Otsi

Naudime (peent) kalapüüki !

Kuna tali ei taha veel kuidagi tulla ja veekogud ära kaanetada, et saaks jääpüüki teha, siis tuleb seni kasutada peeneid püügivahendeid.

Olen siin nüüd peale pikka vaheaega (küll oli omi tegemisi, küll ilm oli sant jne) saanud kahel korral lõpuks ka veekogu äärde ja oma kevadel soetatud microjigi komplektiga taas püüda. Juba esimesel käigul esmaspäeval sain kena portsu triibulisi, millest suuremad küündisid sinna paari-kolmesaja grammi kanti, ja ühe väiksemapoolse suhkruhavi. Oi kui kaif oli taas selle ridvaga toimetada!

 

Kuid viimase käiguga nüüd sai see microjigi komplekt korralikud ristsed. Öösel oli ka lume maha visanud ja eriti usku nagu ei olnud, kuna on kogemusi jäält püügil küll, et kui värske lumi katab jää, siis lööb kalal suu lukku! Aga õnneks mitte TÄNA!?

 

Juba esimesel heitel käis tonks ja miskit taga... Kohe ei saanudki aru, kellega võiks tegemist olla? Kas mõõdus ahven või pisem havipulk? Oligi see viimane nimetatu omale korralikult japsi Keitech-kummi kurku ahminud !

 

OK, kiirelt abivahenditega peibutis kurgust välja ja oh häda, jälle oli silikoonil pool keret läinud (jäi kurku), kuna juba eelmisest korrast sai see korralikult uimeliste käest pureda.

Veidi mõtlesin ja proovisin hoopiski katsetada teise brändi, Westini toodangut. Selle kõige väiksem mudel oli minu eelmiste peibutiste omast tsipa suurem ja nii hammustasin ta ilma kõhklemata parajasse mõõtu ning lükkasin 5 g peale otsa.

 Esimene vise ei andnud miskit, nii teinegi, siis otsustasin muuta veidi püügitehnikat võrreldes japsi kummiga. Et teen veidi teisi liigutusi, äkki panen kala isutama ja ei läinudki kaua, kui esimene triibuline õnge läks. Mitte küll kõige priskem, aga vähemalt näitas, et uue kummi vastu kaladel himu on!

 

Ja ka järgnevad visked  oli kas kala või kontakt. Jess! Ajasin nad vist närvi ja nüüd taganemisteed ei ole!

 

Kui juba paras aeg oldud ja üksjagu kalu kiusatud, saades kätte miski kümmekond erinevas mõõdus ahvenat, suurim selline 200 g kanti, otsustasin teha viimased visked. Heitsin täiesti puutumata alale, et kontrollida, kas ka seal miskit toimub.

 

Toimus!!! Vägev löök mu peibutisele, mis kandus mööda niitpeenikest liini mu ultratundlikule ridvale. Kohe ei saanudki aru, kas on otsas keegi või jäi lihtsalt kuhugi kinni?

Aga hetk hiljem algas see, mille nimel me seda hobi harrastame ja armastame! Ritv lookas, rulli sidur siriseb kui pöörane ja liin poolilt väheneb. KAIFF RAISK! - oli mu esimene emotsioon! Nüüd peaasi, et ära ei läheks ja näeks, mis "loomaga" on tegemist! Andsin niipalju järgi kui ta tahtis ja tasapisi, kaifimisega pooleks väsitades kerisin liini poolile tagasi. Oi kuidas oleks tahtnud seda protsessi algusest peale videosse võtta, aga...

 

Ei teagi, kui kaua aega selles õndsas olekus möödas võis olla, aga lõpuks kala end näitas ja mitte kõige väiksem isend! Haug oli see, kes mulle seda fiilingut täie raha eest pakkus.

Nüüd lootes, et olen ta piisavalt ära väsitanud, otsustasin siiski kätte võtta ka kaelas rippuva kaamera ja sisse lülitada video salvestuse nupu, ise samaaegselt seda volaskit pinges ridvaga hoides. Nii, kino käib… Eks vaadake lõpuosa ise edasi!
Kala kaldal, sai ta kiirelt fotografeeritud ja ka kaalutud ning siis ilma pikema jututa tagastatud sinna keskkonda, kust ta pärit oli. Mitte, et ma kala ei söö, aga et ta pakkus mulle sellist fiilingut ja elamust, kinkisin talle selle eest elu. C&R.  
 

Üks asi jäi kripeldama, et me koos pildile ei saanud... Seekord.

 

PS! Ka kõik ülejäänud uimelised said tagastatud keskkonda, kust nad pärit olid. Kui ikka nälga pole, laseme nad tagasi.

 

Tabatud haugikesega, kelle kaaluks kaal salvestas 2,72 kg, panin ma püügikorrale suurepärase punkti.

 

Nüüd ka veidi minu püügirelvastusest, kui keegi tahaks sama kogeda, mis mina.

 

#Volzhanka "Stilet" 2,0m 0,5-5 g
#Daiwa "Legalis"1500 HA
#Sufix "Nanobraid" 0,04 mm ja 2,8 kg

 

Kaitsevahendina havi hammaste eest kasutasin volframtrossi 2,5 kg testiga.Seekordsed peibutised olid #Keitech ja #Westin (mis sai mõõtu hammustatud).

Selged pildid,

Ixa
29.11.2017
29.11.2017 23:54
0
9
Igati tore lugemine ja vaatamine , kivi kotti !yes
30.11.2017 00:23
0
7
Mõnus toimetamine ja kindel 5+++yes,talveks SUURED KIVID KOTTIwink
30.11.2017 09:10
0
7
Väga vaffa lugemine
30.11.2017 09:34
0
7
Väga viis! Alati hea jutt juures justkui oleks ise kaasas käinud
 

5+
30.11.2017 14:02
0
9
Ahvena võtt teeb alati tuju heaks.
30.11.2017 15:40
0
8
ilusad värvidsmileyyes
30.11.2017 16:35
0
8
Siirad önnitlused Põrmu järwe weerest , Sir.! Mul täna 3 hauge ja 1 tagasi kosuma! Kokku oli 6 landi rsbamist täämbä!
30.11.2017 21:05
1
4
No on ikki tore vaadata kohe kui ikki oma kylamehed oskavad kala püüda! 5++         yes

Tubli Ixa!
01.12.2017 01:59
0
6
Kas sa ei karda sellise varustusega püüda,"kollid"ujuvad ringi.
01.12.2017 07:28
0
8
Tänud semud!

to vesikirp, kogu aeg karda aga kihk nii suur, et muutmoodi ei saa smiley
01.12.2017 10:39
0
8
See panebki kalamehe oskused proovile kui loom tuleb mikrovarustusele otsa + adrenaliin kahekordne.
01.12.2017 22:59
1
0
Ixa tule proovi punast pyyda selle relvaga laugh
Palun oota