Otsi

Öine forka.

Autor: bendi
Selle hooajal kuues arvestatav jõekas.
Nagu ikka õhtul peale kümmet jõe äärde lanti loopima ja loodust nautima. Mõnusast olemisest jätaks välja sääsed ja lehmakärbsed. Kui valgust oli natsa palju, käisid togimas alakad. Mingist kellast algas aktiivne putukate jaht. No suuremad ignoreerivad täielikult. Viskad küll sulpsatuste lähedale, kontakti niht. Tundub, et mida suurem kala, seda õrnemalt see putukas ära võetakse.
Ei mingit hirmsat plärtsu. Tundub, et enne takseeritakse hoolikalt, mida võetakse. Ainult väikesed on parajalt lollakad, muudkui keksivad veest välja. Ühte mulistajat märgates pakkusin talle oma paremat arsenali, kuid huvi puudus. Juba sulpsukohast möödudes tüüp jätkas ikka toitumist, ei teinud minu trampimisest väljagi. Tegin veel ühe viske tagasi kala platsile ja seekord võeti kohe ära. Ei näinud poolpimedas, kui suur kala on , kuid vastupanu oli muljetavaldav. Forka suutis heintesse pugeda ja mässis ümber tamiili sellise oblikatuustaka, arvasin et nüüd läheb. Lasin tamiili pinge maha. Kutt aina ehitas seal oblikates. Lõpuks väsis. Tekkis kohe järgmine probleem. Kuidas kogu see heinahunnik koos kalaga endale lähemale saada . Mitmendal katsel see kuidagi ikka õnnestus. Tõstsin forka koos oblikapuhmaga kaldale, kus ta landi otsast ära pudenes.Mingi suur ta polnud, nats alla kilo. Adrenaliini kuhjaga.
Omapärane vaatemäng oli ka nahkhiirte, ilmselt poegade õppelend, tihe saalimine püügitsoonis.Tagasiteel veel noore jänese käitumine keset sõiduteed ! Vahtis tagajalgadel püsti seistes kõrvad kikkis keset teed põõsastesse ja ei teinud algul autost väljagi. Minagi ajasin kaela sirgu ja jäin piiluma keda ta nii pingsalt vahib.Ei näinud kedagi. Lahe oli !
 
30.06.2015
30.06.2015 23:37
0
0
Kas oled näinud, kuidas jõekas nahkhiire järgi hüppab?
01.07.2015 01:03
0
0
nahkhiiri on seal palju, kuid forkasid nahkhiiri taga ajamas pole näinud. Vahel takerdub nahkhiir tamiili ja kukub selili vette. Ükski forka pole teda ära võtnud. Teeb tiibadega plats plats paar korda vastu vett ja paneb lendu. Vahel isegi segavad tamiili näksimisega püüki. Radar on neil hea.
01.07.2015 01:56
0
0
ilus kala.
01.07.2015 10:38
0
0
kobe tükk!


aga nahkhiired on mingil ajal üsna tüütud tegelased küll. eriti kui tamiili sisse takerduvad... üks eriti kuri sell üritas mul kätt otsast järada kui teda pimedas lahti harutasin
01.07.2015 18:26
0
0
Lazarus saab nüüd öösiti paremini forelle jahtida. A küüslauku ei söö ja valgust kardab.
Palun oota