Otsi

Peipsi järve avang 2017

Täna oli siis lõpuks see päev käes, kui me koos Rainiga avasime Peipsi järvel hooaja.

Kuna lubatud havipüügi kuupäev langes eelmise nädala keskpaigale (16 mai) siis vastavalt töökohustustele ja ilmaoludele enne tänast päeva (esmaspäeva 22 mai)  minna polnud võimalik.
Väga vara me järvele ei läinud , kuna lubas miskit sadu ja tuule vaibumist alles päeva peale, mis ka alles peale lõunat toimus aga see selleks.Peale meie oli veel paar paatkonda, üks neist enam-vähe kohe, kui meie saabusime lahkus ja teine paatkond kadus, kui sadu hakkas millest me ka osa saime.
Aga enne sadu, õnneks, mis jättis meid ka edasi järvel tegutsema toimus see kaua oodatud kaunikene kena havi võtte, mis on ka kenasti videolt näha. Vabandan audio pärast, sest osa tegevuse jutlust segas veidi tugevam tuul .smiley
Kuna hiil oli paras ja Raini panin kohe protsessi filmima siis ei saanud ta paadil käiku välja võtta ja oma ritva eest ära kerida muidu oleks alus risti keeranud ja tema mäng minu liini ujunud. Seepärast tegime kiire vangerduse, kus ta andis hetkeks kaamera mulle, et kerida eest oma ritv ja suunata paadi nina punnitavale kala suunas, kes hirmsasti käristas sidurit ja üldse ei tahtnud ligi tulla.surprise
Lõpuks võitleja väsis ja peagi oli ta nähtavale ilmud. "Päris mõõdus havi!"yes oli mu esimene mõte!!!cheekyJa ega seal miskit ei polnud, kui kahv alla ja hetk hiljem ta meil paadis oligi.Kiired kaalumised ja fotojäädvustused ning tagasi järves ta oligi."C&R!"angelKa mingi aeg hiljem tabas Rain oma esimese(1,4 kg) ja ka päeva viimase kalakese .
Minu 4,3 kg havi himustas Rapala JSR! Rainil võttis ühe Viljandi -venna käsitöö lanti!
Varustuse andmed mul olid järgmised;

Ritv Shimano Beastmaster 3,5-28 g 240 mh
Rull exage 3000
Nöör Wake Nerve 0,10 mm 7 kg
Kaitse volfram-tross 15 cm 5 kg


Selle päevaga jäime mõlemad rahule, kui arvestada ilmaolusi ja kala mitte aktiivset olekut!

Selged pildid,

Ixa
24.05.2017
24.05.2017 21:07
1
2
yes
29.05.2017 22:38
1
2
Muutub juba rutiiniks laugh

Püüa vahepeal... ma ei tea.... no vähki näiteks laugh või angerjat.

Või ämmber viidikaid laugh

yes

 
30.05.2017 10:22
0
1
Väga viis!
Palun oota