Otsi

Wenger noad

1
2
26.09.2018 14:17
0
Kas keegi soovitaks mõnda head teritajat millega võiks nagu wengeri nuge teritada,et tulemus jääks väga hea?
27.09.2018 08:09
4
Nagu näha on Sul rippuva vihmaussiga  sõpru nagu mulgi aga, kui vesikäia ei ole, siis lapik teemant luisk ja peale seda terituspulk. Kõik terituspulgad teevad tera lõpuks ümaraks ja tuleb uuesti käia peale minna. Käiamise aeg max 1,5 minutit, selle ajaga teral faas ees. Olen näinud kuidas profinugadel väga ruttu tera ära rikutakse. Tean mida räägin, vikrit olen rookinud ja fileerinud tonnides.
27.09.2018 11:20
4
Inimesed on erinevad. Ma olen paar korda selle aasta jooksul küsinud kalameestelt, kes minu teritamiste vastu on huvi tundnud, et kle ega su kalad pole siiani lõikamata jäänud.
Ma arvan, et miks mitte rääkida asjast, ajaviiteks, a tihti tundub, et kellegi otsingud imenoa või imeteritaja on lihtsalt ajaraiskamine. Mittenürinevat nuga pole olemas, on olemas aeglaselt nürinevad noad, millede teritamine on ka vaevalisem, kui pehmemate. Imeteritajat pole samuti olemas, mis teeks noa selliseks, et tema ise lõikab.
Tormek on väga hea teritaja. Tema kah ise ei terita aga kui sa silmad lahti temaga toimetad, siis sealt tuleb järjekindlalt sellise teritusega nuga, mis lõikab kogu tera ulatuses risti printeripaberit. Kahjuks pole paljudele tormek koos rakistehunnikuga vastuvõetava hinnaga. See paberilõike test pole midagi sellist, mille poole peaks kõik jubedalt iga teritusega püüdlema vaid test, et edasi teritamine oleks aja ja noa raiskamine. Peale paari suurema haugi rootsude lõikamist pole sest paberitestist midagi järgi, ometi saab kala edasi lõigata.
Mina võtan kala kaasa nii palju või vähe, et ma klaarin kõik oma käigud koduse teritusega ära. Kellel on rohkem lõikamist välitingimustes, siis minu meelest on ainult kaks varianti, kas pulk või koorija.
Mul selline köögis olnud väga kaua ja sobilik nii naisterahvale kööginugade arstimiseks ja ka kalamees ei peaks seda ära põlgama.
http://seeholm.ee/index.php?route=product/product&product_id=181
Kalakastis või autos võib selline koorija olla. Pildil vana wenger aga pilt pandud selle mõttega, et seda tüüpi koorija. Kõigi koorijatega selline lugu, et vahest on ka abrasiivi vaja noale näidata.
27.09.2018 11:36
5
Edeva mehena ei sa jätta lisamatta  linki
https://www.youtube.com/watch?v=_quu17QnhOE&t=4s
Eks ikka luiskudega lõppterituse teen.

28.09.2018 08:22
0
Eks teema ongi see, et lõputult ei koori ja ei pulgata, mingi hetk oleks vaja uus tera sisse lasta, käsitsi põlvedevahel suht keeruline, kuigi saab ka. Käsitsi käial tegemine vajab vilumust, jäävadki üle igasugused rakised jmv. Kuna masinad selle tegemiseks suht krõbeda hinnaga, siis lihtsam punt nuge näppu võtta ja spetsialisti juurest läbi hüpata. Sepaonu jutt õige, ega mingi töö noa tõttu tegemata ei ole jäänud, saab lõikama küll.
28.09.2018 14:10
0
Tasub investeerimist, igast tõmba vahelt läbi teritajad tera ei hoia. Hiinast saab ka soodsamaid alternatiive. https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/noad-ja-multitooriistad/teritajad/smiths/teritaja-smiths-komplekt-precision-7452/
28.09.2018 15:50
2
Tellisin teritaja ja luisud "Ruixin" (3 tavalist ja 3 teemantluisku) AliExpressist. Hind veidi üle 30 euro ja kahe nädalaga kaup käes. Veidike vene foorumitest loetud kogemuste põhjal täiustamist ja toimib igati OK
1
2
Palun oota