Otsi

Kalapüük Peipsi moodi!

Jumal tänatud, et kala ketti ei läinud !

 Sai siin kenal reedesel päeva oma lemmik järvel Peipsil käidud koos semude Indreku ja Margusega.

Indrek on ka varem Peipsil paadist kalastanud aga Margusele oli see üks esimesi kordasi (kunagi ammu noorena korra põikas Emajõest sisse suure lainega ja vsjoo) Peipsi järve paadiga väisata.

Egas midagi , paat vette ja püügipaika siht võetud. Kohale jõudes panime vooblerid otsa ja hakkas see mõnus tegevus pihta. smiley

Ps! Margusele sai antud oma lemmik lant(Rapala JSR), et ta ka "mõõdus" ahvenaid kindla peale tabaks ja seda kiffi võnget ridvaotsas tunnetaks. Ja ei pidanutki pettuma, sest üsna varsti olidki esimesed prisked Pepsi pätsid landiotsas.


Veidi maad edasi ja ka Indrekul kargas kena poolkilo + pätsike voobleri otsa.

Ja ega minagi ilma ei jäänud!!!

Ja nüüd siis selle pealkirja lause juurde, "Jumal tänatud, et kala ketti ei läinud !" , kuna Margus pole harjunud, et suvel võiks ka nii palju , kui talvel ja "mõõdus" ahvenaid korraga saada polnud ta selleks ka külma kasti kaas võtnud ja nii me kahepaele minu kasti ahvenatega täitsime.Tema oma kotti ja mina oma. Aga jama oli selles , et varsti hakkas kast täis saama ja päev oli alles lõuna.Kuid kahjuks või õnneks mingi aeg kala võtt lõppes täielikult või jäi tilkuma.Mõned tunnid pea tühja otsimist ja vastavat peibutist otsitud hakkas "mõõdus" ahven jälle sööta ründama.Kuna kõik me olime juba poolekilo piir lõhki püüdnud siis oligi aega ka miskit tõsisem vastane otsa saada ja see õnn naeratas taas minule ja minu uuele lemmik värviks "LILLA"
saatud Rapala JointedShadRapile! Yess!yes -810g kena Peipsi ahvenat!

Ahven käes ja ka pildid tehtud tegin ettepaneku lasta ankur sisse ja hakata rakendustega (Peipsi rakendus,sikuska,ussi tonka,jigi,microjigi, jne kes mida)püüdma.Meie Margusega hakkasime jigitama ja Indrek katsetas kõigepealt Peipsi kummilutude rakendust. Paremini töötas ja kala tõi jigitamine! Kala tuli harva aga kena- mõõdus ja üsna pea sain ma õnge päeva oma suurima ja ka meie paatkonna priskema jigi ahvena, kes kaalus 830g !!! yescheeky

Vägis sai kast täis ja Margus kurivaim oli veel selline mees, et lasi mõne"priskes-mõõdus" 3-400g ahvena vette tagasi kosuma cool.Kuid sellest polnud kasu, sest minul tuli "mõõdus" kalu juurde ja seoses sellega pidi Margus oma kilekoti koos ahvenatega ja paari jääpudeliga termo kastist (mis polnud kummist) panema ämbri, ning varju paadi ninasse.

Aga ükskord sai jälle võtt otsa ja meil oligi paras aeg hakata otsi kokku tõmbama, et liikuda kodupoole!

Jõudes kaldale sai ka oma saak kaalutud, milleks oli 13,9 kg (alguses 14,2 see oli koos ühe jää pudeliga) ja tükki arvu oli 33 "mõõdus" Peipsi ahvenat!

Teistel semudel oli pisut vähem aga ahjud ja pannid said ikka korralikult ära varustatud ka nende poolt!

Kokkuvõttes jäime väga rahule ja Margusele sai üks kõvemaid microjigi ahvena püüke üldse yes

Taas sai nii mõnigi video linti võetud ja ka pilte klõpsatud!

Selged pildid,

Ixa
13.08.2017
13.08.2017 18:08
1
3
yes
13.08.2017 18:29
1
3
kiidan järve!
14.08.2017 11:56
0
2
yesyesbroken heart
15.08.2017 10:16
0
3
Über tore üritus oli !  heartyes
28.08.2017 12:15
0
1
5+
Palun oota