Otsi

Keila Jõgi vol 105. 2019

1
2
3
4
5
04.10.2019 08:54
19
Niih,eile hommik ilm sajuta ja ahvatlus tuli korra taas Lohule kuhugi haavikute alla viimast punapuravikku luurama minna. Mõne ajaga sai natsa vist viimaseid maitsvaid tegelasi - mingi  tugev kastmejagu. Enam nad tõsiküll punapuravikud pole,kübar pole enam selline erkpunane või oranshikas,nüüd tagasihoidlik hele kuni tumepruun värv .Korra ka metsaservas kulgesin,kus alati saand võikaid ja kuusekaid,kuid siin pold abs midagi enam metsa all,nii jahe kah,ju siis tänavu enam ei tulegi. Küll tuli kole ja kõle külm tuul kuskilt idast,lume lõhn oli lausa õhus,koju saabumiseks  rattaleistangi hoidvad käed olid lillaka varjundi  võtnud ja krdi kanged ja kohmas.
Eilne meeleheitlik  Vilivere padrikutes järelnoppimine tõi salve 4,5 l  kena soolaseent......ka seal pold abs enam kuskil uut tõusvat seent näha,vist hooaja lõpp.
Õhtust seanssi jõele tõesti pold isu teha,kuigi juba uued lõbusad vaglasellid külmas karbis   vingerdavad. Tegin köögis paremaid söögipalu ja vaba õhtut nautisin sooja radika najal sitsides.
09.10.2019 20:21
17
Täna küll tõsiselt hämar ja masendav oli kogu see ilmaelu. Korra tekkis ka mõte,et panen metsa,kuid reaalsusse kohe maandusin.Milleks rohkem seent,kui isegi miskit veel leiaks - aitab mulle talveks küll.
Kohe plaan,et lähen korra  käin ka kokukakohas,et proovin särjerahva koostöövalmidust. Kui külmakirstu kaant paotasin,ikka see oli silmini,ometi nii püüan ruumi teha kala jauks
) Ei ole enam kätes,lõugades ja maus seda jaksu,mis veel aastakest 10 kasvõi tagasi  oli
Kui teinekord isu,lähen teen kuskil püüa-vabasta,täna liiga masendav ja tatine oli,pold õiget püükimineku fiilingut

Peagi aeg oleks libedat minna katsuma,kuid ausõna on seisukoht,mida neid juntsusi taga ajada,nagunii viskan tagasi - alammõõt ju nüüd 40 cn-ne igalpool kaela määritud.Meie jões suuremat nn. mõõdukala vääga vähe või lihtsalt pole, siin ei ole ju mingi mereühenduse jõgi,kuhu suur loom merest sisse ronib.Kui mõned suuremaks juba sirguvad regulaarselt saarmapopulatsioon mitme aasta tsüklitega käib üle - 1. asjana panevad just lutsu ja vähi persse,siis alles muu suurem kala. Kui jõgi tühjaks nositud ,kaovad mujale toidurikkamatesse kohtadesse,et taas mõne aasta pärast siia naasta (tänavu nad siia jälle naasesidki).A pole hullu,teinekord isutab,ikka kas särge või lutsu lähen passima,vähemalt mingi tegevuski ,mis töölkäimise vahele jääb.
12.10.2019 11:21
7
Lähen passin ka lutsu mõni õhtu, kohaliku kala jaoks aeg paras juba.
14.10.2019 21:03
11
Kahju,vahepeal sellised soojad-kaunid päävad olid ja mina nagu sigaduse seaduse järgi aina tööl.
Täna suured plaanid kuhugi olid rünnata,selline vesi aina langes alla,õhtupoole tõsiküll asi natsa paranes.Mis ikka,piinasin  köögis pliiti ja niisama hea uinaku päeval veel tegin. Kuid õhtuks juba vaatan,sadu minimaalne,selline igatsus oli hinges, et suurematele operatiivavarustele söösta ja see aasta 1. kord reaalselt ka libedat minna ootama.
Nii ma siis suure kaltsukubu all  sammusingi  juba enne 19 lähedale ,kus vee all see suur kivivall paberivabriku majade taga. Kogu see 2 tundi,mis seal passisin, minu võimas nr 3 ja 4 poolakate ühendamps puutumata jäigi - isegi kiisk kuskilt ei tuld ussiotsi retsima.On aga enne mind juba siin kaldas tallatud,põhjaõnge toikad ,selline mudaks tambitud rada kaldas.Sitsisin natsa kalda eendi serva varjus,seljataga võimas mehekõrgune pilliroo ja kuivand põdrakanepi padrik,kõleda põhjatuule eest kenasti sai varju,mõnus soe olemine lühidalt.Ainus häiriv  tegur,et vahetevahel viskas peent vihma kaela ja abs mingisuguseid kontakte veealt lausa keskelt suurimast sügavusest polnud. Korra oli ka helgem hetk,pilvkattes tekkisid augud, kuskilt Urge bensiinijaama suunast selline hele ja suur kuu oma molu pistis välja. Tekkis nigu suur ja lai hele tee vepinnas kuhugi oodatud kommunismi suunas,kuid peagi augud kadusid,kuu peitus ja taas pime ning kõle.....ja taas hakkasid hajusad peene vihma sajud.Hing on rõõmus,et kala ei saand,et soe suur kuum  must tseiloni tee piimaga nina ees aurab ja saab kalakasse kirjutada,ei saa kirjutamata hakkama,tahaks suhelda.
15.10.2019 08:54
6
Käisin ka pühap. õhtul, selge taevas ja täiskuu, pikalt ei viitsinud lolli mängida. Null muidugi. Vett on ka meeter puudu veel. Või vähemasti pool meetrit. Voolu igaljuhul ei olnud.
15.10.2019 18:40
18
Vahi tonti,sellised on siis lõbustused Juurika moodi. Ometi üle aegade mul vaba ja ilm kah selline,et tee või10 kükki

Panin seda õndsat pääva pääle head lõunasööki  taas Lohu poole teostama,mingi õrn lootus oli,et vahest leiab metsa all mõne võiseene,vahest isegi mõni kuuseriisikas kuskil  veel konutab.Perset roosi - pold miskit kuskil,isegi viimased sitaseened puha pruunid ja lössi vajund. Imede ime,kuid koju tõin 4 keskmist punapuravikku kaasa,punase värvusega enam pole neil tegu - kübarad puha juba olid pruunid  ja langend lehtede vahele end peitsid.....kotkasilma eest end ikka naljalt ei peida. Mmmmm.....millise roa kodus estiks tegin,keedukardula ja sibulaga läbipraetud - igavene kaiff
)

A see pold veel kõik,kaunis oktoobripäike lõbusaste naeratas väljas,nüüd peksin vagla tasku,muu koli kah ligi ja vähese väntamise pääle maandusin Kase tn. augu idakaldas,just seal augu ülemise otsa sisemise keeru taga,kus  natsa peavoolust eemal vähe vaiksem nukatagune.Juba esimeste söödapallikeste järel  mingi 2m sügavusel püügirajal mõned harvad võtud,siis vist kohalik mikroautoriteet ise korra jäi vaglaampsule otsa - mingi 20 cm hauenolk
Tirisin selle vibraatori pinda ja ise end lahti rapsis ja sügavusse uuesti kadus .Jõelt täna kala ainukestki elumärki kuskilt ei näidand,see aeg 14-16.30 püügiajaga käest käis läbi 5 väiksemat ja 4 kena keskmiksärge - see krd hauenaga kah ,a pinnas lasin tal end lahti rabeleda.Mõtlesin,et hanega juba valma,kuid 2 väiksemat kägisevat seltskonda ikka veel pani lehvitades mu püügisoleku ajal lõuna poole.Peale 16 et pold enam mitte mingisugust võttu - sööda või ära sööda,varsti end siis koju sättisingi. Ise nii tänulik,et üle pika aja ka kena ilm mu puhkepäeva peale sattus,muidu aina tööl kena ilma nautisin.

18.10.2019 14:34
20
Jaa,täna taas selline lohvikas,Andsin pea kõik oma jõu ja energia Vilivere seenemetsale.Mida ma siis vastutasuks sain - mingi viimased juhuslikud piimaga riisikad ja kõik kohad olid paksult põdrakärbest täis,isegi dusshi all veel kehal ringi siplesid
)Tänane saak pääle keetu vaevu isegi 1 liitrit annab välja,mis soolamiseks.Seen abs  viimane,mõnede vahe lausa mitukümmend meetrit - kindel hooaja lõpp,isegi issanda ime enam ei päästa
Nüüd jah kraavide põhja metsas vesi ilmund,kuid hilja juba sõbrad,seda vett oleks suvel seene jauks vaja olnud - siis pold sadu ega essugi.Tänagi veel kestis haneseltskondade lõunassepagemine.Metsa all vaid tihased seltskondadena tegid satikaotsinguid kuuseokste vahel siutsudes ja pasknäärid kaugemal kisklesid omavahel millegi üle.Küll oli Vilivere suvilatepoolne ots metsa all ära trambitud,lausa mustjad ja mudased rajad juba.
Hommikul Grossi poes toitu kogusin ja tuttava vene poisiga sain  saalis kokku.Oli alles hiljuti Pedroski augul spinnaga käind - kotti väidetavalt 2 kobedat (normalnõje) hauepätti. Al. tänasest seenerinne sulgub,edaspidi kõik jõud paiskan jõel kalarindele.
21.10.2019 16:57
17
No nii,ei last tänast vaba pääva aiataha minna.Ilge kaltsujubu all väntasin üle pika aja Rohelise tn. otsa ja hr Soansi saunakese juures supelsillal sitsisin. Vesi pääle sadusid juba kena kohvevärvi,kala enam ei tohiks karta,iseasi jh,kauaks seda sooja veel antakse.Krt jahe on vesi juba küll,käsi vees peibutussööda rokast pestes võttis ikka käed kangeks ja punetama.
Juba veidi söötmise järel mingi  üle 2m sügavuselt rajalt sai masina käima - mingi 10 kond väiksemat ja 1 keskmiksärg käisid käest läbi ja sulpsasid tagasi edasi kosuma.Siis mats ja mitte mingit võttu rohkem,mitmed korrad keegi jätis sügaval nii keeras,et isegi viitjad lausa pinda laialli tõusid ja põgenesid igas suunas.
Vahepeal nii kena päike isegi end näitas - a sooja ja pauerit krdil küll enam pole,ei teind enam põsele pai.Vastaskalda võpsikus ilge kari oli prägisevat hallrästast - pidasid laia ja häälekat mokalaata. Siis mu seljatagant madalas linnukull sinna viuh üle jõe ja kogu see kädin kadus - saabus täielik haudvaikus.Puud ju juba abs raagus,peidukohti enam pole,istusidki tummalt leppade ladvaokstes ja vaatasid,mis kull teeb,see hoopis pani Tohisoo mõisa pargi poole. Kohalikud mõned harakad panid karjas ta peale kädisema ja see seltskond sugugi kullile ei meeldind.
Äng tuli hinge,kluutades 10 pealine luigejõuk madalal lennates pani  mu lähedal lõuna poole - pääle neid tõesti head ilma pole oodata.
Vahetasin kohta,kokukakohas  ligi tunni sitsisin,sööda  või ära sööda - siit enam mitte ainukest võttu. Vastaskaldas Visnapuude supelsillast allpool taas hauerajakas võimsa sumaka viskas ja keegi nahka pandi.Just selline koht,mis rohupadriku ja suure sügavuse vahel.....kaua veel keeris pinnas  ja suur mullikogum seisis.Võidki särge ootama jääda,kui sellised kaabakad su püügikoha läheduses laiavad.Mu püük täna 2,5 tunniga piirneski,rattaga Roheliseni vändates kaltskihi all selg ja T-särk märjaks läksid,. Riie oli küll ilmale vastav,a alumised riided märjad ja külm ronis ikkagi nahavahele - tegingi siis tänaseks lõpu. Küll ma teinekord taas kuhugi ridvaga,kui ilm selline enam - vähem püsib
)
23.10.2019 15:36
17
Tänane kilone tegelane. Oli endal poolenisti 150g särje ära seedinud. Oli paar võtu veel mida ei suutnud ära haakida,päev korras 

23.10.2019 18:10
2
Kus selline ilus koht kas Kiisal !
25.10.2019 19:14
13
Mis siis ikka,oma arvuti kalakasse sisse ei lase,ootan lapsi üle lahe  koju,et selle kalaka vabastaks - pidi olema ebaturvaline...ise ma neid asju ei jaga. Istun kurvalt tööjuures ja toksin siit uudiseid sisse,kirjutada ju tahaks.
Paari pääva eest kohalikus Konsumi juures sain sõber Tiiduga kokku,raporteeris,et mitu raksu Pedroski augul õngel old - ropp juraka särje saak. Teada värk,et nüüdseks kõik kala kogunend talvitusaukudesse või tiirleb nende talvituskohtade lähedal keskel väga suures sügavuses. Sellised supperkohad on veel  Suiaka all , Meremeeste baari augu ümbrus,Lordi augu ja Kabeli augu rajoon...alevivahel kah paar auku - kõike ette lugema ei hakka . Ise eriti selle uudise peale märjaks ei läind,norm külmas täis - varemad aastad ma seal isegi enne jääd võimsaid loomi ja saake tirind.
Õhtu oli klaar,soe peaaegu tuuletu ja kobedalt pime. Ladusin taas poolakad tasku lamp  peas ja valguspulk ridvatipus tööle ja kunagise suure sõbra Siilionu nim. kivi juurde libedat passima. Ligi 2 tundi ümbervisetega,selle aja jooksul kiisad natsa usside otsi kärpisid,lutsust  mitte mingisugusest pold haisugi. Ikka kestis hanebandede ülelend peakohal pimeduses,tiavad rsk isegi pimedas,kus lõuna on

Eile päävaks paar tundi võtsin ja Haagenis  söötsin ning sitsisin - selle ajaga vaid 1 väike särg ja tikutopsi pikkune kiisajunn. Kiisk raip nii naljakalt võttis,et ma osand oodatagi,ujuk peatus,nagu kuskil rohu taga,ei uppund - kiisk jh krdi kavalpea
Jõgi siin vesiveski tammi esises lai,kus sa seda särge tabad,kaugel keskel suurima sügava kohal mitmed lupsakud, Ei need enam enne kevadet sealt sügavusest kalda juurde madalamasse välja roni
) Niipalju siis lõbustusi oligi selle 12-14 vahelise aja sees - ise täiega rahul,kena ilm ja kalata ju ei jäänd.
02.11.2019 07:40
13
Vahepeal 2 vaba pääva tormi ja vihma pärast aiataha läind. Kalakasse kodus ikka sisse ei saa,pidi mingi isepäise ruuteri viga olema,eks koolis tööl loen ja kirjutan.Kummaline,et vaid kalaka lehte blokeerib,kõik muu toimib nigu kellavärk.Eilegi oli vaba,nii sobiv oleks olnud minna kuskil sügavuses särjele püüa-vabasta teha,a aitasin pikalt suuremat lapselast,teeb kooli jauks tuletõrjest suurt uurimustööd - peab 11 lehte vähemalt pikk olema. 
Vahepeal külmast tegin igavese potsaka tuulehaugi pannil söömiskõlbulikuks,nii  olin täis - rsk 3 päävaks söömist jagus,lausa küllastus juba. Milliseid ponnistusi tegin,et kalastaja kalendrit saada ja määrisin vajalikke isikuid. Toodi Raplast kalastaffipoest. Miks meile alevisse sidesse ja R - kiuskisse ei tule,minu jauks müstika - milleks selliseid asutusi siis üldse vaja. Vahest kalendritegijad hoopis äpud,et siia alevisse neid müüki ei saada - krt seda tiab. Hiljuti tuttava ammuse püügikaaslase vene mehega sain kooli juures kokku,see 1 pääv oli ülespoole Juudi silda käänakal Sermuste supelsillal ja suurest sügavas ohtra sissesöödugat ligi 20 särjehinge,,,nagu sööta mingi aeg ei visand,kohe ka võtt peaaegu kadus. Ma  eriti oska saaki kommenteerida,ta iga vanuserühma punasilma siiani mu nähes kotti toppind
Kui uus ndl,kui mul vabad päävad ja ilma veel on,eks ikka katsun minna  kätt kuhugi proovima,mis sest,et kala tglt üldse koju vaja pole
03.11.2019 14:11
14
Nagu öeldakse,et kes hommikuti kalal käib see asjatult ei longi. Väiksema purika andsin sõbrale,kuna ta pole veel elus haugi maitsta saanud
Oli üks alamõõdus haugitatt veel mis sai vette tagasi lennutatud. 1 haugi võtt oli veel,mida liiga vara haakida üritasin. Pärast õhtupoole tuli ka kenaid ahvenaid microjigiga. Korras päev
03.11.2019 19:09
2
Vägev ! Kui saladus pole kas Kurtna või Üksnurme kandis .
03.11.2019 19:49
5
Pole saladus midagi,Keilast. Selja taga kraav mis voolab tõllaauku. 
06.11.2019 19:10
14
Nadi ja kõleda tuulega,nagu see üleeilne õhtu oli,ikka ronisin hasardist  kooli juurde libedat ootama.Rsk,selline tige ja tugev tuul vene kiriku suunast peaaegu näkku,kuhugi peitu kah pole pugeda. Iga viimne põõsaski juba abs raagus - puhub sust sääl kaldas kasvõi viimase eluraasu välja.Mega amps poolakat käis mitmes kohas põhjakividel ootel,kuid vaid mõned kiisad  natsa kamakast eraldi väljaulatuvaid osi kärpisid.Krt teab,vahest ka olid mõned väiksemad särje või ahunanoorukid.....näe sinna pimedas täpselt vee alla. See 2 tundi mul maksimumiks jäigi,kalts oli seljas muljetavaldav,kuid tuul täiega tõmmas tati lippama,mõnust ja kaifist kaldas asi kiskus juba vääga kaugele.Libe taas jäi tabamata ja ega polegi sellest hing haige - nagunii neid koju kaasa poleks toond.A rahul olin küll,sai ikke vaba pääva õhtupimedus ära proovitud.
Eilegi vaba,kuid päeval kuhugi õngele ronida kohe kukkus ära,krt viiekate vahel selline külm tuul puhus,vaata - puhub proted suust minema
Igal pool keerles praht ja lehemeri,a selline see kõle sügis ju ongi. Ole mees ja mine püüa kuskil lagedas kaldal ridvale  sügavusest kavalpäid,ega ei lähe küll,viib ridva kääst ja su enda sinna kähku ära kustutab
Ootame siis juba vaiksemat ilma,kui vahepeal lausa talv ise kaela ei karga ja pole isu talvekorterisse radika taga pugeda
07.11.2019 16:28
4
Sai päeval korra jõeääres käidud lanti pildumas. Ütleme nii,et ahvenaid tuli kenasti kohe. Niuksed 150-200 grammised isendid. Kuna otseselt kala isu polnud siis läksid tagasi vette. Microjigi töötab.
07.11.2019 16:31
7
Ahjaa. Eile hommikul sai ka käidud,aga siis oli asi kesisem. Hommikul haug täis streikis.Püüdsin siis elussöödaga. Käisin lõuna paiku uuesti havi noolimas,aga siis landiga ja ühe väikse pulkhamba sain mis kohe tagasi kosuma läks. Vähemalt käe sai valgeks. Ilmad praegu küll tiba jahedad. Loodan,et kui vähekenegi soojemaks läheb siis hakkab kala jälle korralikult sööma. 
09.11.2019 13:29
16
Kena päev sai veetetud jõeääres. See 2kg haug rändas kotti ja õhtul rändab pannile. 1 haug läks veel otsast ära ka.
09.11.2019 16:37
8
Kena kohe kalapilte vaatata!!!
09.11.2019 18:55
7
Kurb,eile just päev,mis vaba ja ilm lausa sobiv õngepüügi jauks. Kuid mul just mitu asjaajamist alevis ja tähtsad külalised tulid.....eks jõeleronimine taas uute vabade päävadeni viibib.
Noorele Robinile omaltpoolt kiidusõnad,ikka õige kalakütt peale sirgumas
) Nüüd siis püüame mardirajakatest end lahti võidelda
11.11.2019 15:23
6
Igasugu asju ees,et kala kollitama ei saaks minna. Vahin külmas vaglapoiste karpi,enamus juba nukud,püügikõlbulikke natukene järel. Uusi ostma ei lähe,kohe - kohe hakkan talveuneks valmistuma - radika taga ammu juba soe seinapragu ootel

Mis ikka,valget aega nii vähe juba,et paar kulbitäit saad habida ja juba suur hämar käes.Ladusin endale võika kaltsu peale ja sammusin taas kivivalli juurde,et katsuda kätt. Täna oli kaasas 6 meetrine hiinlane,sobis supper kaugemal suures sügavas vaglaleotuseks.Kella 12.30 st kuni 14.00 ni,mis seal jebisin,sain vaid 1 pisisärje võttu üle 2m sügavast söödetud rajalt,seegi natsa veepinnast kõrgemalt tagasi kukkus.Vesi raskelt üleval,kaldast kaugemal ikka vool muljetavaldav,kuid vaatamata tihedale lainele jõe veepinnas loodetuule poolt, ikkagi kaugel keskel mitmed kenad laksud suurima 3-4 m sügavuse kohal näidati mulle ära. .Eeh nahh,minu ujukist sinnani veel  10 metrat jäi ja pold mõtet kaugelt koukidagi - ujuki täppisantenni enam ei näe ja keskel ika mega vool juba.igasuguse peibutussööda kohe kuhugi tassib vooluga mööda galaktikat momentaalselt laiali. Ja ega kala kah pold koju vaja,retk sai spetsiaalselt vaid elamuste kogumiseks ette võetud ,täna pold koht sobiv novembri jauks,sellest  ka  kesine kahjuks
) Kala ammu keskel vahib kõige suuremas sügavuses,proovi siin paberivabriku tammiesise paisutatud laias jões teda täpselt tabada
No oli aga nüüdseks raskelt siin kallast mutta sõtkutud,lutsuootajate toikaid reas ja sodi maha loobitud - nii juba kallas meenutab pilti, nagu seal vana silla juures Kasaril
)
Kas õhtupimeduses kuhugi libedaootusele veel läen,on siiani lahtine. Nagunii kui saaki isegi tuleb,pole teda kuhugi panna.Eile lapsed mulle sellise lookas supperroogadega laua tegid,et siiani hing mul veel paelaga kaelas
11.11.2019 16:56
4
Oli täitsa nitsevo päevakene täna. Alguses sain kraavist oma elussöödad (särjed ca 150-250g) kätte. Krt kus seal kraavis ahvenad täna maimu taga ajasid. Joppenpuhh rsk,keerasid ikka oma 20 korda kindlalt selle aja sees kui ma seal püütsin,ja ussist ei teinud elajad välja,ainult maimu tahavad. Nu selge siis, ämber pihku ja matk allapoole jõeäärde haugi otsima. Ütleme nii,et päris nulli ikka ei jäänud. Ühe väikse junni sain ikka otsa oma särjele,aga lahkus pm niipea kui pinda sain raisa. Ahh,pole hullu. Mul pold nkn koju kala vaja ja ausalt öeldes oligi algul kohe plaan puhas c&r päev teha. Nüüd mul särgi parajalt,et lutsule minna. Eks näis kas viitsin nüüd õhtul minna või ei.
12.11.2019 12:56
3
Võin öelda,et sai eile õhtul tunnike paar lutsul käidud,aga ühtegi võttu ei saanud. Püütsin siis ööussi ja särjetükki võileivaga. Vool oli küll parajalt kiire ja paska ujus ka mõnuga,ikka mitmeid kordi sain tonkat puhastada.
12.11.2019 13:23
3
Ei võta vist luts praegu keilajões ma ka siin metsanurmes mõned päevad tagasi proovisin ei midagi!!
12.11.2019 15:43
3
Keila lutsupopulatsioonil on mingi häire juba mõnda aega.
12.11.2019 18:57
5
Eeh,noor sõber,asi lihtsalt jopedes,kes siin alevis isegi 15 cm konnad kotti panevad ja saaremis - see lohh just ilma soomuseta kala 1. järjelorras lohmib sisse,pärast juba ülejäänud.Sellest ka see lutsust peaaaegu tühi jõgi meiekandis .
13.11.2019 10:44
7
Raske uskuda, et kohalikud joped kümneid kilomeetreid jõge tühjaks sikutanud, ma ikka eri kohtades püüan mitte ainult Kohilas. Pooled kohad ikka päris looduses, kus üliharva kedagi teist püüdmas kohtab. Saarmas jah võib mingi põhjus olla, kuid ka raske uskuda, et kõik tühjaks söönud. Pirital ka olukord oluliselt halvenenud.
13.11.2019 16:24
4
Suviti on luts saarmale kerge saak - istub seal oma kivi all ja kui kivi piisavalt kerge, pole lutsul pääsu. Nii suurt jõge tühjaks saarmas süüa küll ei jõua.
13.11.2019 22:15
3
Ma saarma söömisi olen harva näinud ja vilksamisi aga minki tegutsemist saab päris pikalt jälgida ja mink käib vees 30 sekundiga ära ja näpupikkune luts on hambus ja nii 4-5 korda järjest ja see vaid üks söögikord ja saarmast on see rott oluliselt väiksem. Saarmas sööb iga päev ja arvan, et oluliselt harvendab kalavarusi ja edasi nihkub samuti piki jõge, sest ilmselt kui rohkem peab vaeva nägema söögi pärast, siis liigubki edasi ja toitub seal, kus lihtsam. Selleks, et midagi põhjendatut öelda oleks vaja teada palju lutsu jões on, mis osa ta saarma menüüst on ja palju see rott süüa jõuab.
13.11.2019 22:37
2
On see kindel et to näpupikkune oli luts, mitte võldas, trulling või hink.
14.11.2019 03:49
4
minki ise pisike aga juhtunud nägema kus sellise kilo ligi lutsu kaldale maha jätab kui teda ehmatasin. Julgen arvat, et ega neile jahimeeste poolt ka erilist survet enam ei ole sest kes see tänapäeval veel naha pärast seda looma püüab.
14.11.2019 09:36
5
Täiskasvand saarmas pidi vist ligikaudu 1.5 kg toitu ööpäevas tarvitama. Pesakonnas neid kuni 6 isegi. Nìi ,et arvestatav kogus ikkagi iga päev.
15.11.2019 14:56
4
Saarmast küttida ei tohi, aga jahi käigus neid aegajalt surma ikka saab, sest mõni leiab otsa kopra raudades ja mõni lastakse maha, sest kaugelt tundus kobras.
15.11.2019 19:50
4
Võiks rohkem juhtuda!!!
1
2
3
4
5
Palun oota