Otsi

Keila Jõgi vol 105. 2019

1
2
3
24.06.2019 19:07
5
Jah,sellised loomad juba aastaid meil igalpool tagasi
Olen neid kohand Vetuka sillast  lausa Lohu paisualla välja.
26.06.2019 00:36
2
Haa,kas te mõtlete,et särg loll on - kaugeltki mitte .... täna selles sai veenduda

Taas pääle mitut tööpäeva alles täna(nüüd juba eile) 1. vaba pääv ja ka homme vaba. Vaatasin küll netis,et peagi sajule lubas  minna,kuid nii ihkasin õhtuks videvikku jõekaldasse pidama minna. Korra ka vabriku juures allpool raudteesilda kivipurukaotsingul olin,kuid min. saak. Kärestikus pole ainsatki kivi,mida juba enne pole keegi ümber pöörand ja jubeda pika põuaga veeseis nii maas,et keskel vaid poole sääre jagu veel vett. Puruka kivid juba puha kuival,kus krt ta sul seal enam ellu jääb.Panin juba kella 20 ks ülespoole Juudi silda,kus  naiskalastaja Fennica suvekodu. Kohe sai sööda esimese laine pääle kotti 1 suure särjelabida ja 1 suure kobaka särje. Siis selline armee viitjat ilmus alla,et võttis ohkama. Ligi 20 silku  aina lasin käest läbi,mis krdi särjevõttu enam,nüüd ka 1 tõeline mikrohaug alla ronis - tere talv
Nu jaah,tulin säält allavoolu taas kokukakohta,kus viimati hauepulk mul 2x mõssi maha ampsas. Täna sööta siin kah alla,kuid hauenaga oli kuhugi kadund.Paar tundi sääl suure hämarani veel välja ja käest käis ligi 20 pisemat ja 4 keskmiksärge läbi. Krt,suurt särge saand enam näolegi. Teavad  veeall,et rõhk langeb ja sadu tulekul - ei ainsat lupsakut kuskilt täna,ei ühtegi suure ettevaatliku punasilma võttu....nii suu kinni,et rohkem ei saa olla.Tulin selle 2 suure särjeloomaga koju ja taas õnnelik,et selline kaunis õhtupoolik sai  jõekaldas veedetud. Suures hämaras paar nahkhiirt ilmus veekohale traalima - oli kah,mida püüda ja süüa  - igasugu sitikat,satikat ööliblikat oli nii paksult siblimas,et õhk lausa sahises

Taas vinge kolmetunnine kvaliteeteg sai veeääres veedetud - selliseid hetki mitte mingi nänni vastu ei vahetaks !
1
2
3
Palun oota