Otsi

Keila Jõgi vol 105.

1
2
3
4
5
6
17.02.2020 16:12
7
Midagi tilgub
17.02.2020 17:01
12
Jh,Keio,ma mõned aastad tagasi,kui veel elus oli  hea autoga õngesemu. Koos mingi kevadsuvine aeg just allpool seda Seli silda auguesises kärestikulõpus ridamisi kena kobedat triipu tavalise mullaussipuntraga tirisime. Olime ka suurest sillast allpool auku kaldas,mega ahvena ja pisisärje võtt,suuri siit aga enam mitte ainukest.Allpool jõgi kitsas ja kena oli püüda,kuid kallas metsik ja kõik elukad passisid langend puude ja risukate vahetus läheduses.

Viidikale lohutuseks,et pääle minu kh teisigi põhjakale ussi ikke käib kalale pakkumas.Mõne pääva eest ühe vene taadiga sain Konsumis kokku,oli enne viimast külma allpool paberivabriku esise kivivalli ees tonksutamas.Paari tunniga kotti 1 jurakas särjemarjaga mamma ja 1 keskmikumõõdus afonja ja ridamisi äraminekuid ja peent triipu ja särge. Ussiamps vist liig suur oli,näkitseti küll aga otsa eriti peenem rahvas ei taht jääda

24.02.2020 16:22
9
Kõige ülemine on poolkilo +
24.02.2020 16:43
10
Tubli,pilt rägib kõik ise enda eest
Küll kuskil aprillis  soojaga ka mina lõbusasse kalapüüdjate seltskonda liitun
)
25.02.2020 17:39
3
Ilusad ahvenad! 
Kas vesi liiga kõrge ei ole hetkel?
Täitsa Keila kandis jigitad?
02.03.2020 11:56
11
Eeeh,muudkui kalakas sureb...ma siiski kavatsen edasi siia kribada ,kuni lastakse ja kuskil aprillis uuesti jõele ronida
) Tegin köögis võimsa  kulinaarse tummise mautäie ja savi sest suremisest

Vaatasin,mõne pääva pärast vaja sidest uus aastane püügiluba osta....pääle pinssi karjuv vajadus ,uued marmõssid vaja hankida - varud juba pea olematud.
Kui viimane suur külmaöö oli,ma hommik töölt naasin,jõgi nii auras nigu aatomijaama jahutusvee veehoidla,vaevu  viiekate juures idakallast nägi.Täna Grossi,krt ,selline kevadetunne taas südames,tihased jõekalda võpsikus nii pumpasid,et kole ja varesekari kisas ja jageles kah Tallika mäeveerel lumes,et vähe pole - ju käis territooriumite jagamine
Korra ka koolist läbi käisin,ajasime päevase ja koristajaga veidi kildu,pulli piab ikke saama - hea vaheldus.
Teel poodi vana püügituttavaga kokku saime ja koos poole teed poeni suhtlesime. Ta kah alles soojas  ronib jõel.....,rääkis ta tuttav enne viimast külma ja lund  kuskil Vigalal õngega taidles,kõvasti Raplast allavoolu. Oli enamuses väikest särge saand, mingi paar ahunatitte kah.Ma eriti nende uudiste pääle ei erutund,külmas just veel niipalju särge ees,kui aprillist uue järele ridvaga.
Lühidalt - mehad,elu on ilus !
02.03.2020 12:42
1
 Isand Juurikas viitas  pensionile ja püügiloale.Kui kehtiv tunnistus olemas siis lubatäht pole vajalik...selle raha võib varustusele kulutada.yes
02.03.2020 14:50
6
Ma moment saan nn. pagunipinssi(väljateenitud aastad),alla 3 aasta pärast saabub vanaduspinsi aeg,siis enam jh ei pia luba ostma. See praegune rahasüst on poole väiksem vanaduspinsist ja ei anna mingeid eeliseid ei transpordis ega ka kalapüügiloaga kaasaarvatud.
02.03.2020 15:04
4
 Kuigi kipub teemast välja...pensionitunnistus on olemas? Kõik muu on jama ja butafooria...inspektorile näitamiseks sellest piisab.Ka südametunnistust ei tohiks kuidagi piinata õngitsemine Keila jõel...kogutud raha eest riik kodujõel  särgede- ahvenate populatsiooni eest hoolt ei kanna.wink
06.03.2020 18:34
10
Täna nii süda oli rõemus,kui pääle öövalvet lõunast ärkasin. Kena päike alla piilus, olin alevis korralikus lillejahis oma naispere jauks ja veidi aega samas viiekate juures Talli augu kõrgel kaldal kükitasin ning uurisin loodust nigu mingi lendur-vaatleja
)
Vesi kõrge,kuid siin laias paisutatud osas,eriline hull see vool siiski pole,kala ant keskel kaugel alles kuskil sügavuses lebotab. Veepääl elu jagus,paar sõtka paari veealuse rohuvälja kohal pidevalt sukeldas,ujusid allavoolu kuhugi hauakivitööstuse poole,siis lausa 3 kosklapaari aina tuugerdas ja kala jahtis. Eeh,kui need pojakarjad välja toovad,teevad jõe juba tõesti hõredaks.Eelmine sui ju Kurtnas ise nägin,kuidas suur täiskasvand peskaond lobinal  kogu jõe laiuses kõik ,keda tabati alla kugistas,pääsesid vaid need kalad,kes suurte risukate all peidus olid.Jõel juba 3. nädal luigekolmik triivib ning rohutihnikute kohal aina miskit põhjast tirib ning neelab
Kaks lumivalged,kolmas alles eelmise aasta poeg,puha hall - see kah sügiseks saab lumivalged suled selga - polegi enam mingi inetu pardipoeg
Mis ikka ägiseda,rahvaga rõõm jagatud ,kuskil kuu ja jõele tegudele....igatahes
06.03.2020 18:43
5
Tere.hommikul tee ääres autot oodates tilgub süda juba verd,et tööle peab minema ja mitte kalda äärde kükitama kuskile.lindude koor on kerkind kenasti esile ja õhk ka juba meeldivalt soe vara hommikul.peab veel veidi kannatama ja siis vast asja ka jõe äärde.see aasta kavatsen käija mõnes vanas kohas mida aastaid pole külastanud!Edu juurikale ja ülejäänud keilaka kribajatele ja lugejatele.
07.03.2020 08:16
5
Võib tööjuures rahuneda tegelikult vabalt, see esimene nats soojem päike ja linnulaul tekitab ainult sellise tunde, mingi hea kevadkala võtu jaoks ilmselgelt ülivara. 
07.03.2020 16:31
1
Ootan samuti seda 19 .aprilli superpäeva võttu Kiisal  kui ilus särg oli kohal !

07.03.2020 20:38
13
Piad vist juba pimedas minema ja koha kinni panema. Sääl kevadeti  al Kurtnast allavoolu abs iga põõsa all fedott vahib,valges hui enam püügikohta leiad
) Kiisa,Roobuka ja Vilivere suvilatest sellise väe siis kallastesse viskab.
Ka Kohilas täna tehti mehetegusid,,jube  võigas nigu must pilv siin ju suur künnivarese koloonia. Kisa juba nii suur,et õpside juttu isegi koolis klassides kohati pold kuulda.Tegus linnupeletusfirma oli kohal  - 1 aina pigistas mingi kummipiilut - krt,kus sulelised olid sellest häälest leilis,pagesid,kes kuhu eemale sai
Teine vennike drooniga tegi viimastele varestele õhus tagaajamist.Siis aeti 3. mehe poolt veel korralik Rootsi Drakenit meenutav hall mudellennuk õhku.Ssa rsk,selline vaikus praegugi alevis oli,kui poes käisin - ei mingit rõvedat ja valjuhäälset kriiskamist  puudes - vaikne ja rahulik idüll nigu kuskil palmisaarel.
13.03.2020 12:37
11
Haa,see 7. kuupäeva linnupeletusfirmal  tundub,et viimane oligi. Nüüd Kohila keskel, selles Kapa männikus taas selline valjuhäälne kisa ja jäle must surm lendleb. Pesitsuseks ettevalmistus ja pesade ehitus käib täiega - aina tassitakse vanu lehti ja igasugu raagusid nokkades kuhugi mändide latvadesse.
Olin palgapääval  zoopoes uut mõssivaru täiendamas,hooaeg ju juba käega katsuda - kohe ka sidesse ja nüüd uus aastane püügiluba taskus.Samas rahaautomaadi juures tuttava vene poisiga trehvasime,muidugi kohe ka püügist juttu alustasime.Oli eelm. ndl terve karifaanide seltskonnaga mere ääres püügis käind,esime lasu särge-nurgu juba soolas ja ootab ülesriputamist.Küll uurisin,kus nad olid,ei avaldand koha saladust,mitu korda veel uurisin. Olgu tal hea meel,ma teiste tuttavate käest uurisin - Österbys raisanahad käisid - heeh,kardavad vist,et lähen püüan eest ära

Kuulsin jh tytre ja juuniori käest kah,et paniköörid sitapaberit meeletult hamsterdavad. Täna siis oma silmaga  need tohlakad ka Kohila Coopis ära nägin.Suured kärud silmini suuri sitaka plokke täis - mõlemad hamsterdamise seltskonnad olid muukeelsed . Johhaidii,mulle sellest varust mitmeks aastaks oleks jagund - a ju siis neil taguots ei pea,kõik aiva tagant välja voolab
)
Vana semuga olime kõrvuti kassajärjekorras,ta enne mitu raksu ja ka täna minemas Lohule,kus korralikud sügavused kalda juures.Kena ahunat ussile,eriti just öökale saand,kuid võtt hootine ja harv - kuid nagu nääte,püüda võib
Minu jõeleminek aprillis iga hetkega kah läheneb,eeh särjerahvas kindlasti juba ootab
23.03.2020 15:03
21
Külmas särjevaru stoilise rahuga aiva väheneb. Tänagi võtsin portsu sulama,et homme kaskadöörid pääle töölt tulekut pannile pruunistuma saata

Tegin asjata linnupeletusfirmale kriitikat - vennad viimased päävad alevis meeletult punnitand,et sest mustast lendavast surmast lahti saada.
Eile koolist töölt aknast vaatan ,keskpääval - 1 mu tuttav noormees rattal kuhugi Lohu või Tohisoo poole paarutas käes selline läikiv ja uus õngeritv.Kas teate,kus sellised pildid ajavad südame all ussikesed siputama - proovi sa vastu panna

A aprillis ,kus sooja juba annab,jõeleminek kindlamast kindlalt minulgi ees - nagu aamen kirikus
)
Täna ka hinges suur kurbus mul - teatati  hea ja armsa  Siiliema  lahkumisest parematele jahimaadele. Pole hullu,küll me kunagi kõik sealpoolsuses kokku saame.
Rahvas, hoiame kokku ja läheme kallastesse kala passima - kuskil aknas vilgutada või lehvitada momendil ikka eriti napakas tundub.Soovin tervist armsale kalapüügirahvale ja olge hoitud !
27.03.2020 15:33
9
Vot krt,hommikul töölt tulin,kõik härmas ja maa kobises nigu trumm - puha jääs ju
Praeguseks kõpsetuskotis kuratlikult võimsaid roogasid ahjus tegin....tytre perele  tähtpäevaks ja korra ka Grossi sammusin,tavaliste toiduasjade järele. Vaatan,samas Talli augu läänepoolse sopi rohutihnikute kohal 1 suur lumivalge luik ja 2 inetut halli. Põhiline aga see,et keegi taat juba sitsis Talii augu supelpontoonil ja udjakaga vehkis

Võehh,tulen juba kodupoole tagasi,taat oli säält sitsimast kadund - hoopis 1 suur valge luik veel teistele lisandunud. Heeh,sügiseks ka need eelmise aasta hallid pojad saavad kauni valge sulerüü - on ikka ilusad linnud küll,vahi nagu muinasjuttu

Kogu see kari veealt mingi soga sisse õgisid,mingi vetikad või rohud.Vaatasin külmas varusid - särge veel 1 või 2 korralikku praekorda ja piab jõele uue järgi ronima
) Nääd siis,kus see aasta on logistika täpne ja paigas. Mitte nii nagu 3 viimast aastat,kus pea juunis alles vana eest ära õgida sai.
Jälle 3 kosklat meeletult sukeldusid kohe allpool Talli auku,keskel,kus see suurim sügavus. Ei pia loll olema,et mitte taibata,kus see kala kõik istub . Enne ta madalamasse kalda juurde ei roni,kui öösel veitsa sooja hakkab andma. Praegu ja lähipäevad kh aina öösiti miinust ju lubab. Minupoolt kõik uue hooaja alguse tegemiseks valma,loodame,et zoopoes vaglaga tõrkeid ei tule.

27.03.2020 16:42
2
Jões on vesi kõvasti langenud millal võiks proovida anna nõu Jurka !
27.03.2020 18:03
10
Pm saaks kala püüda lõdvalt kogu aja,kui vesi lahti,kas tonksu ja söödatopsi või niisama kaugemal heitekaga ettesöötmisega suuremast sügavast. Iseasi jh,kas sa ise kaldas vastu piad,liiga kõle veel kaua passida ja  jahedas vees kala võtt eriti niru ja ettevaatlik ju.Oota veel soojenemist ja siis tegudele,kui lausa täitsa nälg kodus seltsiliseks pole
Ma just eelpool kribasin,mu tuttav koos semuga juba aegu ussipuntraga  kaugemal Lohul mega sügavustest triipu saand,vähe tõsiküll.Ja 1 vene taat samas vabriku majade taga oli hiljuti ja põhjakaga tabas juba 1. juraka marjalastis särjemamma ja veidi väiksema ahuna.....pluss muu pudi.Kala miinuse öödega keskel suures sügavas ja alles soojenemisega säält laiali ronib ja aktiivselt hakkab toituma.

06.04.2020 11:53
6
Ja ongi saabunud pizdeets - Kohila zoopoel kästi uksed sulgeda. Mine otsi vakla,kus tahad,hui saad ja kalaleminek kindlalt jääb ära.Jõest külma veega esimest purukat ma kah ei roni otsima,tervis liiga kallis ja kukk eriti taguotsa ei noki kah. Külmas 1 korra särge pannile jagub ja eks kalakaupmehelt räime toome
Lase  siis särg jões laiab ja elust rõemu tunneb - oli seda viirusepaska vaja,kalale ei saa minna.Ei roni sinna ussi ega aroomitainaga kah,ei viitsi ausõna jännata - seda kraami nii hästi praegu punasilm ei võta,kui vakla värvilise mõssiga.
06.04.2020 13:05
7
ma ise ei pea mingeid vaklasi kuskilt otsima, teen ise aga vana tarkus on see, et mitte jõest vaid kraavist otsitakse puruvanasi varakevadel, oluliselt suuremaks arenenud ja ka korjata lihtsam, ma keila ülemjooksul pesitsen ja eile oli mõni vaiksema vooluga paun veel jääs siinkandis aga puruvanapildid on tehtud 19märtsil. Puruvanaga püüda on oluliselt sitem, kuna tema vastupidavus võrreldes kärbsetõuguga on olematu aga puruvana võtab kala väga hästi ja kui särje aktiivsus on veel selline, et masskala keegi ei  püüa, siis puruvana mõistlik valik.
06.04.2020 13:59
10
Jummala õige jutt  mehel,purukas teeb kalade hulgas abs ilma.A ega ma eriti kiunu,vahest nädala sees timurlased mulle linnast vakla toovad,kaua piab vastu,ei lõhuta iga võtuga ära
No ei kisu mind mingi väega linna vaglaotsingule riskima ja nakatuma - riskirüma kährik,nagu ma olen.
07.04.2020 17:00
2
Kas keegi oskab soovitada, kuhu minna särge proovima Keila jõel? Olen ise L-Eestist ja pole kursis kõrgema Eesti kohtadega. Paar nädalat tagasi käisin kusagil Metsanurme RMK kohas ja Kiisal raudteesilla all, paari tunniga kogunes 0 võttu. Püüdsin tõuga ja topsi pistsin trapperi särjesööta. Kas oli liiga vara veel või olid kohad kehvasti valitud?! See nädalavahetus satun jälle sinna kanti ning tahaks veel õnge leotada (ja ka kala saada). Soovitada võib ka muid veekogusid. Tänan tähelepanu eest
07.04.2020 22:03
5
Ma julgeks arvata, et lähema kümne päeva jooksul mitte mingit särje elavnemist pole oodata. Mul omal pole põhjust mingeid kohtasi otsida ja kahelda milleski, suht kaua elanud selle jõe kõrval.
Kalale võib ikka minna, nullitamine käib asja juurde, eriti neil, kes palju käivad. Võib lõdvemalt võtta, nautida loodust ja lihtsalt kõndida jõe kõrval. Käige sellistes lõikudes ära, kus te kunagi käinud pole, vaadake mis nägu ka on sealkandis jõgi. Kuulake hääli https://soundcloud.com/alvar-heiste/kuldnokadmid-2

08.04.2020 07:19
2
Tänud vastuse eest! Ahjas oli küll ilusat kala juba, 7-8 kg ootab riputamist.
08.04.2020 17:00
1
Nii ongi lood siin Keilakal et alles 19 .aprillil  eelmine aasta  võis juba ilusat suurt särge püüda !
08.04.2020 18:31
2
Saaksid ka praegu,kus suurem sügav ja peavoolust kõrval. Ma tia ant,kus sa vakla  või muud konksulepanemist leiad.Vaiksemas sissesööduga kohas saaksid isegi 3m ja sügavamas lõdvalt punasilma alla . Üks tuttav oli linnas,paar poodi jäi ette ja kõigil uksed kinni. Vahest mõni koht veel,kus müüakse,kes see neid sinna otsima läheb ja koroonaga riskima.Käivad ka siin  mu saatusekaaslased kaldas nutuvõru ees,mine püüa,millega tahad.Olgu,korra olin end sigala saare lähedal,vesi ikka liig,mis liig - purukale järgi ei roni. Krt vool viib jalad alt ja nii jahe vesi,et kõrvetab kätt.Kuhugi kaugemale mingi kraave otsima ma kah ei reisi,nii nälg ikka majas pole.
Eks baldeitame kodus edasi,otsest kalanälga ju pole,vahest lähiaeg näeb,mis ilm ütleb ja mõte peas välja seedib
08.04.2020 19:25
7
Uskumatu kuidas vanasti, (mis tegelikult polnud üldse vanasti, vaid alles hiljuti) kala püüti kui mitte kuskilt mitte mingit sööta müügil polnud mida konksu otsa ajada.

08.04.2020 19:31
5
Hehe,inimesed on laisaks ja mugavaks muutund - mina vana päss  kah nende hulgas
Kui nälg otseselt persse ei noki,siis võtangi asja pooleldi lõdvalt
Vat see krdi püügihaigus on see,mis kupli sassi aab,seda küll
08.04.2020 20:27
1
Tõugud külmkapis ootavad, pakk särjesöötagi autopeal veel. Eks siis tuleb otsida mõni sügav koht üles, ehk õnnestub kala ampsama saada.
HA1
image
08.04.2020 20:33
2
Seal Keila jões särg tavalist saia ei võta või? Pirita jões õgib küll kahe suupoolega nii et lõpuste vahelt ajab saia välja. Ma eluaeg särge ainult saiaga püüdnud aga teen jõeääres märjaks paar viilu ja pigistan tainaks. Oluliselt parem kuuli teha ja konksu otsa panna minuarvates. Natuke saiaga sisse sööta ka kohta alati.
HA1
image
08.04.2020 20:58
2
Ilmselgelt ma ei ole õigete tõugumeestega koos püüdma sattunud aga minu tuttavad, kes seda tõuguusku on, sest tõuk püsib hästi otsas ja nad ei viitsi seda kuuli vahetada, saavad üldiselt kribalaid või viidikas paneb juba enne põhja jõudmist selle tõuguga minema. Või siis teine variant, et aretatakse seda tainast kodus, tuleb mingi maitsetu valge nätske või kõva käkerdis, konks ei lähe läbi ja särg ei haaku. Ma küll ei oska paremat tainast teha kui pagar on teinud või miks ma peakski.
08.04.2020 21:57
3
Vesi,nisujahu,kaneel,tilk õli. Sõtku läbi,kaldapeal niiske käega vahepeal sõtkuda kui kõvaks läheb.
HA1
image
08.04.2020 22:51
3
Jah eks neid variante on palju. Mõni paneb küüslauku ka ja puha. Ma ei näe mõtet. Tavalise saiaga on kohe all ja tühja ringi pole. Olen jätt saiakoorukese sisse, et tainas hästi lõhnaks aga minuarust vahet pole. Seda siis Pirita jões. Eks kuskil on raudselt teistmoodi. Pirita jões särg näiteks ussi üldse võtta ei taha, ainult tonka-feedriga, kui üldse. Särjeparve sees võib vahel ussi päevotsa leotada, ilma et särg huvi tunneks. Olen oma 30 aasta püügi juures Pirita jõel neid mehi küllalt järjele aidanud, kes pakuvad särjele ussi ja arvavad, et polegi kala üldse. Samas näiteks Pärnu ja Emajões ussile meeletu tung. Vesikonnad selles suhtes tõesti erinevad.
1
2
3
4
5
6
Palun oota