end mulle näitas.Ei teind sumakat,vaid kogu keha kõrguses tuli pinda ja tagasi - kena jurakas loom oli.Nagunii,kui otsa oleks tulnud,tagasi oleks saatnud,keelukas vist moment.Nutumaik suus,söödan alla,et jube ja vaid 2 väiksemat ja1 keskmiksärg käest kogu selle ajaga  käisid läbi.Plaan oli suure hämarani jääda,kuni ujukit näeb,ilm ja tuju täna just sobiv. A saatus keeras mulle täna shitta - järsku ketas laiali,miski keskelt võllist tuli lahti.Vaevu sain kokku krutitud ja koju remontima. Praegu lõpetasin,mingi 10 ne mutikas oli keermest maha tuld,sain ikka raipe tagasi ja kinni kruttida. Mis ikka,teinekord taas kuhugi jõele,kes teeb,sel ikka vahel juhtub
25.06.2020 13:29
9
Nu nääd siis kogu pühade aal tuld jõgi meeldegi - lapsed olid kõik külas. Käis suurem sööma ja pralle,kes see krt sul jõele veel raatsib roomata.
 Täna juba hommikust siin sellel nn. paisjärvel,mis paberivabriku ja Grossi esise kärestiku vahel, ujuv tank mehemoodi müttab. Taas supelsakstel pidu ja ka spinnatajatel,järjekordselt jõgi lagedaks niidetud ja kõik kala piavarjuta jäänd ning keskele sügavusse varju põgeneb.Täna vahest jõele,kuid alles suures õhtus,väljas ikke liig lämmi,et sellest püügi aal kaiffi tunda. Kala kah selle soojaga pm suu juba sulgeb - öösel vaid toitub ja liigub.
Moment jõele pole mõtet landiga ronida,vesi alles poolmudane ja erineva suurusega rohutuustikuid täis - homme arvan, juba hakkab looma.
25.06.2020 16:23
8
Minu meelest on täiesti vastutustundetu sellise kuumaga jõest tankodroom teha. Niigi kaladel keel vesti peal kuumast veest. Ülemjooksul korra selline asi juhtunud, et paisupeal kuumal ajal niideti ja soperdati ja sadu kollsärgi ka ära suudeti tappa.
27.06.2020 09:06
9
No suvi ju - jões vee nii lämmiks löönd,et pea igasugune võtt kadund. Üleeile  särjesööklas taas sitsisin - suure vaevaga 2 väikesärge ja keskelt alles 23 läbi mõni suure särje sumakas. Kui oma söödasegu rokast kätt loputasin,vesi oli sama soe ,kui vannis. A hauejunnid ,kas mujale kolind pärast tanki laamendamist jões või keegi õnnistegija raiped kotini on juhtind

Eile rõõm südames viimastest puhkusepäävadest astusin allapoole seda kõrget vabrikumajade tagust kallast.Ma küll kerges riides,kuid isegi see pisike astumine ajas kaltsu niiskeks ja särk seljakülge kleepis. Jões igasugused suuremad ja väiksemad kohad olid erinevast supelsaksast triiki. Jube rohi kallastes,suure vaevaga tallasin ja lõikusin endale püügikoha. Tank eilegi jões müttas,kuid Talli august allpool kuni selle saareni niitis,edasi allapoole enam ei trügind.Mõtlesin,seal kala äkki nii stressis ka pole,kuid soe vesi on siingi suu neil pm kinni pannud.Peagi ilus võtt,krt natsa alla 20 cm triibu. Tagasi kah ei and saata,purukas konksuga täiega neelus,tuli nuga anda. Söötsin ja sitsisin kuni 23.30 ni,selle ajaga 0  igasuguse särje võttu. Keskelt mingi üksik suurem lupsak ja see oligi kogu eilne jõgi,vaid viidikaringe näitas.
28.06.2020 10:28
20
Mitte ei saa eputamatta jätta.Täna hommikul sain Keilakalt,Tohisoo mõisa tagant enda uue ahvena rekordi,1230g.Püük toimus kella4.30st kuni7.30ni.Algul kasutasin pöörlevaid kuna mõned päevad varem võttis neid,täna eelustas ahven kummilutti.Kokku 6 kala 180g st kuni347g ni,ja kursiks tordil see koll.Algul arvasoin et haug on otsas aga kui teda lõpuks nägin hakkasid käed värisema.On ikka elukas.võtt oli muidu harv,paar väikest oli ka ja kui päike hakkas jõele paistma kadus võtt üldse.uhhhh uus rekord.
28.06.2020 10:32
15
Vabandan kirja vigade oärast,ķäed väeisevad siiani.
28.06.2020 13:31
9
kalatuut - Palun ,KAS  sellest  1230 g  rekordTRIIBUST pilti saad siia panna, Sir. ???  enlightenedenlightenedcheeky
28.06.2020 18:40
10
Tuut teeb ajalugu. Selist kolli mina pole näind oma rakendustel
Aastad tagasi 1 vene taat pisikogrega elusarakendusel jh samasuguse madruse ära pettis.Nägin seda ise kh oma silmaga, kausis,püüti Talu kääru ja Kabeli haua  vahelt.
28.06.2020 19:05
8
see korralik jurakas!palju õnne rekordi puhul!
28.06.2020 19:42
13
Veel nii palju selle kolli kohta et nägin kuidas maimud mõõda vett laiali lendavad ,suundusin lähemale sellele kohale ja ma ise arvan et viienda viskega ta külge haakus .Lasin luti pöhja vajuda ja kui kerima hakkasin ,et krt kinni siis krt haug ja kui löpuks nägin kes otsas on,, vauuuu,,Vabandan et pilti pole näidata ,kes sihukese asja peale  käte värisedes tuleb.Kodus sain kiita et lõpuks tuuakse ikka midagi kala moodi kawink
29.06.2020 13:12
5
Ilmselt said selveri alt olin kalal eile üks ütles keegi sai üle kilose ahvena
30.06.2020 09:51
11
Meil alevis pole kunagi olnud,ega saa ka iial siin Selverit olema - Gross ja Coop ajavad supper asja ära

Nii.et vale puu all tilgutad - mine Papiniidu silla alla ja esine sääl,kajab kenasti ja endal kah kena kodulähedane tunne
Ära lööbi teise mehe püügisaavutuse üle,siit jõest selline kroku tabada on ikka klass omaette,kui kohalikus mastaabis vaadata !
HA1
image
30.06.2020 16:10
9
Et siis saadi too päev kaks üle kilost ahvenat- üks Tohisoo mõisa tagant ja teine Selveri alt mida tegelikult Keilas ei ole. Palavus ja suured kalad ajavad need kalajutud päris sassi. Ma sain kah nv kaks 35-40cm ahvenakolli (siiski mitte Keila pommiaugust). Söödaks panin elusa kiili pinnale tiirutama. Lihtsalt eluskala või vihmauss jättis neid absoluutselt külmaks.
07.07.2020 18:12
15
Ma pikemalt ei reostand oma mölaga eetrit. Ikka ol lootus,et mõni muu kamraad kah oma püügitulemusi ja elamusi sisse paneb - looda sa seda
)
Kui selle lämmiga vahepeal võrrelda,vihma ja jahedaga selline tip-to võtt,ole vaid mees ja tiri särg välja.Paar lühemat trippi Tohika juures tegin,a ekstreem kah,nagu oleks kuskil õunaraksus
Aina vahi üle õla,et taas mõni vihmarikas pilv tasahilju kohale ei uju.Krt,kuskil kaugemal oled,hui jaksad sellise stiihia eest turvaliselt kuivana rattal koju pageda. Sain neil püükidel hea suure hulga väiksemat särge tagasi lasta ja koju paari panni jagu suuremat ja veidi ka keskmiksärgi - osa veel naabrimutile annetasin.Nu jah,särg end ühepäevikust nii täis õgind,kõigil sisikonnas soolikate ümber ehe paks valge rasv ! Iga pääv ei jaksa särge nosida ja külm taas triiki,kala kuhugi pole enam panna,eks siis viskangi aina tagasi,eriti suured olen koju toond. Ahven kah hakand tasahilju neelama,nende retkedega särjega segi kohe mitu väiksemapoolset triipu mu pakutud purukale otsa end imesid....needki kõik jões edasi müttavad. Just hommik netis loen,siiani eestimaine maasikas nt Balta turul  ikka 15 krooksu kilohinnaga müügis - pole sõni,milline meeletu ahnus piab olema,et sellist hinda küsida.Tulin just poest,samas poe kõrval mingi mutt kah  Võrumaa kukekaid ja marju  kõrval müüs - kikkaseen taas 15 krooksu kilohinnaga. Klge kapitalistid,määrige oma kukekad ja maasikad sellise hinnaga omale pähe - mina küll see turakas pole,kes sellist kräppi kullahinnaga ostma jookseb.Vahest eksin,kuid minu silm küll siin pesuehtsat ahnust ja ratsarikastumise iha näeb

Ei ole maasik ja kukekas elutähtsad toiduained,söögu,kel rahakott puuga seljas.
Loodan,täna sadu ei tule,piaks õhtuks kuhugi ronima jõele ja püüa-vabasta särjele tegema. Pääle puhkust nii graafik tööl tihe,vaba aega pm mõni õhtu vaid.
07.07.2020 23:35
13
Käed puha kohmas ja judinad siiani seljapääl vohavad,kuid ära käisin.Viimane tund püügis ikka karjuv vajadus oleks juba olnud tuhhavaika järele,ma ju soojaga panin jõekaldasse nigu hiireimetaja kerge kaltsuga
  Olin taas kodu lähedal särjesööklas selle el liini all. See ammu igatsetud vihm lõpuks ometi meie kanti kah kastis ja jões 20 cm vesi tõusnud - kena metsade - rabade kohvepruuni värvi.
Miks see ka kaladele meeldib,vesi maha jahtus,puha värske ja enam pole läbipaistev. Kala enam ei karda,saab söödaga lõdvalt alla ja võttu, tegelased on aktiivselt toituma asund,ühepäeviku manjaana on läbi,mis läbi
) Istusin poole kummikusääreni  klapptoolil vees,püügikoht oli ju vee alla uppund. Püüdsin natsa üle meetri sügavuselt,kena sissesööt ja hakkas tiksuma.Pidigi kalda juures loovima,juba 4-5 m kaugusel kõrge veega vool,et jube,kala kah sellest raudselt kalda juurde vaiksemasse vette pageb ju. Kahe ja poole tunniga käest käis 13 särge läbi.....kilekani 3 kena jurakat juhtisin,kõik napilt jäid 30 cm labidasärje mõõdule ikkagi alla.Lõpus veel kena särjejurakas,kuid mu  ninaees jalgevahele vette lajatas,haarasin käega,tõmmas avavee poole alul vastu kummiku säärt kõmaki...krt temaga,nagunii veel edaspidi kohtume 

Hauekaabakat enam all polnud,vene poiss ju kõike püüab,tunnistas,et koukis viidikaga elusaridvaga välja. Ütles,et oli jummala mõõduhaug olnud - kahtlen seda juttu. Kui mina mingi kuu tagasi õngega selle päti tabasin,pold isegi 40 cm pikkune - mis teha,vene poisi  nälgas suur pere pani elu paika. Õhtu kaiff,lõpus küll jahe,kuid emotsiooniderikas ja nauditav......olen täiega rahul.
08.07.2020 22:40
13
Tänane päev äärepealt oleks mulle jubedalt kirja läinud. Panen end 14 paiku juba valmis,pool kaltsu seljas ja nr 2 poolakad ligi ja plaan kuhugi Tohisoo kanti oli madrusejahile minna. Krt,väljas järsku nii hämar.....rsk,selline vihm tuli maha,et vähe pole. Nu jaah,oleks kuskil selle alla jõekaldas jäänd - pizdauskas,roni koju nagu vettind rääbis.Läbimärga vettind kõrgesse rohtu ja võpsikusse kah pääle sadu pole mõtet ronida,sama - nagu oleks riietega ujumas käinud.
Õhtul 20 paiku oli plaan,et lähen samas taas särjesööklas  pakun kivipurukat,vahest täna taas joppab nagu eilegi.Kohapääl selgus,vesi taas all,mingi 15 cm madalam,keegi trukkar paberivabriku tammi käind torkimas ja suure vee alla mere  poole saatnud.Juba varematest aastatest teada,abs kala võtt kaub,kui selle tammiga mängiti,kord mauhh suur vesi alla lasti,kord tamm kinni topiti ja selline k,õrge  vesi,et pääse püüdmagi. 
Taidlesin 2 tundi,aina tasakesi  söödan sääl Siilionu nim. kivi lähedal. Selle ajaga käest käis vaid 2 väiksemat ja 2 keskmikumõõdus särge läbi. Kui eile mõni särjelahmakas enne hämarat vastaskalda kalda juures,siis täna vaid paar arglikku lupsakut,needki juba veidi Talliaugust ülesvoolu.A pole hullu, kuskil enne kojutulekut 22 st aus võtt,ujuk kadus nigu mutt urgu. Vaevu ägiseva 5 meetrise udjaga kena asja pinda toon,eeh - oli aga suur jurakas särg.Ammu sellist labidat pole saand,pikkus 32 cm,miks mitte rõõmustada. Selle 1 ikka külma saab toppida,kena saak

Nüüd alles uus ndl saab vaba aega püükiminekuks.

HA1
image
11.07.2020 12:19
9
Pole vast mõtet uskuda seda Tohisoo juttu kui pealtnägijate sõnul üle kilo ahven saadi Selveri alt, mis google mapsi järgi on täitsa olemas Keilas. Vaevalt neid mitu saadi Keila jõest too päev. Mitte et mul kahju oleks. Sain ka eile lisaks muule mudrule kaks kilost ja ühe 1,2 kilose ahvena + nelja ja viiekilose karbi, mis läksid tagasi.
12.07.2020 08:46
7
Plaksuta aga oma trakse edasi kalamehe nim kasutaja ja rõõmusta oma tabatud suurte kaladega. Usud,ei usu Tohisoo imesse - sinu asi. Mina usun küll oma ammust head tuttavat Tuuti ,selle vennaga julgelt võib koos luuressegi minna.Arvestades kohalikus jões mitte eriti suurt kalakogust,isegi 1 sellise üle kilose madruse tabamine kohalikus kogukonnas võimas purakas,mis meil meeli erutab. 
Arvad Tuudil,kui siia mittekrjutajal edaspidi  kalakasse kribamise isu enam on,kui sellist demoraliseerivat jura ajad . Mida sa effendi edaspidi siit siis enam loed,võistlustepäevikut või ? Ma jh paksu nahaga,mölisen ikke edasi,paljud lihtsalt pääle kottimist löövad käega ja enam ei kirjuta (mul mitme tuttava näited olemas) - pm,kui ei kribata,võite kalaka ju kinni panna
)
Tglt,mul hetkel savi,just ropud road valmisid ja peagi lapsed...lapselapsed  külla - hakkame mul kodus korralikult sünnipäevatama
HA1
image
12.07.2020 10:00
5
Jah, eks mõni ei näe ka siis sitta, kui nina sita sisse pista. Minupoolest vänta edasi sinna Tohikale.
12.07.2020 17:49
4
Eeh,milline lilla jurakas koos äiksega edelast estiks lähenes ja nagu imeväel enne Kohilat hujakk  ja keeras hoopis itta kuhugi Kose ja Tuhala suunas....niipalju siis kauaoodatud vihmast

Pidustused möödusid vääriliselt ja  kogun jõudu,et peagi tööle astuda.
Viitsi pikalt jahuda,fakt see,et oma sõbra (Tuut) väärikuse kaitseks ikka  julgen välja astuda
) Mis sääl kaugel Keila selveka juures toimus,mina ei tia,siin siiski pole  Keila ju.Mis ikka,eks käime uhkelt sitase ninaga ringi ja ikka vahel ka Tohisoo kanti  kala tõmbama väntame,vahest  ka sõbraga (Tuut) sääl kohtume ,ta sääl tihedalt käib. Edu kõigile kalavetel !
HA1
image
12.07.2020 18:29
1
Ja kui saad rekordi siis tule pane see kalakoht siia avalikku foorumi üles, sõbra tuut eeskujul. Kasvõi kalakoha põletamise eesmärgil. Seda muidugi mitte, et ise jargmine päev kasvõi, samas kohas proovida, incognito, teadupärast ahven liigub ju parves.
12.07.2020 18:53
0
HA1 veel mitte see tähendab mitte koguaeg ei liigu parves ja jutt käib siiski keila jõest mitte keilast!
HA1
image
13.07.2020 00:51
1
Tere Veskioja, pole arvandki, et jutt Keilast käib, selge see, et vett peab ka olema. Ja point oli selles, et kus oli üks, võib olla ka mitu. Lähen homme oma parve man ja teen üle mitme aasta pildi ka kui saan üle kilose.
1
2
3
4
5
6
7
8
Palun oota