Otsi

Isalõhe

Autor: bendi
Merel võrguga.
Selline näeb ligidalt välja isalõhe pea peale moonet. Suu kinni minna ei saa, hambad üsna esiletükkivad ja teravad. Milline on praktiline külg kala jaoks sellisel konkslõual ei oska öelda.Võrku jäävad sellised elukad suht harva, rapsivad tavaliselt lahti nii et augud taga. Üks lõhe on olnud ka märgisega. Tagasiinfo põhjal oli märgisega lõhe kaalu juurdekasv viie kuu jooksul 1,1 kilo.
27.11.2017
28.11.2017 11:32
0
1
Konkslõua eesmärk peaks olema minuteada see et isane kala ei saaks marja nahka panna, kuid ega ise ka mingi asjatundja ei ole nii et äki keegi asjapulk teab täpsemalt
28.11.2017 15:51
2
1
Eks see konks ikka ilu pärast ole. Praktilises mõttes on see ju täiesti kasutu.
28.11.2017 17:58
0
8
Looduses on igal asjal mingi mõte. Inimene ei oska kaugeltki kõike aru saada.
28.11.2017 18:29
2
2
irw, ilutsema hakkas inimene...muidu ikka looduses kindlat poindid.
28.11.2017 21:48
0
2
Kui võtta aluseks "Ilu ei sünni patta panna" ehk ilu on pigem kõik see mis ei aita SUL ENDAL elus püsida, kuid teeb selle ehk pisut elamisväärsemaks, on see konks puhas ilu. Arvata on, et kuna see ilmub pulmade ajal, saad suurema konksuga rohkem naisi - elu on kindlasti parem. Praktilises mõttes (aitab kiiremini liikuda, paremini süüa, annab tugevama tervise, võimaldab paremini peituda jne) on konks mõttetu.

Sama lugu on põtrade ja hirvede sarvedega. Ilma uhke kroonita elad sama hästi või pareminigi, kuid mänguplatsil ilselt tegija pole.
29.11.2017 08:39
0
1
Marja söömise vältimiseks see ilmselt pole,sest kui kalal isu oleks siis oleks vähemalt näha kuidas ta üritab seda süüa,aga pole keegi seda veel näinud.Ka suukorviga koer üritab maiuspala kätte saada.
30.11.2017 08:56
0
0
Ka mina olen kroomiga päri ja seda meelt, et eks ta ilu pärast ole, enamikel isasolenditel looduses ikka nii seatud, et mida alfam, seda rohkem “rind kummis”, seda eriti just pulmaeelsel ja selle ajal.
30.11.2017 10:44
1
2
"Dominant male salmon defend their redds by rushing at and chasing intruders. They butt and bite them with the canine-like teeth they developed for the spawning event. The kypes are used to clamp around the base of the tail (caudal peduncle) of an opponent.""Salmon have been seen in the wild using their kype to firmly grasp an opponent's tail""The kype functions as a secondary sexual characteristic and influences the formation of dominance hierarchies at the spawning grounds. The size of the kype is believed to determine male spawning frequency."
Selle järgi võib lugeda, et emane võib arvata, et suurema konksuga kala ilmselt suudab pesaümbrust paremini kaitsta(kude ajal ja järgselt) ja on ka viljakam, mine tea võibolla mõni liik pidas või peab seda suureks kihvaks ja pigem arvab et pole mõtet sellistega jamada, kel suur konks?
Erinevatest uuringutest leiab igasugu juttu, aga üldiselt arvatakse; ja väidetavalt on vaadeldud, et lõhe ikkagi sööb oma marja ka kui võimalus selleks avaneb. Kindlasti püüavad lõhe noorjärgud kudest aga pisut matti võtta ja seda kinnitavd enamus uuringud, et 1-2 aastesed lõhed võimaluse korral maiustavad koetud marjaga küll.
Palun oota