Otsi

Keila Jõgi vol 105.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
27.10.2020 14:08
19
Nu nääd siis,täna vaba - nii oli kahju seda aiataha niisama minna lasta.Ladusin kena kaltsu pääle ja rattale ning plaan taas sinna Rohelise tn otsa oli maanduda.Vaevu sinnani võimsa kaltsuga vastu tugevat edelatuult jaksasin vändata,krt pesud seljas juba puha said niiskeks.Kohapeal piki kogu jõge nii tuulas korralikku lainet andes,et mitte keegi loogiliselt mõtlev poleks siia püüki jäänd. See tuul su peagi enda sinna supelsillale oleks ära kustutand.Tulin nina norgus allavoolu tagasi,istusin Kase tn august ülalpool maha,siin veidi oli tuule eest varjus ja kohati  väiksemad tuulevahelised ajad isegi jõgi sile.Esimene tund ilm puha talutav,selle ajaga üle 2m sügavusest ohtra söötmisega meelitasin kaldasse 1 keskmik ja  1 suure  särjemamma - mõlemad marjalastis.Viskasin nad edasi jõkke kosuma,koju kala plaanis pold viia,lõbuks täna ju püüdsin.Teise tunni juba selline tihe seenevihm valitses,kala abs suu kinni pani. Kase augu keskelt vaid mõned arglikud lupsakud,kogu moos.A olin õnnelik,ei jäänd ju nullitama see paar kena tabatud särjemammit 11-13 ni oli kah asi,ilma ikka täiega ära koerastas.Kodutee oli kaiff,tuul selja tagant. VaatanTeemeistri purksiputka  juures muruväljal mitmes kohas kenad noored tindikud. No ei isutand korjama,just sellistes kohtades  seened,kus penid alati postide juures jalga tõstavad - lase siis kasvavad edasi

Mis parata,moment kell 14 ja õues nii hämar nigu solgiaugus - vahetevahel tihe seenevihm alla viskub.Sellised need pimedad ajad ongi - eemaletõukavad
29.10.2020 21:06
19
Ahah,oli supperilm ja mul vaba kah - paneme siis kõik ausalt kirja,nagu toimus

Nii isutas  kuhugi pääval särjele ronida,kuid köögis  oli mässamine ees - eks see särjejämm vist homseks jääb,kui ilma ära ei keera.Tütre perele mixisin  portsu kotlette,endale kartulit ja 3 panni värsket praeräime - söö end emaseks,oli aga maitsev. Niih,kell 18 ratas keldrist välja ja rsk tuli ees enam ei põle.Krdi reo,plaanisin täna minna kuhugi Haagenisse ja libedale poolaka ja särjeliha ampsu tahtsin pakkuda.Viskasin ratta keldrisse,ees tuli laiali,1 juhe lahti tinutusest korrodeerunud ja  plastjupats kah praoga,mis kogu mängu koos hoidis. Esime võimalus kohe pinsist,tuleb uus lamp ette osta.Ime ,et see vanagi niipalju aastaid mind teenis - vuhvel,nigu ta oli
Mõni minut 18 läbi vantsisin  vabriku majade taha kohe veealuse kivivalli ette,peagi heleroheline jaaniuss ridvatipult hakkas noogutama,toikal ritv taaruma nigu sopajoodik ja kelluke viskas mulle mitu tilinat. Lutsuootajale on see nii kena muusika - laulupeo laulud isegi sellega võrreldes täiega huinjaa. Haagin ja tirisin 4 m kaugusele ninaette ca 25 cm nooruki,siis lasi ampsu suust lahti ja kadus sügavamasse vette tagasi.Tavalised püügikohad juba 20 cm vee all,kaugemalt kõrgema kalda päält opereerisin ja  vägesid juhatasin. Veel mitu haakimist ja vonklev saak kaldarohtudeni,kõik lasid ampsu enne kaldassejõudmist lahti. Vaat siis,kui vajalik on suur amps,et klibuluts ei tuleks  ja endale kõike suures apluses,nagu nad kõik on, alla  ei neelaks.Vahepääl 2 Natu hävitajat kuskil suures kõrguses üle Kohila pimedas kärinal  idapoole,eks vist läksid Volodjat heidutama
Mul aga 19.00 selle aasta esimene korralik võtt - ritv sügavasse looka,kella hirmus ahastav kilin,haagin...
Rsk kena vonklev ja suur asi taga,oli aga raske kruttida kaldani. Niih,minu ees siis see aasta esimene kena, isegi üle mõõdu lutsumamma. Oli reo ikka ilus,kõhu all natsa valkjas ja kollakas,küljed lapilised,roheka ja pruuni laiguga - nigu separatist laiguline.Käe ümber lõpuste panin,kiskusin pikaks - mingi 45 cm julgelt. Viskas kohe saba koos vaba kehaga nigu buamadu mulle ümber tuhhavaika varruka,lima jne
Lasin mamma jõkke tagasi,mul kala ju vaja pole,püüginaudinguks  nüüd jõele  käin.Kuskil 19.30 pilved rebenesid pooleks,selline hele täiskuu volksas välja,valge kaldas,hakka või lehte lugema.Nüüd pold enam minngisugust noksakat,noogutust ega võttu- aeg koju oli naasta. Ma siis 20 st koju - polnud ju paha üritus - 4 väiksemat junni tuli kaldani,siis lasid liigsuure ampsu suust lahti. Käevahel aga käis see aasta 1. kena isegi üle mõõdu lutsumammi - mis sa hing enamat veel soovid
)
30.10.2020 15:55
15
Ega tänagi risti ette löönud,kuidas sa saad vaba pääv mitte jõele natukeseks minna. Vähekeseks ajaks julgelt võis minna,ilm kah täna täiega sobilik.Tütre pere tegi suurema pannkoogitellimuse,eks õhtupoole teen neile

Täna siis 12-14 olin taas Kase tn augu ees  juba enne söödetud kohas.  Veel sööt alla ja peagi mõned võtud suurte vahedega.Krdi kahtlane see üliniru võtt tundus,peagi nägin selle  kaabaka ära.Minust allpool mingi 15m kaugusel jurakas keerisega sumakas,krdi haueraibe oli kalade talvitusaugu ja minu püügikoha vahele rajand oma kontroll läbilaskepunkti
( A juba püük oli ekstreem,kaldad puha juba vee all,vool erikiireks muutund. Sööta  kaugemale ülespoole tuli saata,et just õiges kohas põhjani jõuaks.Mul kummikud kena villase sokiga kuni 2 tundi vastu vees hoida pidasid ,siis hakkasid varbullad juba külmetama.Nüüd oleks paras sellist vaiksema vooluga nukatagust kohta otsida,kala on näljas ja aplalt enne külma püüab veel viimasest väest toituda.Mul aga savi,pold eesmärk suur saak,niisama taas püügiga vallatlesin. Vastaskaldas,kus Matu heleroheline paat vahtratesse aheldatud,paadi ääre alt jurakas afonja lendas välja ja võimsa pauguga pinnas laksu viskas - teadagi,keda uimastati ja hiljem alla õgiti
Tuul kagusse keerand,kogu aeg õhk Salutaguse pärmilebra haisust oli paks,paningi koju. Kuni keegi seda haugi siit naabrusest välja ei kougi,pole siin suuremale kalasaagile väljavaateid

Täna siis käest käisid läbi 1 väiksem,2 keskmikku ja 1 eri suur särjeloom - napilt austavast labidamõõdu näitajast - 30 cm st jäi puudu,kena marjakala ....jäin seiklusega taas rahule !
04.11.2020 20:47
9
Eelmised 2 vaba päeva ma jõeni ei jõudnudki.Pühap. just enne lutsuretkele sättimist juunior kõllas,tuli külla.A esmasp. päeval nii tuulas,laine korralik piki jõge,ausalt ei kiskund seiklustele. Mine ja otsi suurest sügavast see särg üles

Täna ikka suures hämaras juba kalts pääle ja reipalt pimedusse.Panin rohelisel venelasel vändates  lähedale Teemeistri supelpontooni peale.Ligi 2 tundi,mis seal sitsisin,pold ainsatki lutsunoogutust . Lõpuks konksul mu viimased poolaka otsad pooled olid maha näritud,särjeliha amps kedagi ei huvitand.
Vahepeal vastaskaldal kadunud Krabi taadi rauast supelsillal 1 mees koos peniga tuli jõkke vallatlema,penile 2x kaika sisse viskas,see sellise sumakaga järele ,jooksis selle saagiga kaldas siia-sinna nigu vana kurat
) Lõpuks mees ise kah käis sees ja panid lähedale mõlemad rahulolevalt koju tagasi.
Oli aga see pontooni puidulaud märjana niiskusest libe,liikusin seal nigu pingviin,lõdvalt viska libedas külg maha või viska spagaati üle 60 sena

Homme näeb,mida ilm teeb,kodus vakla veel on,vahest kuhugi tasahilju särge proovima. Hing täiega rahul,saaki polnud,kuid hinges rõõm retkest ja elamustest.Ilm selline Harju keskmine täna,kena tähesära näitas,vahepääl peent vihmakest,taas taevatähed ja lõpuks tuhmi kuu peksis õrna pilveräbala vahelt mulle näkku paistma.
05.11.2020 15:57
15
No pole erilist miskit pajatada,tänane 2 tunnine korgiõngeüritus  päeval piirneski vaid 2 keskmikumõõdus(20 cm sed) marjasärjega. 

Alul pold 12 paiku püükivändates eriti veel viga ,maandusin Rohelise tn otsas, selle Soansi saunakese taga supelsillal.Veidikese vesi alla läind - mõned sendid,enam pold juba natsa kaldast eemal vool maruline,kuid kiire oli ikkagi.Aja edenedes  krt tuul ja laine jõel aiva tugevnesid. Tund mul maximumimiks Rohelise tn otsas jäigi - nina kiskus tatiseks ja käed pooleldi kanged juba.Ammu aeg oleks hõbemõss otsa siduda,vesi lehtede parkainetest ja metsadest-rabadest saabuvast viimatisest vihmaveest juba korralikult kohvepruun.Eks uued vabad päevad ,kui tulevad ja ilm pole kalasseminekuks vaenulik,teen selle ära.Tunnist aitas,pagesin allavoolu  ,jälle sinna Kase tn august ülespoole juba söödetud kohta. Veitsa sööta alla ja taas 1 kena marjalastis särjepreili.A pold ka siin pikka pidu,aina tuul tuure tõstis,vaata,et enda klapptoolillt küljeli paiskab. Riie seljas soe ja kindel,kuid käed tõsiselt külmetasid ja läksid kohma.Siingi tund jäi püügis laeks,korralikus laines ujuk kargas nigu Pariisi prostituut - silmade ees hakkas juba plinkima - tuli koju plagada.Kodus juba haavad lakutud,sinisele sakslasele ihana uus esituli ette pekstud ja üldse ,peagi end kreeni plaanin õgida. Teen täna taas pikkujoulut - kardulas ja magushapu kapsas pliital podisevad ja pakk  armast verikat pannile juba peagi aja kinni pand
09.11.2020 10:28
15
Oli aga eile isadepääva õhtu,tulin pimedas töölt,tuas juba lapsed kinkidega ootasid. Sain eile elus 1. korda suitsulutsu süüa - tytar kuskil teeääres nägi autu müügipunkti,säält siis ostis 9 krooksu kilo eest  mulle.Ime pole,et te Kasari kallastes tyhjalt tohletate,kui allpool edukad kalurid kena volaski juba kinni nabivad. Mul eile mõlemad kollid olid kolmveerandmeetrised.....pool juba nahavahel

Sain nimelise kohvetassi suure ja ilge kamaka suitsupeekunit ja ungari pekki - eeh,mis nii viga elada,sellest kauemaks hääd ninaesist jagub veel
Alles homme taas esime vaba pääv,näis,mis ilm ytleb,vahest kuhugi taas jõele vallatlema. Mõni kord veel käin,siis seon otsa kinni,kala ju pole vaja ja eks hakkan kodus soojas kotipääl rasva kevadeni koguma
10.11.2020 19:52
14
Peagi mul lutsuretkede lõpp käen. Olin Kohila zoopoes,nad ei pidand enam usse juurde tooma - suur partii läks aiataha . Nagu aru sain,miski külmas juhtus või keegi miskit vale nuppu turkis - kõik võttis külm ära poolakad,nii 2,3 kui nr 4 ad. A uss ja vagel, kui külmand, hui enam ellu ärkab.Kaevama kah enam ei  lähe,mul 2x lõigutud kohas selgroog kaevamisel annab valu. Lase siis olla,ega ma näljas ole.....lühidalt 1 püükikäigu jauks veel ussi jagub,siis algab väljateenitud puhkus kevadeni 

Vakla kodus veel küllaga,mõni päevane aeg särjerahvale külla küll kavatsen veel minna,et püüa-vabasta teha.
Täna taas entusiasmi täis kena kaltsuga ja nr 3 poolaka ja kohaliku jõe suland särjelihaga taas selle kivivalli ette,kus viimati okt. lõpus olin ja ilusalt skoorisin.Selle 2 tunniga 17.15-19.15 abs 0 võttu ja togimist isegi,viska ampsu,kuhu soovid ikke vagane nigu tankis. Tähed kenaste sirasid mulle,nii külmaks peksis,et kaldus kalda jumm härmas rohul vahi,et napilt külje võid maha panna. Jõgi auras nigu vana kurat,alul kerge tuuleke auru vastaskalda poole viis,pold hullu. Lõpupoole aga ajas sõrad vastu ja hoopis minu poole kogu auru tõi. Ma seal sitsisin nigu siil udus,kohati isegi 10 m kaugusele enam ei näind. Kõik ok,a see aur ajas hingates nina nii niiskusest lausa tilkuma,kuigi nohust mul asi väga kaugel.
Täna lõunast vaatan,oma käruga ja taarakorjamise ragulkadega sell,kes jutu järgi Seli augus 8 kilose särje püüdis kuhugi kalale. A mul pold sinna jõele esialgu aega,olin apteegis,uusi rohtusi tõin ,igasugu toidukaup kah lõppend,varusi täiendasin.Homme,kui natukegi ilma,lähen vaba päeva võimaliku särjevõtuga rõõmustama.
11.11.2020 16:27
15
Süda nii rahul,et päeval 13-15 samas särjesööklas kollase 6 meetrisega korra ära käisin. Tervis tuleb nii,mis mühiseb. See kena ilmaga jõekaldas värskes õhus veedetud aeg on nagu mingi eliksiir -  mingi tõbi ei võta

Natsa sööta alla el liini all veidi üle meetri sügavusse,särjest pold haisugi,kuid kohe ropp armee alla viitjat kogunes,et vesi sulises. Peagi ka kohalik autoriteet mingi allamõõdu hauejupatsi näol selles madinas omakorda veel keerama
Oleks kala vaja olnud,oleksin mujale suurde sügavusse läind söötma ja püüdma,a ma vaid püüki nautisin,kalal  pold abs mingit tähtsust.Nagunii oleksin tagasi lasnud,kui keegi otsa oleks tulnud.Küll oli särg täna aktiivne,keskelt järjest sellised kenad lupsakad ja poollupsakad näidati. Mul savi,mis ma sinna keskele ikka viskan,kui kala otseselt pole vaja.Mingi noormees kohe allpool Popi saart käänust allpool keskele veidi söötis ning aegajalt kena särge kaldasse vidas,lase saab rõemu tunda,mul ju salved täis ja naabrimutid kah juba väetiks jäänd,ei enam kala taha.Ant siis võetakse,kui ise roogin ja praen - ei mina viitsi,lihtsam kala tagasi visata
Vaatan,veel 2-3 püügijagu vakla järel,uus ndl,kui vaba ja ilma, lähen taas kuhugi korgikaga särjepüüki tegema.
13.11.2020 21:53
21
Ülemjooksu kala

16.11.2020 19:46
16
No nääd,2 tunnikest pimedas olin särjesööklas,kõrgema kalda varjus ikke sitsimas ära.Kartsin tegelikult hullemat,et suur sadu jne,jne - a kena soe olemine ,kui varjus lebotad - tuul rsk oli küll tige,jõe pidevalt laines hoidis.Tegin siis selle aasta viimast lutsuootust,uusi usse enam ei hangi ja siia kohalikku zoopoodi ei lubatud enam mingit sööta juurde tuua. Eks see kevadel ole näha,kas pood veel hingab,kui kalamehed tagant ära kukuvad ja vaid kräunujate ning klähvijate teeninduse peale jäävad,kas veavad ots-otsaga kokku.Eeh,iga aasta siin el liini all,kus need 3 suurt kivi keskel põhjas,ikka mõned lapilised lipsunöörid olen ära petnud - täna abs vaikus see 17-19,mis sääl sitsisin.Tänane püügikoht oligi ainuõige,mis kalgi tuule eest kaitses,panin soojustatud vildisisuga kummarid täna jalga. Eelmine kord,ei aidand isegi villasokk tavakummikus,juba 2 tunniga varbullad nii külmetasid. Lubasid raisad ming külmutamise eest inimõiguste kohtusse kaevata

Ikka ilm nii soe,et kui lamp otsaees valge,tõi igasugu satikaid - suuri ja väikseid näo ette lendlema.Kae kuramust,2 korda mu nina ees meetri kaugusel isegi vilgas nahkhiir käis hääletult tiirutamas. Püha taevas,novembri keskkoht ja nahkhiir veel lendab
Homme,kui ilma annab,plaan ka korgikaga kuhugi vallatlema minna,kuni veel viimast vakla jagub. Need juba 2 kuu vanused,vägise tahavad käest nukkuma ära minna. Kui vagel kah otsas,plaanin koti pääle ronida ja kevadeni kogun rasva
)
Enesetunne selline klaar ja põsk  õhetab kenast ninaesisest ning äsjasest püükikäigust. Tiate,milline ahvimõnu on kuuma kohvet sisse luristada, kalaka ekraani ees kribada ja maitsvat soolapekki musta leiva ja küüslauguga pääle haugata - kaiff
)

17.11.2020 12:18
9
Ilm oli täna küll eemaletõukav,kui poes esmatarbe toiduaineid käisin toomas. Kui selliste oludega,mis täna,tugeva tuule ja pideva uduvihmaga kaldas kuskil sitsid - natuke nagu nauditavast kalapüügist asi kaugele jääb.Ülla-ülla,külmas just estiks kaen karpi,mul polegi enam vakla,2 viimase päävaga reod kõik nigu 1 mees nukutand ära. Mis ikka,kui selline lõpp,siis pole muud,kui varustus suurde tünni kevadeni hoiule ja hakkame radika taga seinapraus talvitama ning rasva koguma
Vaatame huviga,mida teised kolleegid pajatavad,kui needki enam jõele käivad.
18.11.2020 18:21
2
Õpetasin poissi täna,ainult soomes ,oleks ükski särg alla poole kilo,,,vot pole,,ja haugi ka pole mis sita keema ajaks.Söödaks paks valge vihmauss mis tänaval roomas.Ja kui konksu otsa 3 viidikat tuli ka suurt ahvenat.Ühte viidiat ei taht miskipärast.Aga samuti üle poole kilosed.Kummaline,,,eestis nii ja soomes naa.
18.11.2020 20:44
9
Sa särjetapja pole vist suuremat sorti kalamääraja
http://www.kalale.ee/galerii/6A76
Soome teema peaks foorumis olemas olema.
18.11.2020 22:48
9
Nu jah,pääval prügimajas sebisin ja tuttav sõitis rattal mööda,oli eile selle vastiku vihma ja tuulega kuskil Juudi sillast allpool võimsa ussipuntraga lobistamas.Võtte vaid 1 ja seegi tublisti alla 40 cm..Juba varsti oli säält jeehat pand,ilmaolud olid erakordselt nadid olnud
Hommik,kui juba valgenes,vahin õues varesed läbimärjad nigu rääbakad ,otsisid vanade lehtede alt,vahest miskit söödavat. Kege elu küll,tee aina kraaksu a pääkohal pole mingit varju  ja sisikond vist kah nüüd alailma lage neil
19.11.2020 18:53
6
Mis on linnukesel muret?
Kus ta saab? Mis ta sööb?
Kas ta nälga sureb?
Homme lähen vaatan libeda üle... 
11.12.2020 15:15
13
Mis ikka ,üle aegade astusin siia sisse,et oma kurbust  jagada,kes Kohila zoopoodi käisid. Täna alevisse,et Coopis kingimaterjali habida ja ka astusin zoopoodi sisse. Müüa väitis,et nad varsti ära surevad - pidi mitmeid eri põhjusi olema. Kevadel,kui hooaega taas avan,selge pilt,et kas Raplas või päälinnas tuleb vakla otsida ja kalade peibutussööta vaid  kohapääl Krooni poest saab,kui siingi seda kõigile jagub.Jõega on juba eilsest aamen,nii kaane all,et rohkem enam ei saa olla. Grossi poe ees kärestik vaid veel lahti.Mõned landivennad enne jäässeminekut siin kallastes kord siin-kord sääl olid katsetamas....uudiseid suurtest saavutustest tõsi jh pole kuulda.A siinpool läheneva pühadeootuse lainetel taidlen ja jatkan rammusat talveunevaheaega
11.12.2020 16:31
4
vaglad tellid postiautomaati
15.12.2020 15:13
11
Sa endale aru annad,kui need sellid kuidagi lahti saavad ja kogu pakika kappide sisu üle ujutavad.Tuleb vist hullem ulg,kui peedikute  laiutamise vastane rahvahääletuse kampaania tolerastide leeris üles kiskund

Tänasest siis Kohila zoopoe aknad kurvalt pimedad ja mingi kiled ette tiritud, sees täielik tohuvapohu ja segadus. Olid kunagi head ja õndsad ajad,kui siit igasugu nänni käe-jala juurest sai osta.....vaglad,ussid peibutussöödad takkaotsa.
Eks näis,mis uus aasta kaasa toob. Pm ju öeldakse,et iga asja lõpp on millegi uue algus...olen optimist
)
08.01.2021 13:09
2
Tere, juurikas. Kas aknast vaadates jõgi kinni? 
08.01.2021 19:18
12
...Juba ammu täiega lahti,kui see suurem külmaperiood lõppes

Mõne pääva eest ,kui uusaasta õgimisest juba taastusin ning end konditsiooni venitasin,tegin isegi retke Talli augu kõrgemale kaldale.
Jõel oli täiega tegevus, Talli naugu keskel 1 isakoskel ja sõtkapaar aktiivselt sukeldasid. Vastaskaldal,kus disgolfikas,keegi mardisant isegi spinnaga taidles,kus see saar natsa allavoolu.Ma ikke kurguni külmakirstuga jaman ,tasahilju isegi saand jõekala vähendada - a nooh,kevadeni aega maailm veel

14.01.2021 22:07
4
Nagu isegi võite arvata,nüüd taas kõik kaane all.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Palun oota