Otsi

Forelli/lõhe JÄRV?

27.03.2019 11:54
Ma tean, et meil on kindlasti järvesid (järv-tiik-veehoidla- midaiganes) kus leidub ka punast. Tean, sest ühel teisel foorumil sattusin ühe konkreetse inimese poolt videotele, kus püük toimub vooluta veekogus ja mainitakse, et tegemist on järvega. Inimesega ei õnnestunud küll ühendust saada, kuid vbl keegi targem teab kosta, kus teoorias võiks punast kohata? Ideaalis küll Harjumaal +-
27.03.2019 11:59
14
Üksi terve aruga kalamees sellist infot avalikus ruumis kindlasti ei jaga, eriti veel anonüümsele küsijale. Ma tean Eestis mitmeid suhteliselt seisva veega paisjärvi, kus elab rohkem või vähem forelli aga ei mõtleks isegi nende avaldamisele Kalale.ee-s

27.03.2019 12:06
0
Forellijõgesid avaldatakse nii RMK ja Keskkonnainfo ja misiganes muudes kohtades, ka siin foorumis. Pole lihtsalt sattunud järvede kohta lugema. Järved on meil ka sellise suurusega, et kala igalpool olemas, kuid ei tähenda, et seda välja püüda osatakse. Ma ei räägi võrgupüügist praegu.
27.03.2019 13:17
4
Ma pakun esimese hooga Võrtsjärve
27.03.2019 13:49
1
eesti tase,peaasi et keegi mu kiiska ära ei püüaks.just kotkas tegin pilti kui mees tõmbas 5 kilose lõhe välja mõõtis yle ja lasi tagasi,et kolmas juba see päev.
27.03.2019 15:36
3
Pokardi ojal asuv paisjärv. Püüdsin küll viimati nõuka ajal aga forell oli olemas.
27.03.2019 15:41
0
Aga palun.
27.03.2019 15:43
12
Paraku jah, meil on siin Eestis selline tase.
 Kui keegi avaldab mingi koha, kus ta forelli- või lõhepojukese kätte on saanud, on seal järgmisel päeval rullnokside hordid kohal.
 Kala vähe ja kohtade arv ongi piiratud tänu hobi laiale kandepinnale.
 Kalakoha leidmine on osa kalapüügist. Keegi ei pea kellelegi kuskil foorumis kandikul kohti ette laulma. Mine ja otsi. Kui teadmameestest sõpru vms. tutvusringkonda pole, tuleb omal ka väheke vaeva näha
28.03.2019 08:52
0
Tarbja järves on vikerforelli, aeg-ajalt ikka saadakse.
28.03.2019 10:43
0
Jagala paisjärved pole mingi ime ega ka saladus mitte, kindlasti on ka Põltsamaa Kamari paisjärves forelle, aga neid ekstra sinna püüdma minnes saad enne hauge ja ahvenaid kui forelli ära kobistad.
28.03.2019 12:28
1
ma just mõtlesin et sai umbes 45 aastat tagasi juba pühajärves kala püütud ja saadud ka ja enne mind püüti ja praegu ka kindlasti on nii et vaevalt kui mingi koha välja käid siis kõik tühjaks püütakse,kui veel väga nälg laual pole ja kala tagasi ka lased aegajalt siis küll nad suuremaks ka muutuvad
17.04.2019 14:27
1
Tegelikult on nii, et peale esimest vastust oli kohe selline tüüpilise eestlase (vabandage ette kui keegi nüüd solvus) käitumismuster välja.  
Küll aga võttes esile google maps'i ja vaadates, kuhu-kust forelli/lõhe jõed-ojad voolavad, võttis aega ca 15 min nuputuda 4-5 kohta Harjumaal, kus potensiaalselt võiks seda olla.  

Tänud kõigile teistele vastajatele ja hea meel on lugeda, et kõik ei kipu põdema, et nüüd homme 1000 matsi kaldal terve järve kalast tühjaks sikutavad. 
17.04.2019 20:28
0
Mine katseta Aegviidu kandis olevaid lompe..
Palun oota