Otsi

Tross. Mis hea mis halb?

1
2
3
4
5
20.11.2018 20:43
1
Kalamees ei ole üldse. Seega ei tea miks fluorol teine eesmärk on küll. Ega ma muid asju ka väga palju ei tea tegelt
20.11.2018 22:57
0
Fluoro muudab liini haugi jaoks märkamatuks, venno. Pernike 0,6 fluoro on vees täiesti nähtamatu. Kitarrikeelt vm trossi (ka parimaid saksa nööre) märkab iga haug ja see on ülioluline just magusate, alla poolekiloste puhul. 
20.11.2018 23:34
3
Ma ei usu seda juttu üldse. See on küll mingi vale jutt.
21.11.2018 09:11
6
Tegelt on kahju et nii kadedad ollakse ja ei raatsita teadmisi jagada. Milline ikka on see õige fluoro. Niisama kekkamine käib küll aga konkreetsele küsimusele ei piuksugi.
VS
image
21.11.2018 10:20
1
No aga proovige Juraka soovitatu järele, suht konkreetsed brändid reas ja isegi läbimõõdu soovitused.
21.11.2018 10:51
0
Ise kasutan Airflo Sightfree G4 fluorocarboni nuriseda küll ei oska. Vahepeal kasutasin ka Seaguari midagi paha ei olnud, aga Airflo kuidagi sobib paremini. Pikalt kasutanud ka, ei näe põhjust midagi uut katsetama hakata. Nüüd on muidugi hind näiteks motonetis kordades odavama, siis kui mina esimest korda Airflo sealt ostsin siis oli hind cirka 20€  midagi peale. Hetkel pakkumine 4.75€
21.11.2018 14:46
7
Venno ja Keio võiks dialoogi jätkata, siis jääb veel mingi lootus, et keegi foorumit loeb, naerda saab hästi
21.11.2018 17:34
0
Erinevatel brändidel on erinevad mudelid, neid tahaks teada. Ma olen need ülalpool mainitud brändid enamuses läbi proovinud ja tulemus suht üks. Poolekilone hauginolk võib vabalt 0,6 fluro otsast jigi ära kaksata vajumise pealt. Eks plekkide-vobleritega püüdes asi julgem, jigit võtab vajumis pealt ja tihti just peapoolt.
Nii et mul selles asjas oma kogemus ja nägemus olemas. Mida lõikab nuga vabalt, seda võtab ka haugi hammas. Muidu on fluoro  mõnus asi, kasutan ka pidevalt püükides kus haug kaaspüük.
21.11.2018 18:47
0
Vertuskaga nõus, aga sama teema feedri lipsudega, pole küll näind et mõni fluro teisest peajagu üle oleks just tugevuselt.
21.11.2018 20:17
2
Ma kasutan flourot õngitsemisel, lipsudeks, ja ahvenapüügil. Õngel sellepärast, et väidetavalt on see nähtamatu(ise pole pead vee alla pannud, et veenduda, kuid ju ta siis on). Kunagi, kui veel palju noorem olin, kui praegu, tegin omale "trosse" hästi jämedast tamiilist ja kestis haugi hambaid küll. Lihtsalt poe trosse polnud võtta vaesel maakal. Eks see fluoro võiks ka siis olla mingi 0,8-0,9, et kestaks??? Mul üks rull on ostetud mingit 0,9mm SavageGeari oma, kuid pole kasutanud veel. Olen mõnd Soome suurhauki videot vaatanud ja neil ka ikka üsna tummine fluoro kasutusel. Ei tea jah.
ddt
image
21.11.2018 21:26
0
vertuska:  ...ülalpool mainitud brändid enamuses läbi proovinud...
​Sa vist kusagilt keemiapoest ostad, meie Alkos selliseid marke polegi.
21.11.2018 23:13
2
Ma kasutan 0,7-0,9 mm fluorot paljalt ilma trossita sellisel juhul, kui ma tahan hästi aeglaselt ja hästi madalas püüda haugi. Sisuliselt ma ei tee muud, kui võtan titaantrossi ära. Endiselt olen seda meelt, et kui mingit veenvat põhjust ainult fluoroga püüdmiseks pole, siis ma ainult fluoroga ei püüa sellel põhjusel, et ta ei anna 100% hambakindlust ja ma pean kogu aeg selle fluoro olukorda jälgima. Endale on jämeda fluoro sõlmedeks kahe pöördega rapala sõlm ja perfection loop.
Kes veel õndsaks pole saanud ja kahtleb mida trossiks kasutada, siis mul on olnud viimased kolm aastat selline titaan, nagu knot2kinky ja ma olen rahul sellega. Mina sõlmin teda ja kuna mul peab aas olema trossil, siis perfection loop on mulle parim sõlm. Kuuldavasti need, kes pöörlat kasutavad, siis hea lihtne sõlm selle titaani puhul on  figure 8 knot, põhjanaabrite keeles kasisolmu ja pädeva klipi link
https://www.youtube.com/watch?v=o504Ow5xHyM
Selle knot2kinky sõlm ei jookse kokku nagu niit või nöör ja ma alguses katsin termokahaneva rüüsiga, et vetikat ei korjaks sinna aga nüüd olen suht lohakalt niiti ja kiirliimi pannud. Kes sõlme kardab võib muidugi hülsiga panna aga minu meelest pool nn sittade titaantrosside kirumisest ongi seotud hülsiga. Need mõned poe valmistrossid, mis ma kunagi ostnud olen viskasin kõik hülsi juurest puruks. Ma haiglaselt kalu ei loe aga hinnanguliselt kestab mul üks sõlmitud tross vahemikus 100-300 kala. Oleneb ka sellest, mis läbimõõduga titaani kasutada, ise kasutan 0,36-0,41 ja mingil määral ka juhusest vist, sest ei oska lihtsalt seletada, miks vahest oodatust varem katki läheb.
22.11.2018 19:15
1
See trossivärk on jube raske ja keeruline teema.Justkui hakkad asjast aru saama, siis keegi lajatab jälle asjaliku kommi.
Siis saad aru, et millestki pole aru saanud või kõik eelnev on vale.
1
2
3
4
5
Palun oota