Otsi

Landi valmistamine!

1
2
11.11.2009 00:03
0
0
Millest Edi lante teeb? balsast?
11.11.2009 09:14
0
0
To Sepaonu: Sinu pandud linkidel osa ühes kastab ta lante kahe erineva sodi sisse ja peale värvimist loksutab lanti veel miskis sodi pudelis. Mis nende lakkide erinevus on ja kust oleks võimalik soodsalt üks pisike purgike saada?
11.11.2009 09:53
0
0
Minu käest võid saada sellist asja, nagu propionaadi murdu/graanuleid läbipaistva/kirkana ja valgena(mis toimib siis ühtlasi ka grundina) ja spetsiaalset vedeldit. Propionaadimurd lahustub ka tavalises atsetoonis aga jääb rabedam. Seda kindlapeale vedeldit pole võimalik eestist osta, läbi kiilto eesti lasin omale extra tuua. Võin ka valmis asja valada. Seda postiga kahlane saata, peaksid raplakanti sattuma.
Propionaat on suhteliselt odav ja levinud landi viimistlemise materjal, ei vanane, vedeldub aeglaselt aga lihtsalt, kerge sissekastmise teel lante viimistleda. Kuna soomes enamus puidust voblerite tegijaid tellivad oma toorikud kahe treiali käest ja keegi neid toorikuid liivapaberiga ei nühi, siis see sissekastmisega ilusa sümmetrilise ja sileda kuju tegemine mõistlik.
Peale propionaadi kasutatakse veel laialdaselt CAB lakki. Pealiskihina kasutatakse ka LV-1, miinuseks kõrge hind ja kiire vananemine. Landitegijad on katsetanud muidugi igasuguseid lakke, tean, et osad kasutavad selliseid, millest laiem ring pole kuulnudki.
Selleks, et selles ``sodide`` teemas orjenteeruma hakata, tuleb pikad talveõhtud lugeda targemate juttu ja teadma, kes on ühe või teise nicki taga, nett on informatsiooni ja desinformatsiooni täis.
Teema on lõputu ja pidevalt arenev.
11.11.2009 10:15
1
0
Ja mite raha võrra rahakotti kergendama peaksin, et sinu käest üks potsikuke saada valmis segatud toodet?
ma siiamaani olen kruntinud tavalise valge aerosooliga ja hiljem värvituna autolakiga katnud (u 5-6 korda).
Ise teab mis tihti rapla kanti ei sattu, küll aga käib üks sõber koguaeg seda vahet. küll ma ta pehmeks räägiks, kui sinuga kokkuleppele saame.
11.11.2009 10:50
0
0
Kui ma eraldan sulle peotäie propionaati, lidra või paar valmis lakki, lidra või paar lahustit, siis tahaks vastu pool lidrat moldaavias valmistatud kurge. Muideks, kui seda propionaati lahustada ainult niipalju, et tekib paksematsorti kleebe, siis sellega saab landikeeli liimida keresse, asendab edukalt teise levinud keeleliimimise moosi nimega UHU allplast.
11.11.2009 11:08
0
0
Tundub, et konsensus on saavutatud. Uurin, et kunas sõber Rapla kanti sattub. Kui juba uurimiseks ja puurimiseks läks, siis küsin veel mõningaid asju:
Kas landikeele lisad sa kah hiljem kui juba värvitud on?
Millega traadi landi sisse liimid?
Ma hakkasin klotse voolima, ennem tolle sinu poolt lisatud video vaatamist ja seega tegin kõike oma "tarkusest" ja liimin traadi ja keele ennem värvimist valge epoga. Muidu pole häda midagi, a kuivab minu jaoks liiga kaua. Kärsitu olen ja tahan kohe edasi teha
11.11.2009 11:15
0
1
Kiir epo on ka olemas. Ma näinud väikse kaheosalise tuubi sees. Pigistad mõlemast võrtse osa, segad läbi ja kuivab 3 minutiga. Läbipaistev. Väga mugav kasutada. Ei kuiva tuubis ära ka. Ma sellega ridvarõngaste mähiseid teinud jne. Tuub 25 eeki, seega muidugi kallim kui tavaline epo liim.
11.11.2009 11:29
0
1
Kuna nokitsemine meeldib, siis vahepeal mõtisklenud voblerite valmistamisele puidust. Natuke ka kätt proovitud, mõni lant isegi landikarbis vedelemas ja sinna see hobi jäänud ongi.
Puidust välja voolimine ikka üks paras töö on- jube aeganõudev.
Mõtteid mõlgutanud treipingi valmistamisest. Teeks mingi posu toorikuid valmis ja selle järgi teeks landitoorikuid, nagu võtmeid valmistatakse. Hiljem juba lihvpingiga või terava noaga annad landiltootikule lõppviimistluse, et päris torpeedo kuju poleks. Vähem voolimist kuna põhivormi saab pingis kätte.
Tea kas sellisel asjal on jumet. Mingil põhjusel on hakanud meeldima see lahusti ja plastlusikate-kahvlite segu. Kastad landi sinna sisse ja kõik pisivead, pinnud kadunud, ning landil tugev, valge, veekindel kate peal. Sama põhimõttega vist nagu Sepa pakutud graanulid.
Valget lanti hea värvida ka. Kas see treipingi mõte on üldse midagi väärt?
11.11.2009 11:46
0
0
nobelium. Iga mõte on midagi väärt.....aga kopeer trei pinke on ka selliseid mis lubavad teha natuke keerukama kujuga mite vaid nn. torpeedosid... kunagi näitas keegi mulle linki kus tehti suht keerulise kujuga voobleri toorikut..
11.11.2009 11:49
0
0
See vist juba freespingi põhimõttega? Sellise pingi valmistamine kodustes tingimustes juba keeruline... vist.
11.11.2009 13:37
0
0
Nobelium millise lahusti sees lusikaid lahustad? Erifirma lusikatel ka pisut erinev koostis tegelt on. Mõni tõmbab klimpi lihtsalt.
11.11.2009 19:48
0
0
To Sepaonu: Sõber sattub raplasse millaski järg nädal. Eks ma siis annan teada. Seniks aga veel küsimusi:
Kas to propionaat annab balsale piisava tugevuse et haug asja pooleks ei näriks? Kunagi tegin mõned landid sellest ja siis tavalakkimisest küll ei piisand.
+ need juba ennem esitatud küsimused.
Tänud ette
12.11.2009 11:59
0
0
Upitan igaksjuhuks teemat, et mu küsimused unustuse hõlma ei vajuks
27.11.2009 08:53
0
0
nobelium räägi jah veidi sellest plastikuga katmisest. Ma panin atsetooni kahvlid sulama, sulasid ära küll, aga tuli selline nätsu taoline mass mida paras pahtlilabidaga peale määrida. Kuidas seda plöga vedelamaks saada, nii et saab landi sinna sisse kasta nagu lakipurki?
27.11.2009 10:11
0
0
penoplasti ja atsetooni segu jääb väheke vedelam kui näts, kuid eale kandmiseks paljast sissekastmisest ei aita.. jube värdjas ja krobeline jäi.
27.11.2009 12:28
0
0
Väga hea küsimus, et: Mis lahusti? Kuna kapp on tööriistu ja igasugu muud sodi, keemiat täis, nii et naane vahepeal tõreleb, et meil tööriistu rohkem kui kõike muud kraami kokku. Lusikad võtsin ka kapist, valget värvi- mingitest grillimispidudest kogunenud. Need ekseldasin noaga peeneks. Lahusti koha pealt... pean kappi vaatama, et äkki on veel seda alles. Enda tehtud moos tuli väga mõnusa konsistensiga. Segad kuni muutub ühtlaseks massiks. Seismisel lahusti peale kerkis. Kastsin landi sisse ja pea millimeetrine, ühtlane kiht tekkis landile. Ei ühtegi pindu turritamas ning väiksemad iluvead kattis ära. Aasapidi rippu, keel ülespoole ja suht ruttu puutekuiv. Lõplik tahenemine võttis kauem aega. Küünega sai kontrollida. Plastkeelega pidi ettevaatlik olema segusse uputamisel. Kui segu satub plastkeelele, siis keelt ei tohi ka nii kaua puutuda, kuni lahusti välja aurab.
27.11.2009 14:12
0
0
Plastlusikad, kahvlid, topsid on tehtud polüstüreenist (ka polüstürool, peal märgis PS ) nagu ka soojustuses kasutatav vahtplast. Lahustub ta atsetoonis, tolueenis, nitrolahustis ja paljudes vähemlevinud lahustites.
Mina teda puidu katmisel ei kasutaks, kuna oma keemilise ehituse tõttu seondub ta puiduga suht viletsalt.
27.11.2009 14:34
0
0
ise mõtlesin ka, et kui kusagilt tüki lahti viskab siis vesi vahel ja koorub kõik maha
27.11.2009 14:44
1
0
Lakk alla siis vahest seob paremini.
27.11.2009 15:02
0
0
Plastlusikas ka ju suht elastne. Poevobler üldse plastikust. Seal sa ei karda, et viskab tüki lahti ja siis vett täis läheb. Oma väikse aruga arvan kül, et see kiht on nii tugev, et koorumist pole karta.
Peale lakkimist kaob juba selle plastisegu peale katmise mõte ära. Pane siis juba värv otse lakile. Ise kasutasin seda lusikasegu lakialternatiivina.
Ega neid lante palju pole teinud ka. Mõned ainult. Raske tarka juttu ajada, väheste kogemustega
27.11.2009 16:37
0
0
Küsimus suurele ringile. Olen huviga teemat jälginud ja põhiline punkt, mis mind takistab astumast landinokitsejate tihedatesse ridadesse on keemia. Kuni selleni on kõik vahva. On äkki keegi proovinud kasutada leebemaid viimistlusvahendeid? Naturaalne puu+vildikas +karnauuba vaha. Ka juuksevärv imendub päris sügavale puu sisse ja vees vabatahtlikult ei lahku. Tõenäoliselt on selline võimaluste rida päris pikk. Ma mõistan, et kogu see raske keemia annab püsivama tulemuse. Lantide "lahkumine" on ju küllalt normaalne, ning kui ajapikku värvid ka tuhmuvad, ei ole alati päris kindel kas võidame või kaotame.
27.11.2009 16:53
0
1
Üks tuttav (kunagine fanaatiline forellikütt) kasutas kunagi võrgu poide materjali voblerite tegemisel. Mingi kõva vahtplast- ei tea mis materjal see on. Pole ta kunagi neid värvinud ega lakkinud. Olen paari lanti isegi käes hoidnud, sellised hallikas pruunid junnid. Tema rekordforell Viljandimaalt, kül keeluajal, aga 3,5kg. Mingi eriloaga, mis oli ka laenatud. Nõuka ajal.
27.11.2009 16:56
1
0
Probleem pole värvide tuhmumises. Puit on hästi vettiv materjal ja seetõttu tema erikaal vette sattudes kasvab teatud aja kuni saavutab mingi piirväärtuse. Veest väljavõttes toimub protsess vastupidi. Kuna landi mäng ja ujumisomadused sõltuvad landimaterjali erikaalust siis ilma lakikihita landi korral me ei tea ette kuidas ta parasjagu mängima hakkab (kui hakkab) ja kui sügavale ta sukeldub.
Teine lakkimise põhjus on see, et märjas olekus on puit märgatavalt pehmem ning seetõttu vigastavad kõvad esemed teda märksa kergemini kui kõva lakiga kaetud puitu.
Mõned puiduliigid, vaheldumisi märgudes ja kuivades, hakkavad lõhenema.
27.11.2009 17:01
0
0
nobelium, ma olen ilmselt kehv soovitaja, kuna ma ühtegi lanti teinud ei ole, kuid treipingist ma ei unistaks. Lintsaest oleks ilmselt rohkem abi. Videodel kopeer treimisest, mis tõepoolest olid pigem freesimisnäited, jäi puudu jälk tolm ja ka müra oli vähemaks keeratud. Kui siiski otsustad treimise kasuks, saad kasutada ristkülikulise ristlõikega toorikut ja pead vaid õige pisut pärast lisatööd tegema. Kiiruses, võrreldes nende videodega, sa vaevalt kaotaksid
27.11.2009 17:07
0
1
sven, tänud. See jutt on veenev. Ilmselt proovin Liibanoni seedrit. See puu on selles mõttes imeline, et vesi tema mõõtmeid ega kaalu praktiliselt ei muuda. Hambajäljed on aga eriti teretulnud
27.11.2009 17:10
0
1
Neid junne ja punne on ju poes saadaval kuhjade viisi .
27.11.2009 17:14
0
0
Kunagi sai tehtud männist ja isegi kala sai - eriti armastas neid koha .
27.11.2009 17:17
0
1
liivy, see on tõsi. Aga mängu ilu maksab ju samuti.
P.S. Poes on ka kala
20.05.2011 20:39
0
0
Hey.

Pole küll kogu foorumit läbi lugenud kuid tundub ,et siin vaid 2 varianti landi meisterdamiseks. Kas puust või siis metallist. Kas keegi on järsku kaalunud landi tegu plastikust, ehk siis 3D mudel + 3D printer ja siis hiljem käsitsi viimistlus (värvimine, keele paigaldus, konksu aasad jne). Sellised landid oleks ju ideaalselt sümmeetrilised, keele nurk võimalik paika sättida väga täpselt, lisaraskuste jaoks teha landi õõnsustesse täpse paigutusega pesasid, relijeefsed pinnad jne jne.

vorpisin ise ka kärmelt miskit valmis, võimalused on igastahes piiramatud

http://www37.zippyshare.com/i/76410140/23893/toorik.JPG
21.05.2011 23:40
0
0
mul link ei avane, kas teistel ka ?
22.05.2011 07:14
0
0
ei tule jah
22.05.2011 10:21
0
0
Ei avane.
22.05.2011 15:17
0
0
Krt, my bad. Ei tea mis selle eelmise lingiga oli. Põhimõtteliselt , kui 3D printimine oleks laiemalt levind siis oleks ju hea plaan?

http://www.upload.ee/files/1359226/subwart.JPG.html

http://www.upload.ee/files/1359224/proov1.JPG.html
23.05.2011 10:34
0
1
Huvitav tehnoloogia lätimaalt: http://striborg.ee/forum/viewtopic.php?t=1514&postdays=0&postorder=asc&start=21 Vaata Istars 22 мар 2009, 00:44
11.11.2015 16:13
0
0
Kas keegi lante enne värvimist fooliumiga ka katab? Mis liimi kasutate? Ma proovisin "Moment" liimiga, aga see kuivab liiga kiiresti ning näpuga liimi laiali ajades hakkas rulluma. Muidugi mul võis natuke vana liim ka olla, tuubi põhjast vajaliku koguse veel välja pressisin.
11.11.2015 21:39
0
2
Liimipulk osta kontoritarvetest, kõige lihtsam ja kõige puhtam. Alternatiivina kasutatakse palju ka sihkest liimi landitegemisemaal, nagu erikeeper, mis on polüvinüülatsetaadipõhjal.
Oluline on teada, et foolium pannakse peale ivanovi lihtmeetodil, kahe pesukäsna vahel.
11.11.2015 23:07
0
0
Ma siin katsetasin selle "Momendiga" ühte ja teistpidi... Ei saanud rahuldavat tulemust, kuna suht võimatu on teda ühtlase kihina peale kanda.
Suutsin fooliumile ilusa soomuse mustri tekitada, aga landile surudes läks enamus mustrist välja. Üritasin küll pehme lapiga siluda, aga ikkagi... Eks proovin pesukäsna triki ka ära.
14.11.2015 23:22
0
1
Täitsa pull 6a vanat teemat lugeda
Lisaksin 6a vanadele kommidele ....landi keel ei pea yldse läbipaistev ega plastmass olema.Olen kasutand tsinkplekki... hää keerata,ujumist regullida,kasvõi kääridega riba maha võtta ku madalamale vaja,ve siis tagasi mingi riba joota....Teine variant on landist auk läbi puurida ja keel kinni tõmmata millise poldiga....siis liiguta keelt ylealla kuda hing ihaldab....stopperi verso mõtleb iga nutikas meister ise välja....Ma lantidega vaeva ei näe enam,kunagi tegin niimoodi.Abu landid andsid motiivi,sääl need mõned plekk keelega versod.
20.02.2016 17:15
0
0
tursalant 10 + kg tursa koju toonud lant ,valmistatud sõbra poolt norras (landikarp ununes muidugist kodu) , vanast aknalingist.töötas kõige paremini.
20.02.2016 17:28
0
0
Kaua see asi 100m peale vajub ka?
20.02.2016 18:48
0
0
oli suht raske materjal ja mingi 10 sekiga põhjas..
20.02.2016 19:13
0
0
https://www.youtube.com/watch?v=FDW36GT2UM4
rellakale puuketas peale - ja ongi valmis (seadusega karistatav)
ära tee kodus ja naabrinaise juures..
20.02.2016 20:16
0
0
Kõige lihtsam lant hyper haugile.
https://www.youtube.com/watch?v=HX60m9CxIoo
1
2
Palun oota