Otsi

Emajõel voblamaterjali järel !

Lõpuks on taas käes see aeg, kui saab püüda seda maitsvat vobla-kalakest!

Sai siin eelnevalt uuritud-puuritud, et kas kusagil jõel miskit näkkab juba ja mida näkkab? Näkkab ja mitte vähe! OK, inf käes, mineku päev kirjas, kaaslane kah leitud - Heino, ja nüüd tuleb vaid kohale kimada.

Ilmateade lubas päris kena sooja 14 °C ja päikesepaistelist ilma, kuid veidi tuulisemat. Viimast osa ilmast oli täie raha eest, aga esimest osa jätkus hommikupoolikul vaid mõneks tunniks.

Esimesel püügikohal saime esimesed särjed võtma, aga siis tõusis tuul ja selles kohas oli varsti pea võimatu korki jälgida ja täpseid sisseviskeid sooritada, et rakendus kõrkjatesse ei lendaks.

Ega midagi, ankrud paati ja uut, tuulevaiksemat kohta otsima. Koht leitud ja sööt sisse visatud, tuli nüüd vaid loota, et ka kala kohale tuleb. Tuli, kuid enamjaolt kiisa näol. smiley
 

 
Heino tabas tonka peale ka mõne priskema särje kaugemalt jõest. Ise püüdsin puhtalt vaid käsiõngega ja mingit tonkat-fiidrit ei kasutanud. Söödana kasutasin valget ja punast kärbsetõuku. Heino püüdis sõnnikuussidega ja vahel ka käsikaga.

Krt, ka selle koha peal hakkas tuul keerutama ja kala ei võtnud sööta. Kell oli juba mõni aeg üle keskpäeva ja ilm oli päris vilu, nii et lausa sõrmed hakkasid kangestuma. Tegime väikese söögika, mille käigus lasin kaks kruusi ingveritee-jooki kõrist alla! Õige otsus, võttis mõnusalt seest soojaks ja käed said kah liikuvamaks. Kuna hommikul kohale sõites kohtasime jõel mitut tuttavat, siis otsustasime helistada neile ja pärida, kas ainult meil nukker seis (mingi +-5 kg) või teistel ka. Saime teada, et kala on täitsa roo sees madalas. Selge!

Tõmbasime taas ankrud välja proovisime sellise koha leida, kus tuul ligi ei saaks ja oleks madal rooaukudega koht. Ei läinudki kaua aega, kui koht käes, paat ankurdatud ja püük võis alata. Sai esmalt korralikud söödapallid sisse lajatatud, ning siis korgikad järgi saadetud. Töötab! Kohe saime järjest kenad särjemammid õnge otsa ja nii see õhtune püük käima läks. Heino vahelduseks mässas ka tonkaridvaga, kuna tahtis hirmsasti latikat tabada. Kõrval paadis üks vennike sai ja päris mitu kena latakat.

Nüüd, kui ämber täis hakkas saama ja 22 kg käes, mis ka eesmärgiks seatud,winkoli kell juba niikaugele tiksunud, et oli aeg asju kokku korjata ja minekut teha. Tegime kohustuslikud klõpsud, sai ka kaashobitajaid pildile püütud, mida võite ise ka vaadata.

Hiljem kaldal hobivendadega suheldes olid enamikul saagid nigelad. Kes kümne särje peal, kes mõne kiloga jne.

Omal igatahes meel hea, et päev korda sai püütud.

Eks oma panuse andis õigesti valitud sööt, mida aitas koostada spetsialist Jaan Grents.yes

Lõpetuseks - särg on Emajões juba liikvel!

Selged pildid,

Ixa
11.04.2017
11.04.2017 17:15
1
7
Mitu suud on Ixal?
11.04.2017 23:11
0
6
Tubli tulemus aga sööda sa niisutasid ikka ise õigesti valmis mis selle asja juures kõige olulisem vast.
12.04.2017 12:32
1
5
Vöimas! Kiwi kotti ,Sir.!!!
 laugh
12.04.2017 16:05
0
3
Äge.P:S huvitav, mis toimub pildil nr 20  blush?
12.04.2017 18:24
0
4
Ikkagi ei saa hindamisest aru, Ixal on alati pikk jutt, head pildid aga mõni kuri kooliõpetaja harjutab kätt.
12.04.2017 21:21
0
7
Tinka, ei pole hullu neist hindajatest, eks mõni "no name" kasutaja ja mõni viljandi "sõber" hoolitseb selle eest aga ega seepärast nüüd jutt või pildid kehvemaks muutu laugh ja mul isu postitusi lõpetada.

Tänx kaasa elamise eest !
13.04.2017 19:02
0
1
Vaata et selga ämbriga ära ei tõsta !
21.04.2017 16:23
0
0
yes
Palun oota