Otsi

Avapidu Võrstjärve haugidega , mis tõi ka ühtlasi võidu - Jõesuu karikas 2018

Nagu ikka on traditsiooniks saanud, siis ka seeaasta avasime 7-dat järjestikust haugipüügi hooaega koos õemehe Eeroga Võrtsjärvel ! Mainin ka ette ära, et peale tavapärase haugipüügi avangu toimus ka omadesisene võistlus nimega "Jõesuu Karikas 2018".


Sellel võistlusel läksid kirja kalade pikkused, mis tuli fotgraafiliselt fikseerida ja saata kohtunikule.
Aga olgu! Alustame otsast peale. Kuidas see kõik siis algas? Kõigepealt ilmaennustust uurides lubas selleks päevaks kohta, kus me kalastame, vahelduva pilvisusega ja kohati hoovihma võimalustega tuulist ilmakest. Öö oli maru. Välkumist ja mürinat koos paraja äiksevihmaga oli palju. See oli veidi hirmutav. Arvasime, et äkki see kaladele ei meeldi!? Kuid õnneks nii siiski ei läinud. Seekord oli kõik vastupidine. Hommik oli veidi tormine ja sombune, kuid päevapeale  oli kena päike väljas  ja isegi lõi mõneks ajaks järve peeglisse. Kala võttis seal, kus ta oli olemas. Tühja kohta loopides ei olnud mingisugust elumärki. Vastupidiselt kohast, kus teda oli. Siis kas ujus landile järgi, naksas mitmeid kordi või lausa jäi otsa. Otsajäämisi, mis päädisid ka paatitõstmisega, oli meil kokku umbes täpselt 15 tk. Kellest ära võttsime kümme! Saatsime tagasi ka paar mõõdukalakest, kuna muidu oleks ämber kiiresti täis saanud. Nii Eerol kui ka minul oli paar tõsisemat kontakti vähe priskemate tegelastega. Üks neist tõmbas lausa Eero nööri lõhki ujudes roogu. Minu "meetrine"  aga läks pöördesse, kui landi tross takerdus üle rohukaitse ja seoses sellega tekkitas landile omapärase mängu, mis äratas suuremal kalal tähelepanu. Kuna kasutan sellistes püükides polaroid prille siis oli kenasti nii see kui ka muud olukorrad näha.

Enamus püük käis rohuvaba lantidega: minnow spoon, rohuvaba-plekk ja spinnerbait! Selle viimase nimetatuga tabas ka Eero suurima havi, kelle pikkus oli 64 cm !

Püügi edenedes hakkas ka lõuna paiku tuul jällegi tõusmaja kala võtt järk-järgult vaibus. Lõpuks oli aeg sealmaal, kui pidime oma saagiandmed edastama kohtuniku härra -Ivole ja suubusime tagasi kodusadamasse, milleks on "Oiu Sadam"!

Kohapeal sai tehtud mõned fotod saagiga ja ka uue sadama peremehega tutvust tehtud. Kodupoole sõites tuli sõnumisse eelteade, et kui nii peaks jääma siis üldvõit peaks käega katsutav olema! Ok, mis seal ikka, ega me Eeroga selle võistluse pärast kohale ei länudki...rääkimata võitmisest! Lihtsalt nii on need kõik 1-ed maid Võrtsjärvel kujunenud!

Tänu Eerole sai ka mõned fotod klõpsatud ja üks videogi linti võetud!


Kena haugipüügi hooaja avangut kõigile hobitajatele ja olge terved, ning üle pingutage! cheeky


#Rapala #Shimano #Wake #Kuusamo #Võrstjärv #Volzhanka #Jõesuukarikas2018 #Oiusadam #Vobla Fishing Estonia  #canon

Selged pildid,
Ixa 
02.05.2018
02.05.2018 22:32
0
1
Tere Ixa.

Kuule räägi kust on võimalik osta samasugune kahv, musta-panase äärega nagu sul piltidel? Minu oma ütles nägemist ja läks võrtsu põhja. Kas sul viljandi poes on sellist?
03.05.2018 09:15
1
0
Tere! Pean vaatama, kas mul Viljandis Voblas on miskit veel sellist alles. Eks annan teada.
03.05.2018 09:43
0
0
yes
03.05.2018 11:03
1
0
Ööuss, sellist äärega kahva mul praegu sees pole aga kunagi peaks taas kaup saabuma ja siis võimalus, et tuleb juurde....külasta meid Voblas smiley
03.05.2018 22:57
0
0
Tänan info eest
Palun oota