Otsi

Ridvad

18.06.2012 19:57
Tervitus!
Selline väike küsimus siis vähe rohkem ridva teadjatele, et käisin kalapoes ritvasi vaatamas, jäid silma 2 ritva jaxon ja shimano, mõlemad olid 70-80 euro sees,210 pikad , test oli 10-35 g ja sama jämedusega, aga põhimõte selles et yks ritv otsas paindub kõvasti rohkem ja teine kõvasti jäigem , et mis siis üleüldse nende vahe on või kuidas neid liigitatakse yldiselt , kumba soovitada et visked oleksid pikemad, kui mere ja järve peal loopida 20-30 g lante.
Tänud.
18.06.2012 20:05
0
Sellises hinnaklassis- Võta Shimano.
18.06.2012 20:08
0
Jäta 2.10 vahele ja mõtle kohe 2.40, 2.70-2.80 või veelgi pikemale ridvale.
18.06.2012 20:24
0
Kui kavatsed jaxoni kasuks mõelda ja tahad pikka viset siis viska see jaxon ülipika kaarega metsa poole
AzA
image
18.06.2012 20:44
0
Jäigemaga tuleb rohkem hoogu anda, aga see eest lendab lant kaugemale. Mitseasi ütles karu ja lakkus käppa edasi. Pehmem laeb kergemini ära.
Eks sa pead ise proovima, mis sulle istub.

Mere peale miinimum 270cm toigas vali ja katsu mingi Mh võtta, 15-40g või H 20-50g.
Lühema ridva eelis on vaid kuskil võsas mässates või pisi pisi jõgedel 1g lantide heitmisel.
210cm võtaks võsastunud kallastega pisijõele. Merele ja järvele vaataks pigem 3st.
18.06.2012 21:21
0
mina soovitaks võtta sul Shimano NExage ritv ,see on tõsiselt hea...!
AzA
image
18.06.2012 22:05
0
Jäigemaga ikka täpsemini visata saab, pehmem lendab kaugemale.
Ja nexave on pädev toigas. Igast asendist catanast parem.
Selline medium fast, sobib ilusti keskmisele haugile ahvenale.

Katsu mitte äärmustesse minna. Väga tipu toimeline on küll tundlik, täpne heita ja hea haakida, aga kala otsas reageerib ta kole äkiliselt. Selline harjavarre tunne tekib. Sisuliselt pead käega väsitama. Jigimiseks võta fast, shimanolt näiteks technium.
Täiesti aeglane annab enamuse väsitamise vigu andeks, aga jällegi keeruline visata ja haakemoment tuleb väga hästi ajastada. Näiteks turva püügiks valiksin shimanolt speedmasteri. Olen 210 sm-i säärikusse pannud ja suitsu teinud, kuniks poole kilo kanti turb väsib

Võta selline medium, medium fast toigas.
Lihtsalt toeta latt maha ja painuta otsa näpuga. Kui kuskil 1/3 tipu poolt on painde koht, siis on ok.
Mida rohkem maksad, seda parema asja saad.
Võta esialgu päris odavad kaikaid paar tükki. Siis saad pihta, mis pikkus, aktsioon jne. sulle sobib ja meeldib.
Kui aim käes, siis osta lagedalt edevaim st. kalleim ritv, mis saada on.
Lesath pole võibolla väärt seda raha, mis küsitakse, aga ta on tõsiselt hea ritv. Kui sa selle ää venitad, siis lihtsalt käidki kohtadel, kus selle testi ja pikkusega käia saab.
18.06.2012 22:29
0
Aza, mis rull sul sellel peal on kui küsida tohib?
Hoiad teda muidu relvakapis?
AzA
image
18.06.2012 22:42
1
Ei hoia kapis, kasutan nagu ritva ikka. Soetasin teise selleks, et kodujõel õhtuti paar tunnikest loopida. Ja mis seal salata, on ikka muhe küll. Selline medium fast, kala otsas, siis progresseerub varreni välja. Lihtsalt lust. Suurt mujale kui kodujõele enam minna ei taha. Vaatan seda 270st mere nuia ja tahes tahtmata tekib küsimus, et no milleks end piinata.
Ma ei saa aru kuidas see latt tehtud on, aga viskamisel värisema ei hakka. Rulli poole paindub justkui kergemini kui külgedele - võibolla see mängib rolli.
Enivei, kui katki peaks minema, siis jälle kolm sotti läheb.
Ei taha enam neid nexave-catanasid.
Rull on rarenium ci4 3000sfa.
25.06.2012 21:56
0
No tere jälle!
Sai siis poes käidud ja ostetud selline isend, ei ole veel kahjuks testimas käinud,äkki keegi oskab paar sõna kosta??
Lisan kohe ka pildid otsa!
26.06.2012 01:07
0
ise ostsin endale nüüd alles hiljuti trofeest Volzhanka Luksi 2,4m 10-35g ja siiani parim ritv mis on olnud. ülitundlik ja kerge ritv
27.06.2012 15:21
0
Lihtsalt infoks, et oma kogemusest shimano-catanat ei soovita. kõige lühem periood oli pool päeva kui laiali lagunes.
27.06.2012 15:37
1
Catana on omas hinnaklassis üks paremaid valikuid
AzA
image
27.06.2012 17:22
1
Huvitav, mul on umbes 6-7 catanat olnud ja peale otsa rõnga toimetavad siiamaani.
Aga oma olemuselt on nad odavad kaikad, saadki odava asja.
Teiste odavad on samasugune kraam, mõne üksiku pärliga vahete vahel.
Korralikku tahad, siis pealt 200 euri hakkab ritv. Masstoodangus saadki aegajalt risu sekka.

Ritv hakkab kuskil 200-300 eurist - lühemad kaikad.
Kui seal kandis midagi lihtsalt laiali laguneb, siis hakka teemasid üle puistama, 30 euristega aga pole mõtet, nad on kõik sellised.
27.06.2012 17:30
0
Neid ritvu üsna palju peetud, aga Catana küll tõesti viimane, mida soovitaks-ei selles, teises ega kolmandas hinnaklassis.Otsarõngas pole küll üles öelnud, aga muidu on ikka risu teine.
27.06.2012 17:36
0
Rääkige catanast lähemalt! Mis peale otsarõnga veel laguneb või on kehv käsitleda? Mõtlesin forellivõssa ragistamiseks võtta lühema...
27.06.2012 17:55
0
Mul forelli püügiks catana bx 180 L teleskoop. Ma sellega küll väga rahul!
AzA
image
27.06.2012 18:05
0
ta suurim viga on väga peenike vars va. teleskoopilised variandid. Viimastel on varred paremad. Muud viga nagu polegi peale rõngaste.
Ühel on kork ka lahti tulnud.
Aga täpsustama peaks ka.
AX versioon on väga nõrga planguga, iga klõps lõppeb purunemisega.
BX on oluliselt tugevama planguga, aga kohe raskem ka.
CX pole ma proovinud ja ei proovi ka, kuigi ilmselt on vead parandet ja mõni juurde tekkinud.

Sestap on reaalne, et CX-iga suudeti midagi pekki keerata ja teataval käsitsemisel annab tõepoolest poole päevaga suusad.
27.06.2012 18:58
0
AzA, tänks! Krt siis lükkan vist selle Catana ostu oma listist välja. Tuttavale kevadel valisime salmode vahelt 2,7-se Catana CX-i ja esimesed püügikorrad pidas ometi vastu, edaspisisest pole kuulnud. Eks raiun oma vana pommikindla shimanoga edasi, kuni see lõpuks lihtsalt ära kulub ja katsun koguda raha millegi asjalikuma tarvis
AzA
image
27.06.2012 19:23
0
Ma tegingi nii ja olen ülirahul. Ainus viga see, et kui hea ridvaga nats püüad, siis järgmine saab ka hea olema (loe kallis).
Sellega pead arvestama.
Teisalt kui seda nö. head vastu puid ei peksa, siis ega temaga midagi juhtu ka.
Pealegi oled kuupalga jagu hea ridvaga ilmselt pisut hoolikam
23.09.2018 23:15
0
Otsinguga teist ridva teemat ei leidnud, aga ühesõnaga... Vaja üks kinkekaart ära lunastada enne, kui ära aegub. On kellegil antud ridvaga kogemusi, püügiks voblerid-kergemad plekid. Muud nagu silma ei jäänud ja vaja ka pole. Või soovitaga mõni teine samas hinnaklassis. https://www.voblafishing.ee/et/a/spinning-favorite-x1-2-1m-5-21g-702m
Palun oota