Otsi

Õngemees kalavetel, isand Juurikas, Limonka jt.

06.06.2006 23:23
Mõnele on antud lihtsaid sõnu nii ritta seada ,et pagana apetiitselt kukub välja. Kuna endal ei ole võimalust suvel väga tihti kalavetele saada siis kirjeldused teiste elamustest annavad tugevat tuge oma aeg ära oodata. Ja ootused muidugi kõrgemale tõsta.
Tähendab: foorumi alateemaks võiks olla ka "kalamehejutud ", mis (nagu muinasjutud) ei aegu.
Kui tekitab mõtteid ja vastukaja siis läks asja ette , andke tuld ja toetust.

ps. ei ole limonka ja juurika kirjastaja.
07.06.2006 08:12
1
A mida sa siis kirjastad?
jaz
image
09.06.2006 14:58
2


Läind kord naane mehele. Mees surnd noorelt.

Kord mees ei läindki naasele, läks oopis kalale. Eland kaua ja õnnelikult.
09.06.2006 15:11
0
No pole nagu kunagi siia sellise tagamõttega kirjutand, et kirjastama hakata
A, kui teisest küljest võtta, endalegi meeletult meeldib kas foorumist või mõne pildi alt püügikirjeldust lugeda.Tõenäoliselt nagu mina ,ka palju teisi fänne, kes sellistest kirjutistest lugu peavad
Alles mõni päev tagasi, kui foorumis inffi ei tulnud ,mulle õhtul 22.00 paiku noored kutid koju helistasid ja uurisid - no ei oska seda teisiti kommenteerida, kui mingit huvi saagi, püügikohe jpm suhtes.... See ikkagi ju positiivne , eriti, kui algajad huvitunud....siiani kedagi pole pikalt saadetud, ikka nõuga abiks, kui osand aidata
))
jaz
image
09.06.2006 15:36
2
Isiklikust arhiivist, sõbra kääst kuuldud ja kirja pandud:

Lugu, mes mudugist on täätsa tõsi, juhtund aastat-kümmend-paar tagasi Iiiumaal Sarve kantis.
Sinna üks manderimees endale suvila ost. Läind natsa aega mööda,ost paadi kah. Ja akand kalameheks, nigu kõik kohalikud olivad. Tiirutand mööda Soonlepa lahte ringi, pand võrka, püünd põhjaõngega ja olnd üldse üks normull vana. Ja sedasi see eluke sääl käis, kui mees Iiumaale tuli, nii käis kalal ja põlnd, ausalt ööldes, olemisel vigagi. Kohalikega kah ikke lävis, aes vahest Brigaaderiga törts kalamehejuttu ja saand sedasi ka mu sõber Sassi isa Sassiga tuttavaks, kes küll veits lähemal elas ja sama saare pääl isegit
a ikke peris kohalik põlnd, sest Sarvel on kohalik ainumalt säälsündind-kasvand Sarvekas.
A vat kord sügise, siiapüügiaegu, tulnd eelpool nimetet Brigaader mandrimehele külla.
Istund köökis pingi pääle, pand Bellamoori näkku ja tõmmand teise vaikides ää. Sis visand koni pliita ette, tõust püsti ja öelnd: „Meite merdes oo sükavaid kohtasi kah”,
pand ukse väljapoolt tare kinni ja läind olndki.
Mandrimehe võttis üpris nõutuks.... nu kui kohalik piamees juba ise kohe nii ütlema akkab, eks siis vist ermsa pasaga akkama saadut a millega, vat ei tia... oska kohe aimatagit mette? Müü või suvila maha ja page mandripiale tagasi, egas` sedamoodi elada saa. Sarvel vähemalt küll mette.
Läind siis mures mandrimees sõber Sassi isa Sassi juurde, et nääd, siuke lugu juhtus, aita äkki – põle ju miskit jura korraldand a nää, Brigaader kuri ja teised ka vilda vaatavad.... et mes nüid teha, aita ädast välla, nii elada ikke ei saa, nigu kohe seitse surmapattu oless inge pääl?
Sassi isa Sass uurind siis siit ääriveeri ja säält veeriääri ja saandki asja tiada... a ta ka
iidlane ju. Egas` vaja mandrimehele kuulutama minna milles jama. Läind Manderimehe juurde ja ütelnd: asi paha, kast viina too ja Kaluritemajja vii – kui vasta võetasse, kõik jälle easte.
Ankindkit sis manderimees õitsva sotsialismuse aegu kuskilt-miskit-moodi kasti viint ja viind randa, kalurite kätte. Ja et asi ikke korralik oleks, suitsukala ja leivakäär ja vorstijupp kah seltsi sai pandud.
Viin võteti vasta, puhkes lõbus jooming, kõik – pääle kalurite naaste – olnd ias tujus ja
manderimees saand jälle sõbraks Sarvekatega ja veel paremaks kui enne oligit.
Napsitamise käikus selgus et ega see meri sääl nüid nii sügav olegi ja see koht kus manderimehe võrgad olid, see üks vägaea püügikoht on ja kõik on üldse easte....
A vat kut manderimees järgmisel omigul pohmelliga ärkas sis põlnd tema pia mette viunast aige vaid oopis murest – mes ta sis ikke kokku keeras? Olgugi, et asi andess antud jne a noh... ikke ju tahaks teada? Et mette uuesti sama reha pääle astuda?
Taht sõber Sassi isa Sassi kääst küsida a sügis juba kääs, paat sai maale tiritud, ooaeg
läbi, põle teised sel aastal enam kokku saandki. Jäändki asi henge närima... ja eks näriks seieni kut järgmise aasta jaanipäävaomigu põleks Brigaader manderimehe suvila uksest sisse astund, pingi pääle istund, Bellamoori ette pand, vaikides suitsu ää tõmmand, koni pliita ette visand ja küsind „ Kuule sa mineva aasta selle ühe läbisõidet võrga eest Paulile terve kasti viint tõid, sul paistab seda kraami olevat, et äkitse sul on mõni veel tallele pandet?”


09.06.2006 20:39
3
marju länikut tahaks panna nii väga et poole minuti eest terve hinge annax
09.06.2006 23:43
2
waerk ---- RAHULDAN Su palwe ,söör! 1.consa jutt---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 08. juuni 2006 21:21:58

Siinkohal räägingi kuida sain oma elu suuroima haue elussöödaga.Lugu järgmine:
Püüdsin mina Pärnu jõel elussöödaga haugi.Söödaks kasutasin särge,neid oli mul ka aint paar tükki kuna toopäev särg jõle halvasti võttis.Kui võttiski siis liiga suur oli elussööda jaoks.
Nii 2 või 3 parajat särge käes,seadsin sammud Jändja paisu taha.Seal kunagi vanaveski oli.Keskelt jookseb vesi ja äärtes siuksed ilusad keerutus kohad.Vett umbes 1-1,5m all.Paarkend meetrit edasi kohe käredaks ja madalaks läheb.Oli kevadine aeg ja eks haug kuderännakul sinna paidu taha jõuab.Seda et seal püüda ei tohi(tammist 100m alla),selle peale ma vilistasin aint.
Ridvaks oli mul miski vana vene alumiinium spinning,hea jäik haakimisel.Ketas loomulikult inrtsivaba rull.
Paningi siis esimese särje otsa ja kõmm saatsin vooluserva,närvi rahustuseks torkasin suitsu näkku kohe.Ei läindki kaua mööda,kui lupsti kork läind.Hakkas tamiili järgi selle haue liikumist jälgima,ujus raibe ringi.Siis teadsin kohe et tegemist väiksega,need alati ringi hakkavad kroolima.Ootasin oma 2min ära ja haakisin,jõuga ja tugevalt.Sittagi.Ei kedagi otsas,samuti kadund ka elussööda kala.
Ei jäänd muud üle kui panin viimase särje otsa,see siuke suuremat laadi isegi oli.Tükk aega leotasin,ei midagi.Lõin juba käega ja hakkasin välja kerima,kui järsku...kuskilt vee sügavusest ilmus jõle mölakas havi ja tahtis mu väljakeritavat sööta rabada,kuid eksis sihikuga,Jõle laine oli kohe üleval peale seda "keeramist".Automaatselt jätsin kerimise katki ja vaatasin kuidas elussööda kala sügavusse vajus.Jalad hakkasid all tudisema,närv jõle püsti.Ja oligi,nii 15seki pärast kork viuhti läind.Siis lõi ikka värina sisse küll,teadsin ju mis kalaga tegu.Kerisin tamiili pingule et jälgida mida teeb.Samas ei keri nii pingule et kala seda tunneb,muidu lahti laseb.Noo ja igatahes seisis nagu pakk paigal.
Jõudis kätte siis see haakimisaeg.Tegin ikka väga jõulise haagi,ütleme nii 4m pikkuse.Ja krt,nagu kännu taga kinni,mitte mõhkugi.Alumiinium spinna lookas,kuigi see ritv juba naljalt vibuks ei tõmba.Ja kui siis hakkas liikuma,ei toimund siukseid väikse haugi tavapäraseid võnkeid ja jõnkse,vaid purikas kihutas lihtsalt ringi,tehes vahel paar jõulist pööret.Pidin tamiili järele andma,kuna muidu kas oleks ridva käest ää tõmmand või tamiil katkend.Kaldasse sain ta umbes 10m kõrvalt,võrreldes selle kohaga kus võtt toimus.Mängisin taga umbes 5minutit pakun,vbla ka natsa rohkem.Esimese hooga kaldas kohe kämbla lõpuste taha ajasin ja hakkasin välja tõstma.Kaldas ta oligi ja tundus veel suurem kui ta vees oli.Tagusin kohe raisale piki kukalt rusikaga et raip siplemise jätaks.
Kaalu mul pold tollal kuskilt võtta aga pikkus ilma sabata oli 84cm.Pakun et ta siuke 4-5kg oli.Enam nii suurt pole trehvand.


09.06.2006 23:44
1
2. Ciryo jut-----------------------------------------------------------------------------------------Krm, Conzalese jutt minu hiidhaugi saamise looga palju samu jooni omab...Pajatan siis kah natukese.
Kena juulipäev. Veetsin kenasti töist puhkust naisevanemate suvilas - Läänistes. No ja tuli plaan muruniitmine korraks hurda muffi saata ning kalale minna. Teadsin seal yhte j6ekääru, kus haugi alati passima peaks, ja kuna käärus paksult rasvast viidikat elutses (ei tea mix need haugid sinna kogunesid
), siis tegin sellise plaani, et viskan 2 unda sisse ja ise pyyan pisikese 6ngega viidikat, teen suicu ja v6tan päikest. M6eldud - tehtud. Unnad ise olid just Conza loost - yrgvana vene alumiiniumlatid, m6lemal nevskaja rulliks ja (khmm..) 0,8-ne tamiil peal. Sisuliselt kujutas und endast ilma korgita p6hjakat, suur yheharuline konx aint ja tinandus mingi 0,3-se j6hvi kyljes, et heina sisse ikka ainult tinaplönn jääks, mitte midagi muud. Vot selline relvastus.
Aerutasin kohale, ja nagu alati nägin tund aega vaeva, et esimesed söödakalad kätte saada. Miskipärast ei saa just neid esimesi kunagi nii, et kohe tuleksid, hirmus sudimine ja meelitamine. Tol päeval aga viidikas yldse ei tahnud, ei ussi ega tainast. Suure surmaga tuli kax tykki, teine neist selline heeringas, et maarjamaa viidikarekordi oleks kyll kindlasti yle löönd. Paraku, kuna valikut polnud, tuli see paksmagu otsa toppida ja loota et pisemaid viidikaid kah liikuma hakkab.
Ei hakanud. Selle asemel s6itis hoopis otse mu nina alla paat kahe naissoost olevusega. Teisele poole j6ge kyll, aga no mis see 9-10 meetrit seal j6gi lai...Anyways, kukkusid nood tibid pläkutama, nii et j6gi lainetama hakkas, ning mingite naljakate bamburitvadega särge kakkuma. Kuna ma olin mitmemeetrise sygavuse peal ankrus ja polnud ma särge peal väljaski, siis oli yldpilt selline - olevused sikutavad särg särje järel, sekka ka m6ni ahvunn, ning iga kala järel kiikavad minu poole - et mis sa tulid siia kalale v6i päevitama, mees! Yks sai vähe kobedama roosärje ja lehvitas seda minu poole, ise itsitas kui pärgel....Mul muidugist vaikus. Viidik ei taha, palav ka juba, ja unnad vaiki. Ja kibe kahetsus et 6lut kaasa ei viitsinud v6tta.
N6nna läks tund. Ja siis - selle suurema viidikaga varustatud latt äkki t6mblema hakkas. Oli teine allavoolu visatud ning polnud mul aimugi, kui pingul tamiil on, seega lugesin närvilise kiirusega seitsmeni ja haakisin. Esimene m6te - otsas! Teine m6te kohe otsa - kurat! mingi tatt sikutas ja nyyd olen teise kuhugi oksa taha haakinud suure hurraaga. Egas midagi, hakkan tirima, annab teine järele ikka natukese, ja pikapeale sai selgeks, et siiski midagi teises otsas tantsu lööb. Tegelikult olin ma suhteliselt kindel, et suurema osa väljatiritava kaalust moodustab mingi silo, mis ennast nööri/tina taha haakinud on - ennegi juhtunud p6hjakatega väiksemates j6gedes, pealegi igast sodi miskipärast kogu aeg allavoolu purjetas.
No j6udis siis kala paadi serva alla ning yllatus oli m6lemapoolne. Kala tegi kannaka ja pani leekima, nii et nevskaja mu s6rmenukid veriseks l6i, ning ma ise oleks peaaegu lati lahti lasknud. Hakkasin siis pikemaks sebimiseks valmistuma, ent mingil arusaamatul p6hjusel lasi kala ennast esimese sööstu järel ylirahulikult kahva tirida ja ärkas alles paadis, p6gusalt kyll, sest ma teda kohe nuiaga yhmerdama kukkusin.
Londoni suvitajad teisel pool j6ge polnud justkui midagi aru saanud, ja p6ledes soovist see särjelehvitamine tagasi teha, t6stsin raskustega kala sabapidi yles ja teatasin, et kes kauem ootab saab ka suurema. Haug jooksis verd nagu j6ulusiga, tädid läksid näost kahvatuks, ja olidki moraalselt kutud. Ei tea, kas unna olemus neile tuttav yldse oli ja ehk arvasid nad, et ma selliseid kalu viidika6ngega välja kisun, aga pillid nad kotti panid ja viie minuti pärast minema kablutasid.
Kala kaalu ei tea, kuna suvilas mingitki kaalumoodi asja polnud. Pikkust ka ei m66tnud, aga niipalju v6in 6elda, et samal 6htul äia synnipäeval 14 tegelast seda kala grillitud kujul s6id ja igayks ikka paraja piffi sai. Nii et läks asja ette. Värske kala ikka värske - keegi tädi kysis mu käest peale oma annuse nahka pistmist et oli see nyyd koha v6i tursk? ja teatas sama suusoojaga, et peaasi et mitte haug - tema haugi ei söövat...
Samas pyygikohas rabas m6ned nädalad hiljem teinegi haug. Tollega nii hästi ei läinud - ja see pole mingi kalamehejutt - alumiiniumlati venitas pitsi otsast 60 kraadi alla k6veraks, nii et latt nägi pärast välja nagu veesoonte otsimise traat, ning enne kui haugiga silmside tekkis, katkes see 0,8-ne tamiil. Eks ta oli vana ja mingi koht lihtsalt pettis, aga no märkimisväärset j6udu rakendas see p6rsas kyll.
----nyyd teemast kah. Kui söödakalale konksu selga torkad, siis tee seda esiteks selgroost k6rgemalt ja vahetult seljauime esimesse otsa - uime luud hoiavad konksu paigal, mis mujal pehmes lihas mitte 6nnestuda ei pruugi...
10.06.2006 02:40
2
Minu loo taustaks pilt kah endast>http://www.consa.msn.ee/Pildid/consa_kalal.jpg?2
kas mitte ei ole ilus jõgi ja ilus kalamees!?
10.06.2006 02:44
0
Jõgi on ilus,kalamees vahib korgi asemel teist kallast(mis ta seal näeb?),sombreero on tiba luitunud,kadunud on punased toonid.
11.10.2016 11:05
4
..ei saanudki assja sellest vist..
11.10.2016 11:09
2
Siin ju Vana Guru Muda kenad soovid kirjas. Kas seepärast kinnas võttis ette kommenteerida. Ega vist sest länikusoovist ka suuremat asja saanud isakesel?
11.10.2016 11:16
7
..miks sa vezirott mlised igalpool..
11.10.2016 11:20
9
laBak- Mul Jimi  murrab  wezirotte ja sööb täiza ära  need ,söör  . Ainult saba ja sarved jääwad  perrä!  ZERO om tunnistajax!!!  enlightenedyeskiss
11.10.2016 11:21
9
..lase sellele kahh kallale.
11.10.2016 11:25
3
Ärge ajage South Parki stiilis mula.
11.10.2016 11:32
7
..sina ajad siin ainukesena mula..
11.10.2016 11:40
2
nujaah, kassil pojad, saarmas süüdi. Iiizi!
11.10.2016 11:44
3
Tänases Delfis:
Küberkiusaja
See tõeline jobu, kes ei julge sulle otse näkku öelda, mida sinust arvab. Selle asemel saadab nimetult kontolt inetuid sõnumeid. Ignoreeri ja blokeeri ta igaveseks!

Kinnas, kas tunned ennast ära kirjelduses?
11.10.2016 11:45
7
udras- MIS Sul  hää inemise wasta  jälle om ziin ? cryingcryingcrying Mine parem mudilaid püüdemaie!? cool
11.10.2016 11:46
7
..kas arvadet oled niikõva mees et pänni wi saa..
11.10.2016 11:51
3
ei see pänn mind küll suurt koti.
paistab, et head ajad riietusaksessuaaridel, kui rabak on nurka seisma pandud?
11.10.2016 11:52
10
..jälle suutsid ühe hea teema tuksi keerata veziaff..
11.10.2016 12:07
9
..kesse pildil onn..
11.10.2016 12:09
10
laBak- saarem juu ike , mu armaz sir. !  cheeky
11.10.2016 12:09
12
..haahhaaaahhaaaaa
..
11.10.2016 12:30
3
naera, kinnas, naera, kuniks naeru jätkub.
ullil ongi iga päev pidupäev.
kas täna kooli ei lähe?
11.10.2016 12:34
12
..pole sinuasi..
11.10.2016 13:41
6
no kuidas ei ole?
saaks ju vaikust nautida foorumis või meeste juttu ajada, kui poiss koolis.
Muda asemel ma muretseks pigem Aya pärast, kes ta üleliigsest ihuliikmest kabenuppe lubas lõikuma hakata.
11.10.2016 13:50
10
..mida sa surgid teiste elus..
11.10.2016 18:31
4
Kelle teiste?
Ainult selle toreda MK, kes ise seda oma elu mulle nina alla hõõrub. Ikka mideote ja piltidega minu postkasti. Olen ka avalikult palunud seda mitte, teha, aga näe, ei anna kinda guru mitte alla .
 
11.10.2016 18:36
8
..kas saad seda tõestada muidugi ei saasest sa valetad ja pealegi lööks Kalev sinusuguse adalbärti karppi kohe..
11.10.2016 18:39
4
ullike, nagu öeldud, netist ei kustu iial miski lõplikult. See, et mina need kustutanud olen, ei tähenda, et nendest jälge poleks jäänud. Ja seda, kuidas MK minususguseid adalbärte karppi lööb, tean ma paremini kui õpilasne viinedast beest.
11.10.2016 18:40
7
..jutumeez vezirott haahhaaa..
11.10.2016 18:42
3
irva aga. ma võtan nüüd seisukoha, et targem annab järele ja lasen kindal omaette kobiseda. Siis tal nagu julgem kah. "Kalevit" ka pole ja.
11.10.2016 18:47
8
..hale vezirott ise kisub igas teemas riiduja siiskui enam pole sõnusiis hakkab pissile küll Kalev veel tuleb siia ja siis sa vesitropp saad veel..
11.10.2016 22:02
3
kallid sõbrad,võtke mõlemad tagasi,teema ju hoopis põlveotsas kirjutajatest
)
Palun oota