Otsi

Rakvere Koger 2009 võitjad:

Autor: Rakvere
Suurim koger siis 610 grammi.
07.06.2009
07.06.2009 17:14
0
0
mis nendes suurtes kottides oli?
07.06.2009 17:26
0
0
väga tubli!

kas grossi "järve" päält?
07.06.2009 20:08
0
0
http://www.kalale.ee/sisu/NCw2OTA1NDUsMywwLDE/

Võistlus
siis õnnelikult lõppenud, kahjuks niipalju kokri sel aastal ei saadud, kuid selle eest üllatas üks eriti põrakas 610 grammine koger.

Tulemused:

Mehed:

1. Anti Erma - 64 p.

2. Marko Kaasik - 62 p. (Suurim 610 grammi koger)

3. Rattus Raur - 32 p.

Naised:

1. Julia Ivanova - 26 p.

2. Ilse Tammisto - 12p.

3. Rita Vahter - 1p.

Noored:

1. Martin Boravik - 25p.

2. Siim Ergo Juhkov - 22p.

3. Rasmus Meius - 7p.

Kokku võistles 47 võistlejat.

Tänud osavõtjatele ning kohtume aasta pärast!
07.06.2009 21:32
0
0
korraldajatele ka suured tänud . jaksu järgmistel aastatelgi....
07.06.2009 23:33
0
0
08.06.2009 10:59
0
0
Külmad ilmad tõid siiski kogrepõraka kaldale.



Lõppenud siis juba neljandat hooaega "Rakvere Koger" võistlus. Ilmataat oli vigureid täis ning hommiku hakul oli temperatuur veidi üle nulli - nagu novembrikuus, samas meie kalender saamas varsti jaanipäevaks, kuhu siis kõik soojad ilmad jäävad? Sellest hoolimata seadsid peaaegu viiskümmend võistlejat uhkesti jõuprooviks tiigi äärde taas mõõduvõtmiseks valmis. Asjalikumad keerasid sööta panges valmis, pingutasid rakulkade kumme, et viimastega sööt täpselt valitud kohta lennutada, siis seati end mugavalt istuma, söödastati õng kõige paremaga ning saadeti söödetud koha peale, mida aga ei olnud, ei olnud loodetud kogrevõttu. Osad aga valisid vähe peenema strateegia, nimelt hakkasid kümne sentimeetri sügavuselt luukaritsaid püüdma ning tasahilju muutsid paljud seda liitumisega. Mõned kangekaelsed kannatasid ikka veel sügaval kokre oodates ja vaev tasus ära - esimene väljatõmmatud koger oli suisa röögatult suur labakinnas, tervelt 610 grammi, püüdjaks Marko Kaasik. Viimane oli uustulnuk ning polnud elus midagi säärast üle elanud, rõõm oli suur. Ajapikku hakkas ka teistel kokri tulema, vahelduseks mõni ahven ja särg. Kõik kartsid kala vees kaua väsitada, kuna paar päeva tagasi olla sellest tiigist kolme kilone haugipoiss välja veetud ning kus üks, seal kindlasti ka teine veel.

Vahepeal luukaritsapüüdjad olid tugevat tööd teinud ning tahtsid tükiarvuga suurte kalade püüdjatele järele tulla, annab ju iga nn. kalapea sellel võistlusel punkti, seega kui suurt kala ei saa, tasub ka väikseid, aga palju püüda. Nobedamad said üle kolmekümne luukaritsa, kuid seekord pidid kogrepüüdjatele ikkagi alla vanduma. Nii me siis uudistasime püüdjaid, kuid toredus käib jamadega ikka käsikäes - nimelt leidub pahatahtlikke, kes teiste asjatamisi ei soosi. Ilusasti välja eksponeeritud auhinnaletilt oli üks õngekomplekt kui tina tuhka kadunud, mis teha, vargapoiss tahtis ka elada, kahju ainult, et nii nahaalselt. Õnneks polnud see viimane õngekomplekt ja võitjad said premeeritud tubli töö eest. Loodame järgmisel aastal veidi soojemat ilma ja aktiivsemaid kokresid ning kõigile korraldajate poolt suured tänud!



Allan Jaakus

Palun oota