Otsi

Spinna hooaja avamine 2017

Täna, Suurel Reedel sai kodujärvel käidud uut ridvakest testimas.

Ammu oli mul plaanis soetada üks ülitundlik spinning, millega oleks lux toimetada micro peibutistega .

Sai küsitletud ja netist uuritud ja ka tööjuures katsetatud kõiksugu ritvasi, kuid valik osutus Volzhanka "Stiletile" 2,0m 0,5-5 g (IM7) 

Sellega saab kõiksugu kergeid peibutisi mängitada, nagu ka volfram kirpe, mis oleks söödastatud näiteks kunst sääsevastsega. Arvan, et ka peale ahvena, mille püügile on nagunii see ritv soetatud aga oleks reaalselt võimalik tabada ka muid uimelisi, nagu särgi ja roosärgi, säinaid-turbaid, ka latikalipse ja linaskitki.

Ühesõnaga, peale tänast käiku olen ülimalt rahul selle ridvaga ja julgen ausalt ka Teile soovitada, kui soovid saada kalapüügist täiuslikku naudingut. Täpselt selline ridva plank nagu ihkasin. Ei paindu läbi, ei jää tuule  käes pendeldama, näitab kenasti igat väikest puudetki täpselt ära. Üks asi selle ridva juures on vaid imelik, et ta on niivõrd kerge ja peen, et täiest jõust heidet pole veel julgenud teha, kuna on kartus et viskan ribadeks. Nüüd kui ritv valitud oli vaja saada peale ka kerija, milleks osutus valituks Daiwa "Legalis"1500 HA ! Kuna teistel ritvadel enamus Shimano rullid peal siis seekord oli soov miskit uut proovida ja soetasin omale elu esimese Daiwa rullikese. Nüüd peale esimest käiku pole miskit erilist välja tuua ,võrreldes Shimano keriatega, kui vaid seda, et see pirni kujuline vända nupp on väga mõnus näppude vahel liini sisse kerides. Nüüd veel liin rullile peale, milleks kerisin Sufxi "Nanobraid" 0,04 mm  ja 2,8 kg. Selle liiniga tänase ilmakesega sain isegi volfram 2g kirbu koos kunst sääsevastsega oma 20+ meetrit lennutatud ja näitas ka kenasti ridvapits kukkumist, kus oli sügavust 5+ m!

Peibutisi hoiab ja aitab vahetada "00" suurus lõks ilma pöörlata.Ok! Nüüd ka siis päris asja juurde ja nimelt kalapüügi juurde tagasi. Tulin järve äärde, kus ootas ees paadis toimetav(sikuskat mängitav) Ülo. Kiired foto klõpsud temast ja ka kenast "kevadilmast" lumetuisusest. Pärimisele, et kas miskit on ka vää ,oli vastus aimatav-ei midagi! Selge, katsun siis oma imerelva töös ära. Esimesed visked ja võtust ei muffigi. Kuna tuul oli vahepeal päris vali siis vahetasin volfram kirbu 3g jigi pea vastu, millele lükkasin otsa maitsestatud micro kummi. Vahepeal oli minuga liitunud veel teinegi ahvena jahtija Malfrid. Seisime siis teineteisest veidi eemal ja lajatsime peibutisi järgemööda järve, kuniks käis siis mul see kaua oodatud pauk!!? Latt lookas, sidur kõrises täiega ja koheslt ei saanudki aru ,kas tegemist on "mõõdus ahvenaga" või miski klassikaline 100g triibulisega, sest selle ridva juures ,kus kõik on peen ja õrn, võis ka tillum uimeline teha korraliku trianglit!  smiley Oppaa! Kena ilus "mõõdus" ahvenamammi! Nüüd kiirelt palusin Malfriti abi , et too oma kahvaga tuleks ja aitaks mammi välja. Kala kahvas, pildid tehtud ja ka kaal kirja- 650 g! Sai see pontsakas mammi tagasi lastud, et sooritaks ikka selle kude kenasti ära ja tuleks palju tublisi ja tugeva geeniga ahvena pätsikesi !  cheeky

NB! On ka video sellest tagasi laskmisest  Etteruttavalt mainin ära, et peale selle triibulise rohkem mul ja ka teistel käest läbi ei käinud. Välja arvatud üks otsast pääsemine ja paar pauku veel!

Nüüd esimesel püügil käidud julgen lubada, et sellest ridva komplektist saab minu üks vaidlematu lemmik !!!

PS! Soovin tänada ka mõningaid semusi nii soovituste, abi, kui ka toetuse eest ; Are , Ivo , Margus , Indrek , aitähh Teile !   yes

Selged pildid,

Ixa
14.04.2017
14.04.2017 21:18
0
9
yesbroken heart
14.04.2017 21:34
0
8
Ülitundliku spinnaga = ülim nauding...ilus ahvunn!
14.04.2017 21:57
1
4
kas ma üksi selline, kes viiekat ei saa laksata?
15.04.2017 07:15
2
4
Tinka, viieka saad laksata piltide, mitte jutu all.
15.04.2017 11:09
0
5
Oh mul ongi just selline ritv puudu õnnest
17.04.2017 13:53
0
2
kala ka elus -tiptop


IM7 ülitundlikuse jutt oleks olnud muidugi asjakohane eelmisel sajandil
18.04.2017 06:37
0
2
Usun et enamustel(hobi ja pühapäeva kalameestel)harrastajatel on see "IM" , kas tundmatu või pohlad ...smiley

See sai sinna loo texti, kuna tegin copy paste e-poe lehelt ja spetsjaalselt seda toonitada ei tahtnud!

Aga tänud tähelepanu eest haugihirm cheeky
18.04.2017 12:40
0
1
Tubli tegu ja väärt 5+++
21.04.2017 16:21
0
0
yes
Palun oota