Otsi

Keila Jõgi vol 105.

1
2
3
16
17
18
19
20
15.09.2021 06:07
0
Aga pane. Ja hinnasilt ka juurde.
15.09.2021 06:41
18
Kuulge ärge solkige teemat enda lapsikustega ära!aitab küll.
15.09.2021 07:02
8
Räägi seda haigele.
15.09.2021 14:48
19
Keila jõe ahvenad, sõbra pressitud ökomöko rüpsiõli, naise tehtud hapendatud kurk ja omaküpsetatud leib, omakorjatud jõhvikad. 
Kala õlletaignas on pommikindlalt hea retsept.
15.09.2021 14:52
7
sepa, sital ajal on isegi kodune Keilakas nagu vanasti Norra?
15.09.2021 15:10
15
Ei ole see sita või hea ajaga seotud vaid vaatenurgaga. Kõiki asju peab elus proovima, võib soomes kalarikkas jões aastaid sonkida, ookeanipüügist vaimustuda, kõik eesti saared läbi püüda, misiganes püügiviisidele või kaladele keskenduda. See, mis hetkel omale kõige rohkem meeldib, see ju tahes tahtmata lükkab teised võimalused kõrvale. Ühte teemat võib ka mitu ringi proovida, kui uuest huvi tärkab. Kõik see on individuaalne teema. Igaüks tehku ja tegutsegu nagu talle meeldib. Keila ülemjooks pole mingi uuesti leitud vana, ma lihtsalt elan selle kõrval, õhtuti tund või paar jalutan, läheb tokikõnnina kirja see pokude otsas koperdamine. Kalal käin ikka mujal kah. Osad teemad sellised, et ühest küljest ei taha või ei viitsi jahuda sellest, nagu kayakikalastus või lendõng, kõigest ei jõua jahuda, osa juttudest telefoni tagasi kah kolinud.
HA1
image
15.09.2021 15:24
3
Genuinely i do not like the guy
15.09.2021 16:52
3
sepa. kui aega leiad, astu läbi.

15.09.2021 18:06
36
Täna pl viimane üritus veel Aandu külatagusesse, metsaröövlitest  järgi jäänd võserikkudesse. Kaiff oli,metsast mitte miskit seent enam,palju vana võiseent risustikes,no need 95 prossa puha ussis. Koju naisele vaevu veerand kilekat viimaseid veitsa nooremaid kollaka piimaga iludusi - kuusekast ja punapuravikest tänavu vaid haledad varjud......pikk kuum ja kuiv panid seal metsas kabelimatsu seenele.Kogu aja seljataga teiselpool raudteed meie banaania populaarseim massin Ristimäe puhkekeskuse juures mölises - see  harvester lõbusaste kolises ja noori männikusiilusid ja nooremaid kuusekesi tappis ning teeäärde virnadesse ladus.Pia ju loll olema,silmaga näha metsahävitajad kuuse- ja männipaberipuud  ihkasid.Ärge uskuge poliitikute valesid ja ahnikuist metsaärikaid ,vaevu reiejämedused kuusekesed ja männikesed pole ülekasvand mets. Peagi see puhkekeskuse valge suur hoone sääl kõrgendikul  paistab suurel metsavabal lagendikul selgelt Rapla - Tallinna rongilegi kenaste silma ,nigu üksik valvepeldik.
Plaan oli veel jõele , a ma oskan oma piduse tervise juures nagu mingi spordipede alati pea viimase pauerigi välja pigistada.
Pääle retke laipväsind ,selline toiduisu, nagu metsakutsul,kohe teleri ette lebotama . Vaatan,kui ilma,homme jõele,enne 1 naistöökaaslase sünnal kah ära käin.

Siin Keilakas üllatav ,vahepääl selline sitaloopimine aina jatkub,no saate oma tahtmise  aasta lõpus või varemgi kätte,kannatage veidi. Aeg see 105. vol ongi kinni panna, pole mul kah isu Keilakast lugeda,kes kui palju ja kellel imeb - napakad olete, ise veel kalamehed
)
16.09.2021 00:02
16
Rahulikus õhkkonnas tahad olla, siis tuleb mingi selline nurgake leida, kus seda pasarahet vältida saab. Ma ei väida, et moluraamat asendab sellise foorumi ülesehitusega lehte täielikult aga on alternatiiv. Oma grupi tegemine võtab aega mõne minuti ja ei maksa miskit. Kui on normaalne seltskond grupis, siis pole seal ka midagi vaja modereerida. Kui sa Juurikas ükskord tõsiselt kavatsed siin unejutud lõpetada, siis katsu sest moluraamatu hirmust üle saada, lase lapsel konto teha ja mõnda asja näidata ja seletada ja ongi puhtam ja rahulikum
Tegin näidiseks vol.106 juba ära.
16.09.2021 21:13
30
Täna 3 tundi Visnapuude supelpontoonil mõnulesin - kell 15-18. Kotti 1 jurakas suur särg, 4 keskmiksärge ja 19 tk klibumaid peksin vette tagasi.
Juba 2 võimsat hanekolmnurka selle ajaga kisades lõunasse.Ju siis arktiline elu muutus kusiseks - toovadki meile kah hallad kaasa. Pinnas juba tihedamalt kollaseid sügistervitusi,oli juba tegu rakenduse põhjani saatmisega.A ise rahul, püüki nautisin, kala naabrimutile kinkisin.
17.09.2021 21:11
12
Midagi hommikul ussile tuli!
17.09.2021 23:33
1
Loosalus minagi pika ridvaga tirgutanud,parim oli ennemuiste vene poe sikk 1 konksuga. tänapäeval nr1 must pöörlev,,,aga kala mõõt ikka sama. Haugid on küll seal korralikud,Üks vant sai kogrega 6 kilose minu nähes.  See ei ole teema.
Täna ka natike hõredal,siis maidlas,,,suht puulehe teema.Vist finito,,,kui just ussiga ei taha püüda. Kogu aeg lepaleht kinni konksus.Muidugi nn haugitatte tuli viskamise pealt,aga miskipärast ahvenat üliharvalt.
18.09.2021 03:55
31
Hee, hakkab  asi jah ühelepoole vist jõudma. Kui viimati  kokukakohas sel supelpontoonil särjetasin,viitja juba sügavusse põhja kolind, seal titt vakla retsis ja tühjaks imes. Ei ka triip enam pinda jahile ronind ,kõik saak ju all põhjas. Istuvad nüüd juba kõik põhjas nigu võsaneegrid ja palju enam ringi ei kolista. Särg kah  mitu tükki juba kaanid paigalpassimisest viimati olid endile  selga korjand. Kui soojem aeg tuleb tulevad taas kõrgemasse vette ,kui jahe kestab, sügavasse kõik jäävadki. Talvitusaukudesse alles juba korraliku külma tulles hakkavad kogunema,sinna vist veel läheb aega.
18.09.2021 16:18
14
Huvitav teema ning head jutud! Vaatasin kaardilt sellesamuse jõe kulgemist ja pean tunnistama, et tõepoolest on tegu väga huvitava ja huvi tekitava jõega. Siiski, Harjumaa pikim, Eestis pikkuselt viiendal kohal....siirdekalad (teatud maani), kosed, saared jne...kuna olen ise lõunast pärit ja nii spetsiifiliselt polnud (nüüd kui mõned aastad on pealinnas elatud) põhjapoolseid piirkondi uurinud, pean tõdema, et siin on palju avastada ning huvitavaid kohti leida! 
19.09.2021 11:50
33
Pidev kalavõtu pulsil näpu hoidmine ja ilmateade kokku ei innustanud eilseks mingit erilist retke tegema. Arutasime sõbraga, et teeks midagi lihtsat ja täidaks ühe lünga. Eelmine sügis kammisime paar korda kohilast Lohuni, seekord siis võtsime Lohust üles jupi. Viiekesi, kaks kayakiga, üks kummariga, kaks taxikoera. Kummarimehe viisime autoga üles, kahe kayakiga Loone silla juurest peale, ma läksin alla Lohu poole, taxikoeramees üles. Vahemaad lühikesed, jõudsime kaks tuuri sellele lõigule peale teha, paar kohvipausi ja lõuna kah ära pidada. Sõber sai taxidega kah karata, esimene kord lasi üks jalga kohalikuga loodusega tutvuma koertejalutamise pausi ajal, teine kord kargasid mõlemad vette, kui üks orav julges veekohal puu otsas ronida. 
Üsna kõva, kivine ja kruusane põhi jõel, rampasi sees kah omajagu. Kallas selline, et kaldamehel pole seal miskit teha ega püüda. Meie kayakkidega keskendusime ainult microjigile, kummarimehe meelekindlus oli üllatav, päev otsa pildus 25+cm kogukat kummi ja mõisapoolsetes kanalites saarte all sai isegi võttusi selle landiga, midagi siiski paati ära ei tulnud. Microga ootuspärane halva võtu saak, ahvenad kuni 200g ja haugipliiatsid, tükiarv lahja. 
Looduse nautimiseks ja lihtsalt vee peal olemiseks ideaalne ilm. Üks lõiguke jälle ära nähtud.
21.09.2021 18:12
42
Mis aeg tööl andis oodata,kuni täna lõpuks vaba. Köögis lõunast kõrgemat kulinaarset pilotaashi tegin, kohe õgisin end täis ,varsti veel ka jõele

Matu aiataha kuuserea vahele ,pane ködi alla põhjale ,palju jaksad, no nii shita särjevõtt,et lausa uskumatu .Poolteist tundi ja 2 väikest ja 1 lausa klibu pisisärg - suuremast mitte haisugi.
Aina peen sadu, märjad käed lõi külmast puha kohma, pääd kummitas,vahest koju plagada.Silme ees nagu pettepilt säras ,tegin ju täna ia lasu ise kotlette, köögis palju sooja keedukardulat ja mämma , mahlane köögiviljasalat

Ei löönd pasaks, veel 1,5 tundi ka Kase augule idakaldasse  .Siit kah  suure surmaga suurest sügavast läbi käe 4 väiksemat ja 1 puha pisike särjetitt. Pisike viidikas põhjas puha söödast hullus, selline vagla retsimine mulle tehti. A on ikka suur särjeloom sees keskel, võimsa sügaviku kohal - sellised 2 megalaksakat mulle näitasid,kui sadu lõppes ning juba ilm inimlikumaks muutus.Tühjalt koju, kuid supper tuju ja roosad põsed - kala ju vaja polnud, lõbuks jõekaldas täna vaid käisin.
HA1
image
22.09.2021 20:55
12
Oioi, ära nüüd niimoodi küll ära mine, et see kevadine karpkala äraminek särjerakenduse otsast jääb su tänavuseks kalapüügi kulminatsiooniks. Pane mõni kanaahvena piltki vähemasti juurde siia.
23.09.2021 19:26
29
Ära põe ,lase elab edasi - vahest sina saad otsa. mul pm norm täis,kui ant kellelegi annetan või teen püüa - vabasta.
Kolm kuud saad parasiteerida .siis pead uue lehe otsima
23.09.2021 23:01
5
Juurikas ei tee pilte,ta püüab ja räägib mida ja kuidas.  Pole esimene noorus et eputada. Aga tõepõhi all,ja ei tasu kahelda et nii ka on.
23.09.2021 23:48
5
Kle juurik,ma nüüd eestis ja oleks palve...võta posu väikest särge koju kaasa,,,tead küll milleks,ma mingi aeg maandun su rõdu all.Pliis.Kas või homme.või anna teada millal.
24.09.2021 05:24
22
Uus ndl mul alles aega jõele ,Oleneb muidugi,mis see ilm teeb.
Pane mingi mobla kh ligi ,muide ,ma kasvõi muudki särge võin anda, kui sul  suur särjevajadus kohe on.
24.09.2021 09:47
5
Sul oli ju number ?  57839844  kle aint pisikest paarkend tükki. Suur pole see,. Mu kalapüük käib aint raginal läbi võsa ja kopra aukude edasi tagasi

24.09.2021 10:16
3
Mingi päev tonkatasin maidla aukus kahh särge,,200+ kõik,,loopisin tagasi.Ma ei tea mis versiooniga väikseid saaks. Viidikat võrguga saaks,aga see liiga pehme kala.
Ma nagunii käin vennal külas lohul,põikan läbi .

24.09.2021 13:51
25
Minu praak jah - su telefoninummõr mul täitsa märkmikus ollemas

Kui uus nädal vabad päävad vähegi ilma ,kindlaste kuhugi Lohu poole ,vahest saan särjele pähe - sõpra piab aitama

Külma kala ei mahu ja rohkem ei kogu,tänavu kevad mai lõpp alles särjega lõpetasin ,sain õppetunni. A soe veel ,kena veel kuskil õngega vallatleda.
HA1
image
25.09.2021 22:02
7
Kui süda vähegi kannatab...ära mine ära!
27.09.2021 20:50
29
Ssa tuss mis vanamees täna pidi üle elama - siiaani pärasooolikas võnked sees .Kõigepäält naabrimutt tegi mulle pääval selgeks, et rohkem  kala ei taha
Siis 16 st särjekale pisemat särge püüdma .
Täna olin kaugemal, just mu vastas see viinavabrik otse üle jõe. Sitsisin 3 tundi 30m Juudi sillast ülesvoolu Sermuste kenal supelsillal. Alul saand vedama, kuid söötmine teeb imet - varsti särge tuli nigu ludinal. Kotti semule ligi 20 peenemat ja keskmiksärge ,3 eriti suurt iludust omale külma ja tagasi mingi 15 tk juba puha klibusärge. Söötmine kena asi, kuid erilisi kolle samuti kutsub alla ! Nii siis mingi pooletunnise vahega mingi  monster end mu punakuldsele mõssile kena vaglaampsuga 2x oskas otsa imeda.
Pinda looma ei jaksand tirida, murra või 6m ritv pooleks. Pani keskele suure sügavuse poole nigu vedur, varsti mu rakendus plaks  pinges  lendas eluka suust minupoole tagasi. Kes see loom oli,ei tia õnn,et kõik jäi terveks - mine ja lapi seal enne hämarat, niigi ju silmanägemine lonkab juba mõlemat jalga
Jõgi täna nigu kurtide kool ,abs mingitki kalalupsu kuskilt ei näidand. Enne hämarat jurakas hanekolmnurk kägisedes lõunapoole - ise ma kah kaldas juba kohmas ja hingeõhk täiega auras,a täiega püügiga rahul
28.09.2021 10:52
2
Keilas muud kala ei saa.
28.09.2021 11:48
6
jajah
28.09.2021 17:40
21
Täna sellise meeleheitliku retke veel Aandu taha keskpääv korraldasin - metsas täiega tühjus ,isegi sitakaid mitte ühtegi enam.
Pikem kuiv ja jahe oligi see x ....faktor, kes seenelembeliste unelmad veel hilist seent korjata põrmustas. Vastu tugevat tuult metsani vaevu väntamine mu enda piaaegu laibastas,veresuhkur nii alla langes,et peaaegu pilt eest

Kaua mõne õuna ja 1 kaasahaaraatud võikuga suhkrutaset taastasin,vähe -  tuli mingi suure kuuse all samblal ka pooletunnine pooluinak teha.Koju tee nigu Tashkenti, pm terve tee sejatagant tugev tuul,lausa liugle Kohila poole
Kodus pikem koristus ootas kuid kõrgemate jõudude abiga ka selle sain kuidagi seljataha.
Ilm supper,oleks õngele läind,kuid varsti 1 tuttava sünnale ja hiljem särjetapja veel tuleb oma tellitud särgede järele. Krt kuhu see kala panna ,aah - ju tuleb siis kodus kotile jääda ,kuigi kena kalapüüki kenaste võiks veel teha.

28.09.2021 18:09
5
lutsu võiks ka juba proovida, oktoobri algul on Pärnu jõel olnud kordi kus ei lase telki ära pugeda kui ma kajakiga mitmepäevast tripi teen. Lõpuks võtad ridvad välja sest mõned tunnid und võiks ka teha.
28.09.2021 20:58
5
nahh,,,väikse särjetükiga 2 võttu lohult kivide vahelt peale kl 8-t...enne pimedat paar ahvenat lutiga.Vist luts hakkab liigutama juurik? Muideks juurik see mis sa küsisid,loone kohta,seal lihtsalt betoonpostid taladega ja kogu moos,mingit silda veel pole.Pole isegi näha et see peaks nüüd tulema lähiajal. Landiga 2 mikrokat läksid kosuma. 
28.09.2021 21:05
21
Kindel, et ka mina libedale varsti. Teades, et siin tammide vahel
vaid kohalikud koerasoolikad, mis isegi enamus mõõduni ei küündi, savi - käin mõne korra lihtsalt lõbuks ,suuurema tabamine väike tõenäosus
Tuleb lihtsalt suure konksu ja särjeliha tükiga minna,et neid mudilasi mitte retsida, need lausa tüütused,muudkui aina otsa end imevad.
28.09.2021 21:08
5
Kle juurik ma panin ussiõnge konksule tükikese,see imeväike ja seda ei imetud sisse
  Pulli pärast püüdsin proovisin kuni habemega jahusin.Jõime kohvi ja vaatasime autotuledes kuis läheb
Aga miskit sikutas jõuliselt, suurust ju ei saa paika panna kui kaldale ei saa,aga juba liigub.

29.09.2021 21:14
2
Muideks juurik,külmaseened on paremad kui puravikud ja riisikad,Kui soovi tule mulle külla aitan sul korjata 100 liitrit. Ma iga päev neid teinud ja marineerinud jne...kõik kiidavad ja küsivad,kas kukeseened ve?  Kui vaja,siis saab. Võin su tuua ka kui transporti pole?

30.09.2021 00:19
22
Ettepanek ahvatlev,kuid jh, mu seenevaru kh täis
Täna  selle töökaaslasega rääkisin,on veel nõus särge võtma - niisiis,saab veel püüda
30.09.2021 21:41
4
Täna maidla aukus jigitasin,,,tina 3gr ,lips 30cm  väike konks tõukudega....0 ahvenat aga särg mega pirakas. Mõni rebis juba vajumise pealt.Adre värk,,,põhja mööda vaikselt sikutades kahh aint särge.Kõik ujuvad rõõmsalt edasi
Ja kordagi ei jäänud konks kuskile kinni. Võpsikusse ei viitsinud minna,tuulega veepind puulehtedest kirju.Vesi nats alla läinud jälle.
Pole kordagi maidlas lutsutanud,tglt pole kuulda ka olnud kas seal liigub üldse.Inglistes paaris kohas on olemas.Aga vist nats vara veel,väikesed tilulilud on alles liikvel.
Einohh seenepakkumine on jõus öökülmadeni. Siis lihtsalt pole enam

Soodla muruplatsidel nägin noori tindikuid ja sampinjone ,süüakse aga pole lemmikud....Kalaga 0 kontakti. Nagu pommiauk.
01.10.2021 20:12
23
Nääd siis, täna vaba - köögikaru mängisin ja 15 st  jõele särjega vallatlema. Tugev kõle lõunatuul, kohe mitu võimalikku püügikohta tuli peast kustutada - selline laine ja tuul piki jõge. A üks koht sai võsa varjus vähe ülalpool Kase auku kenaste vaiksemas sitsida.......krt, 2keskmikku   ja 2 väiksemat särjelast  1,5 tunniga !
Tuli ikka tuule kätte ronida ,maandusin Rohelise tn otsas hr Soansi supelsillal, kõrval suur kuusk veidi tuule eest ikka kaitses . Siin sitsisin 2 tunnikest, söödan, ootan ja vaid 4 keskmiksärge ja 5 väiksemat. Jõelt abs vaikus, mitte mingit kala lupsakut. Mul mega kalts üll, kuid lõpuks juba nina tatine ja soolik nii karjus toidu - just sooja toidu järele. A savi,püük oli see, mille järele täna ronisin. Tuleb suurem seeria, annan töökaaslasele, tänased keskmikud külma tulevaste lutsupüükide ootusesse. Ja juba enne hämarat kojutulekuks lausa ridamisi mega suure särje laksakad keskelt suurima sügava kohalt. Ptfüi krt,olin juba liiga külmast kohmas ja jubeda näljatundega - krt selle särjega, teinekord saab ju taas püüki minna
03.10.2021 20:30
22
Hei, täna õhtuks taas jõele vallatlema - oleks hea seeria saand,töökaaslane oleks saagi saand. A täna nii nutune,et ma tiagi, mida see särjerahvas mõtleb - üleeile isegi oli natsa parem võtt.
Pääle lõunat taas tund Juudi silla juurde Sermuse supelsillakesele. Ei tuld söötmise keskele viimatist suurt kolli - vaid 2 kilusuurust särjetitte.
Selline tuul lõunast piki jõge,nii virvas ja kargas ninaees laine, jää või  kanapimedaks. Tulin veel allapoole tunniks ka Visnapuude supelpontoonile, siingi kerge laine ning tuul,kuid esimese püügikohaga võrreldes see täiega poisike vaid.
Taas selline ainsagi võtu ja elumärgita täna siingi - ometi puha keskel sügavuses püüdsin ja söötsin. Juba koju valmistun, mauhh  täppisrakenduse kollane antenn uppus ,vaevu pinnas jurakas punasilm ägiseva lookas ridvaga - pani minema. A püüdja kah pole eilane,kui kala haiget ei saand,peagi uuesti platsis -just paras, hämar ja turvaline vaikne. 
Nii oligi ,10 mindi pärast taas hea võimas rakenduse uputus. Tarisin käevahele nibin - nabin alla austava labidamõõdu looma. Hindasin vähe ja nina alla sumakaga viskasin tagasi. Lase veel kosub,mida sest 1 iludust ikka koju viia. Täna ka pialamp ja valguspulgad olid kaasas, nii nadi võtt, panin lõbusaste hoopis koju toidupaja juurde ja kohvetassi  ette
Taas püügiskäiguga olen rahul,kala mind eriti ei liiguta , rohkem pole vaja. Kui kunagi suurem seeria ,annan ära.
04.10.2021 20:24
3
Vesi jube all...kui kala oleks siis ülajooksul näeks seljauimesid. Sry aga parem oota külmasid ja tugevaid vihmasid,nats hakkab kala liikuma.
06.10.2021 21:21
15
Ssa raip,lõpuks mu läpatis käis täna terve pääv pialinnas ja pandi pääle mingi osalt norgenite hieroglüüfidega ja kasutatud  klaviatuur - rsk kirjutab,et lust  kohe.Pole ju inimesele õnneks palju vaja.....töökorras arvuti ning jõgi akna taga,täna ka kalastaja kalendri kohalikust coopist habisin - täielik manjaana
)
Kohalik Krooni pood vist peagi kinni,1 müüja rääkis,et pole töötajaid ning jätkubki Kohila pommiaugustumine täie rinnaga - pole enam kalastaffipoodi,nüüd ka kalale peibutussööta peagi pole kuskilt osta,kui kõlakas tõele vastab.
Nii oli korra jõele ronida isu,kuid alevisse poeni käies juba mõistsin,kui surmanälga pole,mis seda kala võimsast tuulest ning lainest otsima minna.Tegin köögis võimsamaid kõrgemaid kulinaarse pilotaashi trikke - ennast õgisin oimetuks ja ka tütre pere söötsin täis

Nüüd juba suht pohhui oli,kes see täisõginuna ikka enam  jõele viitsib turnima minna.Hommegi vaba,muidki asju plaanitud,kuid vahest mingi aeg ikkagi kuhugi õngega veel rändan,vakla veel küllalt järel.
Eile ikka erilise orku sain,kui õhtal  tööle  läksin öövalvesse
Kooli sisehoovis ju aasta tippsündmus koolis  - õpside päävaks. Suur puhkpilliorkester võttis mu tuleku eurovisioonilooga vastu,eeh,ma niigi erutavas olekus - vaatan ilge jurakas beduiinitelk üles aetud,selle ees meeletu arv õpetajaid,telgis laudadel meeletus koguses toitu,puuvilju ja eri jooke,krt laud nigu äke - alkovaba mõistagi.Vaatame ikka positiivselt edasi  elu pääle ,nii soe veel küll,et isegi kimalased ja herilased tuiskasid ringi,kui ma alles hiljuti Kase tn augu juures kaldas viimati kaldasse läbi rinnuni lemmaltsapadriku ronisin koos rattaga käevangus.Räägivad küll,et lemmalts võõrliik aga kena praegase võika kõleduse keskel ja nigu magnet satikaid tõmmas ligi.Eeh,suured roosad õied,herilased ja kimalased ning veel mingi satikad karjas õitel turnisid ning nektarit sisse vohmisid.Hommikul töölt kodusse ja Talli augu vastaskaldas saare ees keegi taat  juba õngega  sitsis - täna päeval köögi aknast vaatasin veel 2 spinningupiinajat kaah veel mingi vahedega oli mööda rändamas - elu järelikult ikkagi käib
07.10.2021 19:22
12
Nääd siis,eluvaim ikka sees. Pesin kogu metsades ründamise staffi ja joped,et peagi kuivanult neil kapis uut aastat ja hooaega  ootama jääda.
Täna alevisse kalakaupmees tuli,aitasin 2 kilo silgu ostmisega läänemaa kalureid
Olin toidupoes ja Kroonigi astusin ,säält mitu pakki kalade peibutussööta varuks,et selle aasta peagi lõppeva õngehooaja veel saaks ära teha. Uurisin uuesti,jah Krooni pood okt. lõpus suleb oma silmad - uus aasta piab juba kalasööta linnast hakkama tooma.
Hea hunniku keerasin  pääval sooja kardulat ja värsket praeräime naha vahele,selline väsimus,et vaevu jaksasin kodu juurde särjesööklassegi end sundima minema. See seal oligi tugeva edelatuule eest ainus peidupaik täna - mujal sellist tuult ja lainet piku jõge vedas nii all, kui ka ülesvoolu.Kell 16-17.30 vaid 2 särge :1 keskmik ja 1 väiksem - saatsin needki tagasi kosuma. Juba mitmed korrad siin jõekohal 1 kormorani näind aina ringi lendamas.Mida see õnnetu Keila jõgi teind,et saatus sellise musta surma meile kaela saatis,see lind või linnud ju õudsaim needus,mida üldse jõele saab soovida

Nii olin unine ja väsind kaldas toolikesel ,leiva luusse laskmine oli ju tegemata enne kodus jäänd - plaks,asjad kokku ja koju,alles praegu diivanilt tõusin
07.10.2021 21:17
8
Pole teemasse,aga käisin eile türil ja spinn autos,jõgi tee ääres...1 tund ja kilekott kannatab 7 kilo..ilusat ahvunni igalt poolt. 
10.10.2021 23:34
3
Ja veel,praadisin. Ja uskumatu aga marjal pole seda seisnud mudamaitset mis keila kalal. Super.  
Täna sikutasin keila jõest kahh 3 kilo välja...jube nokkimine oli,vist kalapäev? 3kilo mis koju. oli palju rohkem
hauge oli ka palju,kohe väga palju..suured krt,,,mõni lausa 300gramma....kõik mokaotsast kinni.  
Lintsis sain kusjuures juraka särje kakaaukust kinni...ja pärast leivakuuliga veel labidaid terve posu..Hauge 0.
11.10.2021 00:23
2
https://sonumid.ee/2020/08/25/karitsa-jarve-puhkeala-meelitab-rohelise-avarusega/   Sel aastal oli näha reklaami tagajärgi.  hea reklaam..isegi tallinna rahvast oli näha. Ja võrgu juppe loopisin välja. Eilegi alles oli 4 meest elussöödaga seal tgelemas..aga miskitpärast kadusid kui tulin. Ma tean,et sealt mõõtus haugi saada on täielik ulme. Milleks seda reklaami teha? Üks pidu öösel kõlvas platsi klaasikilde täis ja keegi ei korista seal laudu.Kõik mis juuakse see sinna ka jääb. Kas on mõtet turistilõksule ? Või mis iganes.
12.10.2021 19:54
6
Jaah,mul pold aega eriti jõel rännata,aina töö oma. Vahepeal kenad ilmad ja mina just need päevad aina tööl. Täna alul pääval,kui ärkasin, plaan oli veidi aega ridvaga kuskile minna,kuid kuni süüa tegin,kuni poes,kuni konservatiive valimas käisin,kuni leiva luusse lasin - enam jaksu polnud. Hakkas hoopis täitsa tihe sadu ja  selles stiihias isegi veel 2 järjestikust hanekolmnurka kiiksudes lõunaoblastite poole,kui rõdul ilma nuusutamas käisin. Vaatan,mis homme ilm  ütleb,vahest siis kuhugi,kindlalt siiski midagi ei luba
13.10.2021 16:54
14
Niih,täna sai end kohe 3 tundi jõekaldas teostada,miskit erilist saand,kuid tühja käega kah ikke ei jäänd
Kella 12 ks nii ikka sitakihi sompus taevas lõi laiali,et vahetevahel hakkas isegi päike paistma.Kõigepäält maandusin Kase tn augu edelanukas - natsa sööta ja 1 kena suur punasilm kotti,pika pusimisega 1 keskmiksärg veel,see siiski läks tagasi,mul ju külma kohta pole

Viidikas puha põhjas,kiskus vakla nagu vana mees,kuid ladusin suurema ampsu otsa,mis nende klibadega ikka mässata. Siis Ämari poolt 2 hävitajat irmsa undamise ja raginaga üksteise järel kuhugi ida poole - kord selges taevas,kord pilvehämus  edasi vupsasid - kena vaatepilt oli. Täna erilist pilti sain näha,minu juures tammes 2 rasvast pasknääri passisid,selles ju ilge kogus tõru,mida nad aina kuhugi tõrulastis nokkades käisid talveks peitmas.Tuli mitmesaja- pialine hallrästakoondis,1 tola kah pasknääride kõrvale oksale  kädisema.Pasknäär haaras tiivast ja suges seda kädisejat kohe mõne aja ja õpetas austust. Kisas ja kriiksus rästas,mitmesajapealine semude parv vaikis ja keegi krt ei tuld appi - uskumatult pasad linnud. Lõpuks pasknäär lasi rästa lahti,ülalt kaua veel hõljus rästa sulgi alla,nii kaldasse,kui ka vee pääle mu nina ees.
Oki,panin korra ka natsa ülesvoolu Rohelise tn otsa hr Soansi supelsillakesele,natsa sööta ja siingi ootele.Pika pusimisega sain ka siin miskit võttu - 1 keskmiksärg ja peaaegu ligi 10 väikesärge,kõik peksin edasi ujuma.Ega sääl erilist saandki enam loota,alla oli ilmund suur viidikabande põhja  sööda sisse siputama,kohe ka 1 pisike valvehaueke selles  supis keerama - nüüd koht nii vagane ja surnud - arvasingi 15 ks,et aeg jeehat panna.Nii Kasekal ,kui ka  Rohelise otsas ikka suur särjeloom keskel kõige suurema sügava kohal mõne laksu näitas - arvatavasti alles suures hämaras tuleb pakutud toitu põhjalt sööma,vesi ju jões läbipaistev piaaegu,kui kristall ,kardavad.Vaatasin veel lemmaltsa suure tihniku kenade suurte roosade õiekestega üle - täna oli juba jahedam,pold enam kedagi õitel turnimas ja nektariga vallatlemas,ei herilasi ,valge tagakehaotsaga kimalasi ega ka mingit muud satikat.Jälle mõned hanekolmnurgad lõunasse mu püügi aeg.Jõe pind lage,pole enam kukrikut tiirutamas ega vesikirpusid kargamas,vist juba kuhugi mättasse kevadeni peitu pugend
Vee kohal tamme all,nagu iga aasta Rohelise otsas pardid pikalt tegid tuukrikursusi,mingi 1,5 m sügavuses põhjas puu all vist tõrudest kirju,neid aina sukeldutigi ja pinnas siis suured korralikud tõrud kugistati alla tervelt.
Kodus köögipõrand tuleb ära pesta,just pliidi juures rasva ka põrandale pritsind,keemiaga saab kõik puhtaks......jõudu mulle.
1
2
3
16
17
18
19
20
Palun oota