Otsi

Keila Jõgi vol 105. 2019

24.03.2019 15:47
Jätkame aga teemat. Uudised juba liikvel
24.03.2019 19:28
30
60
Kujutad sa pilti,just eile veel mõtlesin,kas see aasta veel siia kribamist jätkata. Täna vaatan ja taas uus ja  kallis 105.Keilaka pirukas kapist väljunud.Selge,kui suur kalanälg majas oleks,juba praegu parajast sügavast ning vaiksema vooluga püügikohast teeks käe särjeseks.Särje vaatamata külmale veele,tasahilju saaks võttu,kui ohtralt sööta ja leiad siit suure sügavusega ja hästi vaikse vooluga koha. Vesi hetkel mega seisuga,voolu särg veel ei roni ja kiire vool viib sööda kah kähku minema.Samuti peab ideaalne ilm olema,sellise kalgi tuule ja lainega siin jõekaldas sa tundigi ei  peaks vastu.Praegu siinne särg veel paikne,istub hästi suures sügavas ja eelistab suu kinni hoida,liiga külm veel ja proovi mega veeseisuga selline spetssoodus püügi- ning peibutuskoht leida.Praegu nagu hilissügiselgi mõss ja amps imepisikesed peavad olema ning ujuk ülitäppis - muidu sa lihtsalt ujukilt seda nõrka noksakat või togimist ei näe,kui esimest punasilma külmas vees tahad tabada. Mul aga nagu mullugi,siiani külmas särge veel järel,tõsi - lutsu ja ahvenaga on selleks korraks sotid selged.
Eriline see ,et eile just päeval vaatasin - 2 esimest kevadekuulutajat noort kalameest ratastega kuskilt ülevaltvoolu läikivate ritvadega püügiretkelt naasid.Kalaraadio uudistest ei tea,pole aegu semusid alevis kohand,kuid valmisolek lahingusse minemisel kohe olemas,kui juba sooja annab ning kaldas sitsimiseks olud inimlikumad
) Nu jah,on aeg sobivamalt juba soem ja püügipalavik kupli all tuikamas ,tuleb taas juttu ja ootan ka kolleegide püügikirjeldusi - mis kalakas see on,kui siin püügist ei kirjutata.
25.03.2019 22:29
15
10
yes
31.03.2019 16:05
16
32
Vahepeal sellised sobivad ilmad olid paar päeva - roni või kohe särge kuhugi otsima

Jube,ei saa kuidagi vedama,aina kas tööl või muu jama ees - särge kah külmas natuke veel alles.Tõsi,selline lootusetu enam olukord pole,kui mullu,kus alles juuniks sai salvest vana eest ära .Minu minek punasilma otsingule on vaid päevakeste kaugusel ja sõltub ka ilusa ilma tagasitulekust.
Moment just ümber koolimaja tiirutasin ja juba 2. päev järjest paar poisinaga supelpontoonil kala ootavad.Kuidagi kahtlane tänane ilm,alles tihe vihm alla lajatas,momendil üldse hõre  ja lai lumi . Kala sellise koeraga keskele poeb kõige sügavamasse põhjale.Tõenäosus minimaalne,et miskit ujukiõngega võttu saad.
Praesärjest juba iiveldab,kuid ma olen vapper, eelmise aasta kurbmäng ei kordu,kus juunini pea kogu saagi teistele kinkisin. Enam molutada kodus ei saa, juba katus korralikult kõigub,nii püüki kisub . Suur ja marjaga särg ikke supper,kui pannilt tuleb,pole enam mullune zombi,mil maitse kuidagi tohletanud tundub
) Mitte ainukest õngekolleegi kah pole kohand või telefonile saand,vahest keegi siinsetest veel püüki ei käigi....mina peagi kindel mineja ja siia kribaja.
31.03.2019 16:20
0
5
Sajab lund !  Eile sai käidud proovimas Kiisa kandis ja yldiselt nutune ühed kanuutajad sõitsid jõepeal ja ütlesid et seal Kurtna pool olid ikka mõned kalamehed kaldal olnud.
01.04.2019 13:12
0
1
Jüri, mis kandis Sa täpsemalt oled? Ma ise Metsanurme külas ja seal tundub Keila jõgi kalast tühi olema... Või napib oskustest...
01.04.2019 13:42
14
25
Kui sa mind mõtled,siis minu mängumaa on Kohila kuni Lohu - mujale haruharva käind.
01.04.2019 15:17
0
3
Ma käin metsanurmest nõks allavoolu, üksnurme kandis kalal ja oma kasina kogemusega sellel jõel võin väita, et töötab varajane hommik. Suviti olen juba neljaks jõe äärde läinud või isegi varem ja võttu umbes seitsmeni. Ma olen jahtinud pigem triibulist aga sekka saanud ka haugi.
01.04.2019 15:44
0
1
Kas sealt otse edasi kus on see Teeveni puit ja siis vasakule mõtlen seda üksnurme kandi.
01.04.2019 15:57
0
4
Käll varsti tuleb Soomest ka trulling koju neid jõgesid piitsutama nii et särjed värisege !

02.04.2019 11:58
0
3
Lohus mul firma kinnistu, piirneb lausa jõega, peaks proovima kas on puhas ajaraiskamine?
02.04.2019 12:01
1
2
juurikas, sa käid siis Kohila ja Lohu vahel, Lohust ülespoole ka midagi?
02.04.2019 16:40
13
36
Ma see aasta sinna Lohule pole veel saand,kuid mullu oli ikka pais poolpuru ja selle ees vett nii metra jagu vaid,kes endast lugupidav kala sellises lombis end leotab - paneb sealt jeehat.
Kui sul igapäev aega,passi nüüd õige aeg välja ja mine 2x silikaatmaja juurdeallpool paisu saarte alla tõusvat kudesärge passima - kes peale sattub,ikka kiidab  taivaisa
Üles tavaliselt see kavalam särg vastu õhtut seal ronind,vara esialgi,siin Kohila kooli juureski pole veel mingit elumärki kallastes.Enne siin all tulevad sündmused,siis hiljem juba ka Lohul. Natsa nosin,siis selle aasta 1. püügkäigu kohta ka kriban.
02.04.2019 17:52
14
41
Hehe,kevad igast praust kohe ronib tuppa. Estiks praadisin kanakintsu ja see aroom lahtise rõduukse vahelt tõi mulle selle aasta esimese kärbase tuppa põrisema. Uimane küll oli aga juba raipel halvad kombed juures,tahtis mu kanakintsuroa kausiservale vägisi mitu kord maanduda.Tegin krdile köögirätiga tuule alla,kuhugi teise tuppa pani pirisedes. Kuplialune nii keeras täna,lõpuks saabus selge otsus,et piab ikke korra ka jõele niisama katsetama minema.
Oli küll plaan  A - sakslase seljas kuhugi kas Kaseka, või Rohelise tn. juurde paarutada,a vastik edelatuul aina vahelduva eduga rikkus tuju.Praegu kalts paks ja tuhhavaika kah üll,kus sa pimeloom just vastu  puhuva edelatuule kätte ronid,mõnesaja metraga võtab võhmale.Kabeli augu supersobivatest kaldalähedustest sügavikest hakka unistamagi,ma reaalselt sinnani ei jaksaks rattal rännata.
Olin kohe  lõunast Konsumis,ja trehvasin üle pika aja vene poisiga,kellega koos kordi siin lutsul ja särjel kõrvuti passitud.Rääkis,et just oma karifaanidega käis  kuskil Velisel ja olid kenaste meresärge saand. Kas tonksu või õngega kala tuli,ma ei uurind. Endal ammu pole kala palju vaja,voblat ma enam ei tee ja jaksa seda vähestki kõike ära süüa,mis taban.

Olgu ,plaan B oli siis samasse viiekate ette supelpontoonile maanduda. Kell 14-16 tegin igasugu trikka ja  imenippe,ma saand mitte mingit võttu. Ometi mingi ca 2m sügavuses püügirada sai kaunilt sisse söödetud. Selle 2 tunni jooksul 2x sain käe särjelimaseks,sellised kilusuurused särjetited. Ma ei saand arugi,kuidas nad otsa tulid,ujukit ei uputand,kuigi see viimasepeal oli täppis - isegi viidika võtu kohe ära näeks. Ime omaette oli see,et minust vasakul rohtude vahel hauenoorukid trukkisid,ajasid vahepeal lainekesi ja pulmatrallitasid.Milline haueküttide armee eelmine sui ja sügis siin tegutses - imede ime,et need paar loomahakatistki siia sisse veel jäänd ! Algul oli veel hea sitsida,kuid edelatuule iilid aina kasvasid ja kohati tahtsid lausa 6 metrase ridva käest kiskuda. Mööda jõge kaldast lausa hulgi puhus mulluseid pruune lehti pinda ja see  nagu pagulastest tirsuparve laevastik kõik triivis vastaskaldasse nigu euroopasse

Veepinnas kah pold rahu,pidevalt sinikaelte armukolmnurk tegutses - 1 ema 2 kangelase peale,kiskusid aina küll siin,küll mujal. Kül teinekord taas jõele,2 tundi täna seal pontoonil jäigi laeks,tuul ikka hästi litsus mind ja lõpuks isegi soliidse riide all hakkas kõhe
)
02.04.2019 21:51
1
4
Selle kevade avalöök tehtud ja esimesed särjed siis saadud .Kiire veevool  veel ja keerised sees aga sissesöötmine aitas kalal alla tulla.
03.04.2019 17:21
13
33
Päev täna vaba,mis sa ikke teed,kui sööd ja magad palju. Lõpuks aga see tegevus kah viskas ära,tuli end taas jõele sättida.
Täna taas kuhugi rattal kaugemale rändamisest ei tuld miskit välja,eilsest veelgi vastikum pidev edela-lõunatuul tõmmas piki jõge,et tõesti,kuskil poleks meeldivat püügikohta leidnud. Täna oleks ainsad head kohad olnud Meremeeste baari augu alumises otsas poolsaare taga ja  vahest ka Lordi augul selle Vesiallikute  supelsillakese pääl.Vahest ka  Talu käärul sääl idakaldal aga mis me ikka unistame. Paksu kestaga sinnamaani kindlalt tugevas vastutuules jalgrattal ei jaksaks liikuda. Olin vaevu tunni samas viiekate esisel supelpontoonil,vastaskaldas saare ees kah 1 taat istus aga saand me kumbki mitte ainukest võttugi. Mu seljataga mäepeal kuuskede vahel pingil sitsis elukutseliste parmude paarike - need vaid räuskasid ja kiunusid vastakuti - liiga söed olid juba

Kui kaldast alla astusin  Talli augu suurte rohupadrikute kohal oli lausa 5 kosklat veealt kala otsimas ja sukeldumas,ime pole,et kus suurt rohtu veel pole,särg suurimast sügavast vaevalt välja ronib. Tal pole ju nende peakohal  tegutsevate ablaste röövlite eest mingit peidukohta. Oli aga tegu täna,et ritva pihus hoida ja isegi rakendus võimsas külgtuules söödetud püügiraja pääle saata. Tark tegu oli koju taanduda - küll tuleb ka edaspidi vaba aega,kus saab minna särjerahvale tere ütlema.
03.04.2019 20:07
1
4
Veeseis veeseisuks, aga suurem särjetamine peaks (enamasti) vast ikka siis hakkama, kui ei ole enam pidevaid öökülmi nagu praegu.
03.04.2019 20:56
13
30
Loomulik,et alles toores veel,tonksuga põhjast keskelt veel saaks aga korgikaga ikka vara veel
) Kuid nagu  igal aastal ,pole see saak mulle esmane ,tahaks nigu  elamusi kah vahelduseks. Täna oli see tund sääl pontoonil ekstreem,6 m ritva vaevu pihus hoiad ja suud lahti tohi teha,puhub raip suust protekad minema - a  elamused ju olid ehedad
)
04.04.2019 18:55
11
28
Täna korra Grossi astusin,siis viiekate ees supelpontoonil keegi taat sitsis. Endal  pole enne aega jõele,kui alles uus ndl vabad päevad. Just TTV uudistes uus ndl hoopis lund ja lörtsi taas lubab
Ooh,oleks selline nauditav ilm,nagu praegu väljas.....mina tulin nina norgus tööle. Vaatasin kurvalt üle õla,taas keegi mees udjakaga viiekate ees supelpontoonil taidles.
Grossis täna 1 karifaani kohtasin,see rääkis,et eile mööda sõites nägi,  keegi oli kaldas päeval kuskil allpool Vetuka silda istund.Küll tuleb ükskord pidu ka minu õuele ja saan minna  jõele  elu nautima.
09.04.2019 12:58
7
21
Ei tea,kas ma liiga lumehelbekeseks muutund või tõega juba tihedast praesärjest allergia. Kohe kuidagi ei kisu sellise ilmaga jõele,nagu seda  oli eile,on täna ja lubas ka puha nädalalõpuni välja.Täenäoliselt on ka vastavalt jahedas vees imenigel särjel võtt.
Hommikul juba uhiuut ritva,mis sügisel sai Kohila zoopoest ostetud  komplekteerisin töökorda,nüüd mul neid lausa 2 tk esikus lahingusseminekuks valmisolekus - 5 ja 6 metrane
)
Just hädasunnil alevis poes käisin,kohvevalgendaja sai otsa. Tglt pakipõhjas  miskit oli,kuid hommikul säält lajatasin kohve sisse ja see  läks  hapupiimapaska täis - tuli lörriläind jook minema valada torustikku

Poest tagasiteel saime vana semuga kokku,see pajatas,et tal kah  kalast iiveldab,kuid käis viimasel soojal päeval puhtast lõbust Tohisoo mõisa juures vakladele tuukrikursust tegemas. Rammusalt sissesöödetud püügiraja päält võimas üle poolesajane särjeskoor tuli ära.Kuid suurem enamus väiksem kala,viskas isegi suuremad loomad tagasi eranditult.
Hehe,nigu jaheduse alla laseb ja soe naaseb,ma ikka  jõele,mis siin ikka ohkida - teen kasvõi püüa ja vabasta

09.04.2019 19:23
5
31
Paljud siinsed kalafännid naerdes kiruvad,et mu kirjutised ajavad ihu imelikuks.
No mis sa kuramus kostad,täna ise astusin korralikult sellesse  ämberisse. Pidev peen harva lume ja lörtsise vihma suurem sadu kuskil 16 ks lõppes ja isegi mitu korda näitas päikest. Ma ei pidand kodus kauem vastu,ladusin väga soliidse kaltsu peale ja tössa tössa samasse viiekate ette supelpontoonile jälle. Vahepeal ,kes mitmed korrad taadid siin varem soojaga istund, ikka korralikult söötnud,pontoonil korralikult peibutussööda puru oli maas. Karta on,nüüd seal pontooni ees selline rokk juba põhjal,et vist  jagub lausa Jaanipäävani
) A ,kes sulle paremini näitab,kus kala istub,abs keskel ja suurimas sügavas. .....sest just ainult seal paarike kosklaid ainult sukeldas ja kala otsis.Vee on korralikult kohvipruuniks peksnud - st ,et sulanud metsade ja rabade vesi on kah liikvel ja nüüd jõeni jõudnud.
Teadsin ju,et väljavaated sellise jahedaga on põhimõtteliselt kala tabamiseks nullilähedased - nii oligi selle tunni jooksul,mis sääl sitsisin.Oleks veel kauem olnud,külma ma ei peljand ja tugev tuul puudus,kuid taaskord lausa järjest tumedad pilved end kohale sebisid - taas sain korralikku peent vihma,hõredat laia lund ja lõpuks ohtralt sellist riisiteri meenutavad krobisevat rahetaolist ollust kaela. Mõistusehääl lausa karjus,et aeg on siit jeehat tõmmata - küll soojema ilmaga taas kuhugi tegudele !
11.04.2019 16:21
5
21
Teha pole miskit,ma ise ikke korralik lumehelbeke,ei pane enam mistahes ilmaga jõele. Kadund ka suur võime  järjepanu teha kala toiduks , aina enam ja enam  hakand püüa-vabasta tegema viimased ajad.
Eile tuttavaga alevis muljetasime,et kus tema ka käind.  Pold erilist edu  seal  Kasari jõgikonnas ei temal,ega ka mitmetel meiekandi  rünnakrühmadel. Ilma ei jäädud,kuid jaah,ikka kesine oli saagiga.See oli veel ju enne seda viimast külmaperioodi,nüüd piaks ikka asi nutune olema,kuni taas ilusamat sooja annab,kehtib ka meie kodujõe kohta

Eelmine aasta karifaanid mulle rääkisid ja see aasta taas seal allpool,kus Kurtna  vembutembukas ning Nõela sillast veel allapoole kuni Kiisani hauakates ja süvike servades tiriti kohalikku särge.Kuid milline ropp rahvas,mis pm 90 prossa koosnes  Kiisa-Vilivere suvila fedottidest ja nende mobiilsest reservist, väidetavalt Lasnogorskist saabunud
)
Vähe sellest,et sealtkandi jõgi roppu ronti  ja vettekukkund puid täis ja ilge kinnijäämine ning konksude-mõsside kadu,see haljavtshikute armee ei austa mitte mingitki kamraadlikust õngemeeste vahel. Pidid lausa selga ronima esimese rea meestele,nii,mis kole,pm panevad esimesed püüdjad karpi ja toetavad veel oma ridvad neile lausa õlale ! Makske või peale,mina küll sellistesse totratesse kohtadesse ei roni,ju siis nälg või ahnus vennikestel taevani.Meiekandis ikka minimaalselt jões ronti,puhastatud ja ikka kena  võrreldes alamjooksu kohtadega. Ootame aga siinkandis kah  kenamad ilmad ära ning läeme lõbusaste ja stressivabalt punasilmaga kohtumistele
)
15.04.2019 12:14
0
6
Käisin laupäeval kl 12 paiku viiekate juures, auditit tegemas, leidsi selle betooni ka üles, polnud seal kedagi kes võiks kalameest meenutada, tundus natuke nadi koht olevat, terve majarahvas hoiab su tegemistel silma peal.
Põrutasin sealt Lohule oma kinnistule, seal ikka mets ja võsa rähn toksis ka, aga  kala ei tonkanud mingi 2-3 tundi, nagu kaevus.
15.04.2019 16:38
4
17
No see jah selline laisa mehe koht - uksest kalale astuda ja taas kohe koju
Ega sa siin ainus pole ,et katsetamas käid,eile oli 1 noormeest supelpontoonil õhtupoole näha,täna taas 2 tk autoga tulid ja  enne lõunat mäeall käisid.Soojem aeg ära sinna üldse roni tatikaid,et jalaga segada, kargavad kasvõi ise konksuotsa sul ... nende ujumiskoht ju
)
Eile pääle lõunat oli võimalus jõele ronida,kuid juunior tuli miniga külla ,  siis ei tule mingeid kalaretki,lapsed ikka prioriteet - kaaluvad igasugused lõbud üle

Täna see - eest aga oli kõik  sobiv,et pisem tripp kuskil ära õngega teha. Plaan oli kuhugi tuletõrje alla,Haraka alla või Kaseka alla ronida,kuid vastik põhjatuul koos ebameeldiva lainega piki jõge tõmmas - pidi mingi muu koha otsima.Viimase peal  keel vestipääl sain Lõpuks Rohelise tn.  alla,kus Soansite saunakese juures supelsillake. Siia eriti tuul peale ei käind,vaid kohati tegi trikka.Paar korda mu nina ees pisikalade parveke lausa pinda ronis ja näitas,et miskit kalamoodi asja jões ikke on,kuid 2 tundi meeletut jamamist ei toond ainsatki võttu.Varesed kahekesi ja ka mingi sinikaelad vastaskalda servas meeletut luuret tegid,et kasvõi ühte konnagi ära raiuda ja alla nokkida - pole krt ju konna.Täna taas öösel oli nii külm,et kõik maa ja autod viiekate ees  täiega olid härmas. Pole enne sooja ööd mõtet särge keskelt suurimast sügavast välja  isegi oodata.Seda lausa ilmekalt aplad kosklad mulle näitasid,kus nad ainult sukeldasid . Nurrikese end. kodu ees käänakul süvikus. Hiljem,kui juba koju väntasin,siis nad olid Teemeistri all keskel suure sügava kohal ja vahetevahel siis sukeldati.Päike siras,selline kaiff aga vastikult külm ja salakaval kõledus,olin suure kaltsukubu all koju vastu tuult vändates puha läbi,T-särk juba seljas oli puha märg ! Krt selle kalaga,mõtlengi,millal taas kala külmast praadida,eks uued vabad päevad taas kuhugi reisima,hea meel,et saab jõekallastes vabadust tunda.
17.04.2019 17:57
3
16
Täna tegin ma lõpuks selle aasta parima skoori ära
)

Juba lõunast ,kui silmad avasin voodis,häirekell kolises,et täna vaba ja piab lõpuks jõele ronima.
A oligi juba ka aeg,igalpool kõik kalakas püüavad ja kribavad,ma nagu tohlakas,ei kala ega miskit. Aeg oli minulgi ronida operatiivavarustesse ja kuskile end kaldasse manööverdada - pole see Keilakas miskit shitem,kui mõni muu jõgi
Tean juba eelnevatestki aastatest,et kala kevadel pelgab  heledat päikest ja eriti just krdi kosklarajakaid,kelle eest enne pole kuskil peidukohta,kui juba suured rohud üles tõusevad.Sellest oli ka kohe selge,et panen Haageni sisenukka,kus 1 suur lepp juba mullu oli jõkke langend - oksad põhjamudas nigu vaiad ja kõik risu ja sodi nende taha kogund,mis oli siis kah juba kalade meelispeidukoht.
Natsa peibutussööta alla ja krdi krt,kus algas särjevõtt,pm vahel iga reis ja kala. A milline klibakas,lasteaed täiega.Panin püügirajale aina kütet  sööda näol juurde ja hakkas ka kalamoodi asja tulema.  Selgus,et just seal risuhunniku all massid istuvadki,sai vaglaamps puna-kollaka pisimõssiga selle serva juurde - mats,kohe keegi otsas.Vahepeal isegi 1 paraja supiahuna sain pinda,kuid natsa madistas ja pani jeehat,mõssi konksuke vaevu oli ülamokas.
Kõik kalad käisid täna käest läbi ja lasin tagasi,ant see krdi triibu ei taht kaldani tulla ja pages otsast. Milline elamus,vahepeal sain selle aasta esimese korraliku särjelabida,milline räige marjavats teisel ,oli tegu,et ta enne risuka alla pagemist pinda saada ja kaldas tere öelda
)
Tänase skoori üle ausõna ma ei saa häbi tunda. Lühidalt 3 tunni püügi ajaga käest käis läbi ligi 50 väiksemat särge nii 10-15 cm pikkusi. Kuid aja edenedes ja sööda lisades tuli juba ka see 1 ahun otsa rappima ja 13 keskmiksärge ja 7 suurt jurakat,neist peaaegu kõik olid marjakalad. Loomulikult siis päeva naelaks oli see selle aasta esimene labidamõõdus marjalastis särjemammi. Isakalad kõik alles olid siledad ja ilma helmeta,ju siis pulmadeni natuke veel aega.
Kell 17 ks juba sisikond karjus toidu järele,aeg oli koju vändata. Juba enne kodu viiekat vahin Mummukas koos tütrekesega Talli augu läänekaldas ja pm kirus häälega ja peaaegu kitkus oma juukseid poolkiilust peast. Suured särjeflotillid pinnalähedases vees lausa näha rohu kohal....soojendavad end rsk ...abs 0 võttu.Püüa ja vabasta hea teha,ei pea hiljem rookima kodus ja otsima,kellele saak ära kinkida - omal kah külmas veel natsa kala järel. Püük just oligi täna see asi,mis tegi rinna rõemsaks vanamehel.
17.04.2019 19:30
3
18
Enne jäi nagu kribamata,miks kalamehed enam viiekate ees supelpontoonil ei käi. Täna oli selline  kari noort supelsaksa seal kisamas ja jões summimas. Eeh,nagu suvi juba,kes pani peakat,kes poole kehani,kes lausa rinnuni sees

Kes enne Kohilas käind,siis nüüd raskusi  koha äratundmisega - kooli uus juurdeehitus valma - selle aasta sees juba möbleerimine ja sissekolimine sinna.
Kõige suurem miraakel hoopis see,et leiti vahend ,et see ropult kisav ja kraaksuv kohalik 6. õhulaevastik alevikesksest Kapa männikust eemale juhtida.Krt leiavad endile pesakohti küll,nüüd osa kooli juures jõekalda männikus,osa Tohisool,osa vene kiriku taga ,osa ka  lastepargis juba pesitsevad. Mingi noorte meeste linnupeletusfirma pani asjad paika,regulaarselt enne vareste munemist hakkasid männikus mingisuguste kummipiiludega iia-iiia häält tegema. Krt,kus must künnivares läks leili selle iia-iia peale,keerasid taevas ,nagu must mesilaspilv,kuid siis kabuhirmus jäeti  meie armas Kapa männik maha.Nüüd abs rahu alevi keskel .... ausõna,see pold   mingi loodusarmastus enam - pigem vareseterror,mis siin enne valitses !
18.04.2019 11:46
2
1
Juurikas, vaata, et sinu kalaõnne peale neptun ei vihastaks.
18.04.2019 14:49
2
11
Vihastab,siis vihastab,nii või naa,enne uut koju ei too,kui vana kala  eest söödud.Vähemalt ma pole ahnur,niisama vaid asjaarmastaja kes siin-seal ridvaga  tasapisi nahistab
Püüan vaid niipalju kala võtta,kui jaksan ära süüa või laiali jagada. Oligi osa kala naabrimuttidele kavas annetada,a ühel talvel soolikaid lõigati,see nüüd seent ega kala kah ei tarbi.....mingi püreesid taub näust vaid sisse . Teisele viimasel aal kuskil Saaremaa sugulased välja ilmund ja säält kala tarivad - mul pole pm kuhugi kala panna,igapäev kala ei söö - see on fakt....raske klapi lõpuks lööb ette.
Eile veel enne sulgemist Konsumisse õhtul,kohvivalgendi sai otsa. Kassa ees vene taadiga kohtasin,tema oligi mõne päeva eest Vetuka silla taga augul ja katsus seal särge.Pika pusimise peale 20 hinge - vaid keskmine ja pisem kala - suurtest pold haisugi. Mingi jorss oli kah veel tulnud,kuid see pole mitte essugi saand,kas oskamatus või ebaõnn,mina oska kommenteerida

Mummukas eile teatas,et mitu x Grossi ees kärestikus käind katsumas,mitte miskit - vesi pidi liig madal olema.
Kas ma ka täna jõele suurt neljapäeva veetma,veel ei tea - krt pelmeeni järele isutab.Kui soolikas täis teen otsuse - minna või mitte.
18.04.2019 19:47
2
10
Küll oli unekas pääle iad mautäit,kuid isu viimast viimasest vabast päävast enne mitut tööpäeva võtta sai ikkagi ülekaalu.
Ei läind täna uuesti samasse,kus eile risuhunniku ees püherdasin - tulin  tiira-taara mingi 30m ülesvoolu,kus kah mingi vanad pehkind kopralangetatud toomed vees ja selle kohal.
Taas pea 2m sügavuses söötsin teeraja ja algas ropp klibusärje ralli   nagu eilegi,tõsi tänane oli natsa klibakam ,puha lapseohtu .
Kuid pole hullu,püüa-vabasta  oli mõnus ajaviide ja vahetevahel kaunist keskmist ja isegi suurt särge petsin ära....uuh,taas niipalju oli kaunist marjalastis kala. Kella 15.30st kuni 18.30ni käis käest läbi peaaegu 40 klibakamat ja väiksemat särge ja 14 keskmik ning 6 jummala  marjalastis suurt särjemammat. Kauemaks enam ei raatsind jääda,juba 18 st võtt krdi harvaks jäi,selle eest aga eriti suur ja kaunis marjakala hakkas võtma. Olin ju ilma tuhhavaikata, kõledus vägise tahtis juba nõrga iilitise põhjatuulega vargsi nahavahele ronida. Eile oli veel püük rahulik,kuid täna juba oli korralikult sääske. Nii nagu korraks tuulevaikus,kohe tulid mu ümber inisema nagu mingi internatsid - mõned isegi lõin maha
Peeglist äsja kiikasin,süda on rahul ja nägu rõõsa - vot,mis tähendab kalapüük,värske õhk ja oskus  jõekaldas kaiffi taga ajada
)
19.04.2019 19:49
1
6
Eeh,natsa töölt 3. korruselt ahastades vaatasin - keegi pika madjakaga vehib vene kiriku kõrge mäe all...mina siin tööl - vähemalt täna 2x palk

Semuga päeval moblas muljetasime,oli kuskil Tuudil (pole ma elus sääl käind)-tal meresärje norm see aasta täis....vaid vimmale kuhugi pidi minema lähiaeg.
19.04.2019 21:26
0
3
Sai ka täna päeval keilajõel käidud tõuku ja puruvana leotamas Metsanurmes aga ei üht võttu ei saanud! Ei tea mis jama on see kevad nagu esimest korda kalal...pole kätki valgeks saanud!
20.04.2019 09:49
0
0
Tere. Oskab keegi nõu anda ja infot jagada Keila-Joa kalakohtadest.
Palun oota